🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 02d 23h 47m 09s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Nature Layout

V kategorii: Deníky a diskuze našich

dobrman101 - 05/02/2013

Dne 05.02.2013 v 20:39 byla založena prezentace akvária Nature Layout.


dobrman101 - 05/02/2013

Chtěl by jsem velice poděkovat Marcelovi, že mi pomohl vyřešit osvětlení.


Angus - 06/02/2013

Mohu se zeptat jak vysoko mas osvětlení a zda mas reflektory? Díky :-)


dobrman101 - 10/02/2013

Tak jsem dnes udělal druhou výměnu vody 50% a hnojím většíma dávkama makro z EI metody (40ml) a makro ( 15ml). Jen nevím kdy mám začít s prvním sestřihem Glossy? Nevíte kdy je to ideální?


marko41b - 25/03/2013

Mohol by si hodit aktualne foto nadrze. Velmi som zvedavy a mozno nie len ja. Za mesiac a pol sa mozu udiat divy.


marko41b - 25/03/2013

Mohol by si hodit aktualne foto nadrze. Velmi som zvedavy a mozno nie len ja. Za mesiac a pol sa mozu udiat divy.


dobrman101 - 25/03/2013

Dnes jsem si koupil 10 ks kristal red. Nádrž se snad konečně chytá :) Glossa se nějak nechytla tak jsem dal jeden nový košík a ta už vypadá že poroste. Přidal jsem ještě Hydrocotyle japan tak uvidíme co z toho bude. Chce to čas a postupně to zaroste(doufám):) Přidávám foto


marko41b - 25/03/2013

Bude to moc, moc pekne. Len nepovol v udrzbe. Za 2 tyzdne cakam nove fotky.
Nech sa dari...


dobrman101 - 31/03/2013

Tak mi po dvou měsících konečně začaly růst řasy. Na substrátu se vyskytla hnědá řasa a zelená řasa v chomáčkách. Na starších listech rostlin se udělala zelená vláknitá řasa. CO2 na max. , osvětlení 25 cm nad hladinou, svítím 2 x 54 W. Vodu měním třikrát týdně. Hnojím 1/3 dávky EI. Poradíte mi prosím někdo, jak se zbavím těch řas?


dobrman101 - 01/04/2013

Přikládám fotky řasy, nějak nechápu kde je chyba :o A tak to pěkně začalo:@


Gargamel - 01/04/2013

Jaké jsi prováděl v poslední době změny? Nehrabal ses v substrátu?


dobrman101 - 01/04/2013

V substrátu se prakticky nedotýkám. Jen nad ním projíždím hadičkou na vzduchování kterou odsávám vodu a řasy. Z kamenů se je snažím sundat kartáčkem na zuby ale moc to nejde. Jedinou změnu co jsem uděla tak jsem prodloužil dobu svícení z 6h na 8h. z toho na dvě hodiny jede světlo na plno.
Přemýslel jsem jestly by mi nepomohlo dat švětlo ještě o 5cm výš?


danyboy77 - 01/04/2013

Svetlo bych o tech 5cm zvysil a urcite by to chtelo vic osadit to dno. Predtim jsi tam daval plne davky EI? Vysad otiky a krevetky at ti pomuzou cistit.


dobrman101 - 01/04/2013

Krevetky jsem si pořidil 10ks a otíky jsem na vysočině zatím nesehnal. Ano předtím jsem první měsíc dával plné dávky EI ale jak jsem se tady dočetl tak vůči slabšímu osázení jsem ubral na 1/3.


Laco - 01/04/2013

Ahoj nezanedbavas vymenu vody 1x za tyzden min polovicu,ale uprimne lebo to je dolezite.Z filtra by som hned vyhodil aktivne uhlie ak ho tam este mas.Potom miesanie co2 v akva az sa dostane az ku dnu, pridal by som do zadu po celej dlzke rozstrekovaciu rampu otvory navrtane v jednom rade tak 13-15cm od seba az dobre toci co2 po nadrzi.Podla mna je problem aj v hnojeni predsa je to nova nadrz pisal si ze hnojis 1/3 EI, co ak mas fosfor na vysokej hodnote NO3 malo.Bolo tu niekde pisane ze pri hnojeni metodou EI mozes testy zahodit k comu sa ja nepriklanam treba to pozriet fosfor davkovat zvlast.Metoda EI funguje podla mna spolahlivo pri zabehnutych akvariach a dobre zakorenenych rastlinach pokial sa to vsetko zabehne narazis este na mnoho uskali.Rady su tazke kazdy na to musi prist,no ked sa zacne darit potom budes mat problem co z rastlinami lebo ti ich bude luto vyhadzovat.Alebo to zabalis lebo ta to prestane bavit vyzaduje to dost casu.Treba si precitat aj toto http://buddendo.home.xs4all.nl/aquarium/redfield_eng.htm daj si to prelozit do googlu je tam aj kalkulacka na pomer fosforu a no3 malo by to byt 1 ku 16 ja hnojim EI metodou ale snazim som sa to nastavit na ten spravny pomer.Preto davam fosfor zvlast.


dobrman101 - 01/04/2013

Ahoj po celé dýlce mam rampu. Je to originál od atmanu a jsou to tři vývody napojené na sebe. Jedna díra je průchozí a dvě zasilikonované a tak se to opakuje až do konce. CO2 je přez difuzér 35mm a je dám k nasávání filtru takže si myslím že se míchá z vodou dobře. Vodu měním a to upřímě pravidelně. Filtry čistím jednou měsíčně ve vodě z AQ. Aktivní uhlí mám v posledním koši. Mysmlel jsem že by mohlo fungovat jako bio. filtrace pro bakterie. Pokud je ve vodě hodně fosforu tak by teda pomohlo hnojit jen KNO3 a Mikro. do tý doby než by se to vyvážilo?


danyboy77 - 01/04/2013

Myslim ze s testy by problem mit mohl protoze tam ma Profisoil a ten natahuje do sebe ziviny,tak by to mereni bylo nepresne.


Gargamel - 02/04/2013

Pokud se ti rozjela řasa po přidání světla, tak je to jednoduché. Vrať jej na původní hodnoty. Zřejmě tam ještě není dost rostlinné hmoty.


dobrman101 - 02/04/2013

Gargamel: taky mě to napadlo. Jenže když to zkrátím tak se mi Glossa bude táhnout za světlem. Po prodloužemí fotoperiody se začala chytat a konečně se i plazí. Když uberu tak se mi nechce rozrůstat do boků.
Laco: ten článek je velice zajímavý a když budu přidávat KNO3 a vynechám KH2PO4 tak by jsem mohl udělat jako limitní prvek PO4 a tím by jsem mohl možná většinu řas limitovat, teda pokud to nepřeženu ze světlem.

Četl jsem měření PAR 4x24W a pokud by jsem se držel tabulky tak u mého AQ by ve výšce 60cm by moje potřebovalo svítit všema T5 HO 54W. Podle mě je to nějak moc:| Kolik by jsem potřeboval světla třeba na 750l AQ? To by ČEZ měl ze mě radost kdyby jsem mu každý den spotřeboval jen na akváriu 7KW a manželka asi taky:D

Můj názor: Jen mě nekamenujte;) je: čím větší AQ je tím světlo- Watt se rapidně snižuje (W/L) Takže u 750l by mohli klidně bohatě stačit i tři trubice T5 FQ 49W dlouhe 150cm ve vzdálenosti 68cm od substrátu.


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde