Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

NATURAL

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Jan Zolich - 03/01/2013

Díky už se mi to podařilo rozlouskonout.

Jan Zolich - 03/01/2013

Ještě pár fotek....

Jan Zolich - 03/01/2013

Všiml jsem si, že to vkládání fotek má své mouchy. Nelze vložit žádnou fotku pokud nepřidám nějaký komentář. Nešlo by na tom trochu zapracovat?

awatar - 03/01/2013

Čau Honzo,

musím ti říct, že se mi tvoje akva opravdu líbí. skvělá práce. Taky mě zajímá trocha informací. Snažím se pěstovat taky HC ale nikdy sem ji nenechal dorust do takových rozměrů, vždycky jak trochu povyroste, hned ji zastřihávám ( bál jsem se že by mi začala od spodu uhnívat.) Stříhal jsi ji už někdy ? A jak jtam máš to Hcčko zasazené, že ti to vytváří takové kopce. A máš vůbec někdě řasy? Nehnojíš ? Nepřidáváš CO2 už 2 měsíce a všechno ti krásně roste ? Máš za ženu akvarijní vílu nebo jak to děláš ? Udělej nám ještě nějaké video = zajímá mě i proudění v nádrži

administrator - 03/01/2013

V pátek nebo o víkendu se na vrhnu a opravím to. ;)
- přidám automatické zmenšení
- povolím vložení fotek bez příspěvku

Jan Zolich - 03/01/2013

to: aministrator: díky za snahu
awatar: pokusím se natočit i video a na dotazy odpovím,ale až zítra dneska jsem k.o.

Jan Zolich - 04/01/2013

Ahoj Awatare,

co se týče HC tak nikdy jsem jej nestříhal (asi jsem měl) a kopce narostly za tu dobu samy.Zarostli vše co tam bylo naaranžováno tj. kameny i větvičky a některé jiné rostliny.

Co se týká hnojení tak jsem vyzkoušel na chvíli EI ,ale nějak jsem nepozoroval větší přírůstky tak jsem ho vysadil.Jediné co bylo tak co2 ,ale to už minimálně 2 měsíce nepoužívám.

A řasy samozřejmě mám.Ty jsou snad v každém akváriu.Na fotce by měla jít vidět zelená přisedlá řasa za rozstřikovou rampou a pár fleků mám i na pupečníku.Jinak jsem nic jiného nezpozoroval.Kdysi jsem bojoval při založení akva se sinicí,ale to jsem zmáknul za 4dny a pak s vláknitou řasou té jsem se zbavil cca za měsíc. Pak už žádná nebyla.Jenom teď ta přisedlá a to by mělo zpravit očištění a přidání fosforečnanů a co2 aspoň myslím.

A k té vodní víle- myslím,že bych to bral :D ,protože současná víla k akvaristice má vztah téměř nulový.

A video? Nevím jestli se mi ho podaří tady dostat.Nicméně na něm asi proudění vody stejně neuvidíš.

Pokud máš ještě nějaké otázky tak se klidně ptej:)

danyboy77 - 04/01/2013

A jak silne pouzivas svetlo? Kolik watu,trubic? Jak je vysoko od substratu?

Jan Zolich - 04/01/2013

Už jsem to tu psal,ale opakování je matka moudrosti. :D
Mám 2x865 T5 28W asi 10cm od hladiny.

danyboy77 - 04/01/2013

No vim ze jsi psal T5 865 120cm 10-12cm nad hladinou. Tu wataz jsem nezaregistroval ;) Kazdopadne je super ze jsi vychytal rovnovahu. A reflektory taky pouzivas? Mas to ale vazne pekne ;)

Jan Zolich - 04/01/2013

Místo reflektorů jsem kryt podlepil folii a ta si myslím zajištuje lepší odraz světla než reflektory.
Jinak jsem rád,že se akva líbí i to tvé je moc pěkné

awatar - 04/01/2013

Video jsem asi nedáš, nikdy se mi to nepovedlo, ale vložil sem video na youtube.cz a jsem vložil jen odkaz

http://www.youtube.com/watch?v=riVQnlq6Fc4&feature=youtu.be

Jan Zolich - 04/01/2013

To jsem ještě nikdy nezkoušel dávat něco na youtube.No dneska už to zkoušet nebudu.Ráno moudřejší večera :)

Jan Zolich - 05/01/2013

Díval jsem se na to video a v tom akva musí být pořádný fičák co jsem tak vypozoroval.Ale mlhu to dělá pěknou.Jenom ty neonky vypadají trochu divně když plavou šikmo.:)
Ale podle fotek co jsem viděl tak to pořád vylepšuješ k dokonalosti. Za chvíli tady bude druhý Takashi Amano. ;)

Jan Zolich - 05/01/2013

Dneska mě čeká výměna vody a nějaká ta očista akva. Plus výměna vody v paludariu. :(

Angus - 05/01/2013

Moc hezká nádrž. Další důkaz jak krásně roste Hemianthus bez silného osvětlení...

Jan Zolich - 05/01/2013

jo jo jde to i jinak :D

awatar - 14/01/2013

Ahoj, mužeš nám prosím zase hodit fotečku HCčka po 14 dnech. Pořád nehnojíš ani neceóčkuješ ?

Jan Zolich - 14/01/2013

Ahoj fotku sem můžu hodit,ale uvidíš na ni to samé co na předchozích.To HCčko neroste zas tak rychle :)

Jan Zolich - 14/01/2013

Tady je dnešní foto HCčka.

Předchozí stránka

Další stránka