Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Metoda hnojení Estimative index (EI)

V kategorii: Hnojení

BIKEREK - 04/03/2014

Zdravím Vás všechny, i když to tady opět pročítám nevšiml jsem si odpovědi na mou otazku. Rád bych se zeptal na jeden detail ohledně hnojení EI. Hnojim EI do 200l cca a to 32 ml a 14ml tenso, každý týden výměna 1/2 vody v akva a 4 čajové lžičky síran hořečnatý mgso4x7h2o. Ale pokaždé mi na konci cyklu hnojení jedne cele davky EI zbyde spousta toho síranu. Je to v pořádku? Nemám ten siran rozdelit podílově podle tydnu hnojení. Tj... balíček ei mi vyjde cca na 4 tydny tak bych to rozdělil na 4 části a při výměně použil pomerovou část misto 4 lžiček. Podle mne to v tom akva musí chybět ne? A pokud ne, tak se mi to zda byt zbytečné to platit a vyhazovat do koše. Stale se mi tvoří gsa i když nic šíleneho ale je tam a snažím se přijít na to proč. Co2 dostatečné dle drop chekru , světlo asi take 4x39w hnojivo Ei dle návodu. Díky za reakce.

administrator - 04/03/2014

To, že zbyde MgSO4 je ok. Do balíčků jej dáváme více, aby někomu náhodou nepochyběl. Drž se toho, jak dávkuješ nyní. Pokud je tam jen troška GSA, tak bych o neřešil. Troška řasy poroste vždy. ADA má v akváriu taky řasy, ale řasožravé ryby a pravidelné, důkladné čištění (včetně kamenů zubním kartáčkem) to napraví.

BIKEREK - 04/03/2014

Ok diky, jedu dal dle stávajícího dávkování.

Zdenok - 13/03/2014

Je možne, že pri hnojení EI sa po 3 týždňoch vyšplhala koncentrácia NO3 na 50mg/l. Dovtedy som mal dlhodobo 10mg/l. Zajtra mením opäť vodu a dnes odišiel 1 prísavník a 2 pancierníček panda. Ostatné ryby v pohode, žiadne príznaky lapania dychu. Od začatia EI 4 pancierničkovia. ????

Pepis - 13/03/2014

Něco děláš špatně. Hnojím EI 1 rok a vše je v
pohodě:)

Zdenok - 13/03/2014

Mám akva 75l vody. Makro dávam 12ml 1.,3.,5. deň. Tensco 5,2ml 2.4.6.deň. 7.deň nedávam nič. Mením 1/2 vody. Ešte 3 týždňe dozadu NO3 10mg. Rastlinky majú peknú zelenú farbu. Drop-checke je svetlo zelený. Riasa sa objavila akurát na anubiasoch zelená prachova riasa GDA.

Pasr - 23/03/2014

Ahoj,
mám dotaz na tuto metodu. Jsem z Brna a mám velmi tvrdou vodu, která obsahuje i dost dusičnanů (41), Ph 7,4, Co2 burčák. Mám si teda koupit toto https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/hnojiva-pro-rostliny/estimative-index
Namýchal bych to bez dusičnanů a někde sem četl, že když přidám vápník a hořčík, tak se mi zvedne tvrdost vody třeba o 1Dgh, tak to bych tam taky nechtěl dávat, dá se to z toho vyselektovat a namíchat podle potřeby?? A je to mé myšlení vůbec správné?
Moje nádrž... http://rybicky.net/nadrze/18091
Děkuji za odpověd

grunda - 23/03/2014

ahoj, já bych za těchto podmínek EI nehnojil, dodával bych jen draslík a mikro - Easy life profito a Easy life kalium potassium

Pasr - 24/03/2014

A můžu se zeptat proč k tomu dávat ještě kalium? Koncentrace draslíku co je v profitu je nedostatečná? A co když mi chybí třeba fosfor, jak to poznám..? dělá se mi GSA, to by mohlo být tím. Tak nevím, za testy se mi nechce utrácet. Mám jen na dusičnany a ten mi ukazuje po výměně poloviny vody druhý den, že mám jen 10mg dusičnanu, tak nevím jestli ten test je nepřesný nebo rostliny tolik spotřebují..

grunda - 24/03/2014

Draslíku je v profitu málo, proto kalium. Nedostatek makro prvků na kytkách poznáš. Dusičnany mezi 10 - 20 mg/l je ideální stav, jinak ano, kytky ti ho můžou vyčerpat. Na testy se vykašli, koukej do akva a kytky ti sami řeknou co potřebují

Pasr - 03/04/2014

Začal sem s hnojením Profitem a Kaliem. Myslíte, že na moje akva 96L je dostatečné dodávat 3xtýdně 3ml Profita a 4xtýdně 3ml Kalia?

Pepis - 17/05/2014

Hnojím metodou ESTIMATIVE INDEX a v balíčku makro po rozpuštění mám neustále na dně černej kekel+ nerozpustitelné bílé cucky.Máte ten samí problém někdo?

Burik - 17/05/2014

Mám to taky,ale udělá se mi to po pár dnech,nebo týdnech po rozmíchání..takové jakoby průhledné cucky.

Pepis - 18/05/2014

Já to tam mám ihned.

tonof - 18/05/2014

Ja miešam N,P,K každé zvlášť ale robí sa mi to iba v P (fosfore), keď to scedím a pridám viac E202 prestanú sa robiť tie "cucky" asi je to plieseň.

Dejvwa - 18/05/2014

Ty "cucky" jsou plísně nebo houby. V článku tady na webu jsem našel od Gargamela:
"Je vhodné použít i něco proti tvorbě hub a plísní (takové ty cucky v roztoku). Na to můžete použít sorban draselný (0,2g na 500ml vody - na špičku lžičky) nebo do roztoku stříkněte trošku Seachem Flourish Excel. Často se řeší, zda použít destilovanou vodu nebo tu z kohoutku. Destilovaná voda se používá kvůli čistotě. Sebemenší nečistota totiž může způsobit růst plísní a hub. Při použití stabilizátoru (kyselina askorbová) ale destilovaná voda není nutná."

Pepis - 19/05/2014

No asi takto, kupujo hnojivo od Gargamela a ty moje cucky nemůže bít plíseň, protože je tam mám hned po namíchání a používám destilovanou vodu.
Ale nejsou cucky jako cucky. Ta plíseň vypadá jako šlem, ale u mě to vypadá jako nerozpustitené makro.

vrzy - 20/05/2014

Zdravím všechny akvaristy. Dnes mi ze zdejšího e-shopu přišel balíček EI, ale vůbec nevím, kolik mám dávkovat. Čtu o této metodě už několik dní, ale stále se nějak nechytám :-( Zatím chci zkusit hnojit v malém 20l akva s krevetkama. Můžete mi někdo poradit, kolik a čeho mám do akva denně nalít ?? díky moc

Burik - 20/05/2014

vrzy:tys tam neměl návod?v každém balíku je návod..Najdeš ho i na zdejším eshopu

vrzy - 20/05/2014

Návod tam samozřejmě je, ale vše je psáno pro 50 litrů. Pro 20l mi to vychází takto :

Pondělí - NIC
Úterý - výměna 1/2 vody + 2,5ml Makro + lžičku MgSO4x7H2O na 50l
Středa - 1,2ml Mikro
Čtvrtek - 2,5ml Makro
Pátek - 1,2ml Mikro
Sobota - 2,5ml Makro
Neděle - 1,2ml Mikro

ale nějak se mi to nezdá, proto sem žádal o radu.

Předchozí stránka

Další stránka