Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 05h 33m 31s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Metóda DSM. Ako na to?

V kategorii: Obecně o rostlinách a

stephans - 20/09/2012

Idem znova zakladať moje NANO.
Posledný pokus dopadol veľmi zle, vypestoval som asi všetky existujúce druhy rias a to som celkom dobre svietil, pridával CO2 a hnojil EI.

Chcem skúsiť založiť to NANO pomocou suchého založenia DSM (podľa článku tu na webe)
Mám substrát Aqua Soil Amazonia a Power Sand pod to. Svietiť na to bude svetlo z NANO setu Denerlle (myslím 11W).
Poďme to trochu zhrnúť a prosím opravujte ma.

Substrát musí byť vlhý. Mám ho namočiť do vody, alebo iba rosiť? (v manuále k substrátu píšu, nepreplachovať)
Dodržať aby sa nevytvárali mláky.
Zasadím rastliny (Hemianthus callitrichoides, Hydrocotyle tripartia, Pogostemon helferi), myslím že tieto by to mohli zvládnuť.
Zakryjem akva krycím sklom a denne budem svietiť cca 10h a rosiť. Stačí tých 11W, alebo tam šupnem mojich nových 150W (dočasne kým sa to nerozrastie) :)
Podľa článku cca po šiestich týždňoch by som to mohol zaliať.
Začnem pridávať CO2, spustím filtráciu a teplotu nastavím na 25 C.
Mám hneď začať hnojiť, alebo stačí hnojivo, ktoré je obsiahnuté v Power Sande?

Rád by som to tu s Vami predebatoval, tak čakám na Vaše reakcie.


Ardjuna - 20/09/2012

Osvětlení Dennerle Nano 11W je podle mého měření velmi slabé osvětlení. Pokud použiješ u nano akvária "Dennerle Nano Cube" (výška cca 43 cm) dvě tato světla, tak budeš mít dole u substrátu přibližně 20-25 umol PAR, což je dost málo. Když použiješ 3 světla, budeš už zhruba na 50-60 umol PAR, což už je dostačující pro všechny rostliny. Takže pokud nemáš v záloze 3 kusy těchto světel, použil bych radši tu 150W výbojku (i když pro nano akvárko by měla bohatě stačit i 70W výbojka). Pozor na to, abys ji zavěsil dostatečně vysoko, jinak tam budeš mít světla zase až moc.


grunda - 20/09/2012

návod - dáš power sand, na to aqua soil, naliješ trošku vody - tak 1cm pod nejnižší bod dna, zasadíš kytky, zakryješ(pozor na moc velkou vlhkost, je třeba akva odvětrávat) rosit pouze v případě, že máš v akva moc vysoké kopce, svítíš 8-10 hod. denně, po 6 týdnech napustíš vodu úplně, CO2, filtr atd. , hnojit podle uvážení - můžeš EI, ale pozor na dostatek CO2, nebo míň hnojiva - snažší na údržbu, nebo nehnojit vůbec cca 6-8 měsíců je zásoba v power sandu


stephans - 26/09/2012

Tak rastliny sú zasadené, uvidíme za šesť týždňov.
Myslíte, že môžem emerzne zasadiť aj Rotala species green?
Videl som, že sa dá pestovať emerzne. Ale príde mi strašne jemná, ako keby vedela byť vzpriamená iba vo vode.

Ešte jedna otázka.
Objednal som rastliny Tropica klasicky v košíčku a tej žltej vate.
Na vrchu tej vaty bola zelená riasa, resp. tá vata bola hore sfarbená do zelena.
Možem si tieto riasy preniesť do akvárka?
Keď áno, prenesú sa keď som začal na sucho?


grunda - 26/09/2012

rotalu stejně jako další stonovky na sucho nesázet. řasu nepřeneseš.


arnie - 26/09/2012

Nechceš si tady založit deník a popsat to krok za krokem? Já o tom totiž taky uvažuju tak by se mi hodilo info z první ruky :)


grunda - 26/09/2012

pokud deník nebude, tak vydž do prosince, budu zakládat 700 litrů metodou DSM a deník sem hodím


stephans - 27/09/2012

Môže byť dnes večer to nafotím a založím deník.
Aspoň uvidíme ako funguje DSM, lebo tiež chcem potom založiť touto metódou 120L akva (teda ak to dopadne dobre).

Kamoš mi dal hydrocotyle tripartita, tak som to tam zasadil.
Je to síce stonkovka, ale uvidíme


arnie - 27/09/2012

grunda: do tý doby to už budu asi zakládat taky, ale už se na tvůj deník těším.
stephans: skvěle:)


grunda - 27/09/2012

stephanis: v tom případě ji zasaď co nejmenší a pak ji stříhej, ať se neláme
arnie: už se taky těším, ne jen na nové akva, ale hlavně na to, že budu po 8 měsících zase doma


stephans - 28/09/2012

Založil som ten denník, psotupne ho budem dopĺňať.


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde