Akvárium s řasokoulemi Více zde 02d 22h 51m 59s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Návrat k akvaristice

V kategorii: Deníky a diskuze našich

MirekRuzicka - 19/02/2016

Dne 19.02.2016 v 20:43 byla založena prezentace akvária Návrat k akvaristice.


MirekRuzicka - 19/02/2016

Akvarium běží cca měsic, zatím vše šlape krásně, kytky parádně rostou až na Rotalu Pearl. Ta zatím nevyrostla ani o centimetr.


MirekRuzicka - 19/02/2016

Založení


MirekRuzicka - 19/02/2016

Po cca měsíci


MirekRuzicka - 17/05/2016

Můžete mi prosím poradit.. trošku jsem se zamotal v číslech.
Po mojich začátečnických pokusech a totálních omylech se akvárium konečně trošku vzpamatovává a začíná vypadat tak, že se za něj přestávám stydět a začíná to trošku růst.
Když se do mě pustila řasa, zkoušel jsem vše možné, no zatím se zdá, že nejvíc pomohlo přidání na CO2, oddálení světel od hladiny a začít hnojit pomocí medoty EI, při které je vidět, jak kytky po pokusech s ruznými hnojivy konečně zase ožívají. Jediná řasa, která se ted maličko tvoří je na skle (takový zelený chlupy).
Některé kytky rostou bezvadně jiné trošku méně. Tak jsem jsem zase studoval, četl články a objevil jsem pojmy jako tvrdost a alkalita vody :) Je neskutečný, co už jsem toho od začátku roku, co mám akva, přečetl. Tolik textů jsem nikdy nepřelouskal a to pracuju jako redaktor :D
Napsal jsem na vodárny, abych zjistil, jaké mám tyto parametry vody. Než koupím nějaké testy, které ale fakt nemám rád, protože mi přijde, že z těch, co už mám doma, stejně nejsem schopný dostat nějaký rozumný výsledky...
Dostal jsem odpověď že:
celková tvrdost 1,6 až 1,65 mmol/l
alkalita 1,7 až 1,75 mmol/l
Všude se ale v akvaristice uvádí jednotky dGH a dKH. Můžete mi prosím poradit, jak tyhle údaje převedu na jednotky výše? Někde jsem našel, že údaje vynásobím 5,6. To by pak obě hodnoty vycházely kolem 8,9 a 9,5.
Na jakých číslech bych měl tyhle hodnoty ideálně držet při EI?
Moc Vám děkuji!!!!


grunda - 18/05/2016

to první číslo máš správně, to druhé ne, myslím že by mělo být poloviční (počítá se tam s kyselinovou neutralizační kyselinou), z hlavy si ten výpočet nepamatuji (ale je to zhruba 2,7 násobek). Voda je v pohodě, jen bych popřemýšlel nad tím EI, nemáš v akva nic extra náročného, přešel bych na PMDD


MirekRuzicka - 23/05/2016

Ahoj, moc děkuju za opravu výpočtů!

Já jsem právě ze začátku hnojil PMDD a pak se do mě daly řasy, tak jsem zkusil EI tady z eshopu, abych měl jistotu, že rostlinám nic nechybí. Ted jou řasy na ústupu, v podstatě už skoro zmizely...

Myslíš ale, že by to PMDD byla lepší volba jo?


grunda - 23/05/2016

myslím že ano, jen je třeba si s hnojením trošku pohrát a vychytat poměry


MirekRuzicka - 24/05/2016

No já se právě obávam, abych to dokázal vychytat... Jestli by pak tedy nebylo lepší přejít rovnou na nějaký hotový komplexní hnojivo - Seachem, Tropica...


grunda - 28/05/2016

i to je možnost:)


MirekRuzicka - 29/08/2016

Aktuální stav


MirekRuzicka - 06/12/2016

Současný stav po předělávce


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde