🔥Probíhá akce Více zde 04d 13h 14m 51s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Moje prvé

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Zdenok - 01/03/2014

Dne 01.03.2014 v 18:04 byla založena prezentace akvária Moje prvé.


Zdenok - 01/03/2014

Rozhodol som sa podeliť s ostatnými o moje začiatky v akvaristike. Budem rád keď ma upozorníte ak robím, alebo budem robiť niečo zle.


Zdenok - 01/03/2014

Týždeň po začatí hnojenia metódou EI


Zdenok - 17/03/2014

3 týždne hnojenia metódou EI. Chcem sa poďakovať Grundovi za rady, ktoré veľmi pomohlo. Vyriešil cirkuláciu, ktorú som riešil skoro 2 mesiace (zhodenie rampy, vývod z prava do ľava po zadnom skle a čerpadlo z ľava do prava po prednom skle). Výsadba rastlín Blyxa Japonica, Bacopa Caroliniana a Hemianthus Callitrichoides. Dokúpenie Otíkov a Mreniek Siamských.
Riasa úplne zmizla, rastlinky majú tmavú farbu. Teraz neviem či riasa zmizla kvôli zlepšenej cirkulácii, alebo za to môžu spomínané rybky, ale je to super! Ešte zmeniť tapetu, ale u nás zohnať čiernu to je umenie.


Zdenok - 17/03/2014

A ešte jeden dotaz. Vybral som kameň ktorý mi zvýšoval KH +2 pri každej výmene vody. Dňa 13.3. zakúpená reverzná osmoza, čím budem miešať vodu na KH 5.


grunda - 18/03/2014

tak nějak netuším, na co se vlastně ptáš


Zdenok - 18/03/2014

Prepáč ten posledný príspevok to sa nepýtam. Malo tam byť ešte jeden príspevok a nie dotaz. Ale v globale ďakujem za rady.


grunda - 18/03/2014

není zač. Už jen poslední rada, zkus se zamyslet nad osádkou, máš opravdu malé akva na tu směs co máš uvnitř


Zdenok - 19/03/2014

No to bol problém, že ja som mal vybrané rôzne druhy rýb a v akvaristike som chcel aby mi poradil, že ktoré vyberiem. Presvedčil ma že môžu ísť všetky, že pokiaľ nemám živorodky tak je to bez problémov.
Už na tom pracujem chcem sa zbaviť: mreniek štvorpruhých a neóniek, prísavníka thajského a prísavníka obyčajného.
Zostalo by: Tetra krvavá 6ks, Pancierníček panda 4ks, Mrenka dúhová 2ks, Prísavník Jednopruhy (oťík) 2ks, Mrenka siamská 3ks.
Čo ty na to? (Alebo čo by si dal ty?)


grunda - 19/03/2014

klidně může být, jen ty parmičky siamské bych dal ještě pryč - jsou opravdu velké v dospělosti. Jinak tetry krvavé přikup - ještě aspoň 6, otíky taky ještě 6, a pandy taky ještě 6. Jsou to všechno hejnovky a docela malé ryby, tak se vlezou


Zdenok - 20/03/2014

Ďakujem za radu. Ako náhle nájdem záujemcu o zvyšné rybky, tak idem do toho.


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde