🔥Probíhá akce Více zde 04d 07h 10m 30s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

nano akvárko

V kategorii: Živočichové

Hrabon - 14/07/2013

Měl bych dotaz mám 10l nanoakvárko od blau je už asi dva týdny jenom s kytkami a chtěl bych pomalu nějaké obyvatele, mohl by mi někdo poradit jaké rybky by se hodili do tak mini akvárka? Myslel jsem Microrasbora Galaxy asi tak 5ks byli by tam vhodné nebo máte někdo nějaký jiný návrh na nenáročné rybky?


Děkuji


danyboy77 - 14/07/2013

Ja bych to zkusil. Je to nadherna rybka sam ji mam. ;)


grunda - 14/07/2013

ani náhodou, do tak malého prcka max. krevetky:@


LaXo - 14/07/2013

10l je na rybky naozaj malo.


danyboy77 - 15/07/2013

Tak aspon dve :D


Hrabon - 15/07/2013

Právě že krevetky nám tam moc nevydrželi i když jsme se o ně starali měli jsme tam red chery což říkají že jsou nenáročné a všechny nám pochcípali


grunda - 15/07/2013

netuším jaké máš zkušenosti, tak ti to napíšu bez obalu. Na ryby máš to akva malé a pokud nejsi schopný se postarat ani o cheryny, tak si nech akva bez ryb. Studuj, pořiď si větší akva a začni s něčím nenáročným, třeba paví očka


Hrabon - 15/07/2013

Mám dvě velký akva jedno 180l (skalary, sumeček žraločí, čichavci atd...) a druhý 100l (jen rostliny) ale bohužel v tom malém se prostě ty krevetky neudrželi i přes velkou snahu


grunda - 15/07/2013

tak ti to teda napíšu znovu, pro skaláry i sumečky žraločí máš malé akva, kombinace s čichavci taky není úplně vhodná. chce to studovat. Cheryny jsou opravdový plevel, pokud by jsi malé akva udržoval jak máš, tak by se množily jak šílené. Chtělo by to pár fotek, popsat vybavení atd.


Hrabon - 15/07/2013

Ve velkém akva už to mám takhle rok a půl a vůbec nic jim tam nevadí jsou úplně spokojené jen nesmíte věřit všem prodejcům a všemu ostatnímu stačí to vyzkoušet


danyboy77 - 15/07/2013

Grunda to ale myslel tak ze je lepsi si neco nastudovat v odborne literature co ktery zivocivh potrebuje. A na prodejce se clovek zpolehnout nemuze.


grunda - 15/07/2013

tak já ti to zkusím napsat jinak, skaláry jsou hejnové ryby - hejno je aspoň 8ks, už jen na ně máš malé akva, a počkej až dospějí a přijde na ně tření, nebudeš se stačit divit. Sumečči žraločí jsou aktivní plavci, potřebují prostor a čichavci jsou agresivní mrchy - hlavně samci až dospějí. Nejsem prodejce, jsem chovatel, akva mám nějakých 20 let, většinou cichlidy. To, že si myslíš že jsou ryby spokojené neznamená, že opravdu jsou, ony ti to neřeknou, zkus si zajít k někomu kdo má opravdu velké akva se skaláry a zkus porovnat svoje a jeho ryby, ne jen velikost ale i barvy a chování ;)


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde