Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 20h 29m 56s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Lubek - akvárium

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Lubek - 04/10/2012

No jo, ale to by ma moji spolubydliaci asi nakopali do zadku keby som tak často menil vodu v mojom 360 l akva, aj raz za mesiac sa im zdá moc.


LaXo - 04/10/2012

Opýtaj sa ich či sa chcú pozerať na pekné akvárium bez rias s prosperujúcimi rastlinkami, alebo na riasy ;)


Gargamel - 06/10/2012

Pokud se podíváš na jakékoliv pěkné akvárium, jsou za tím hodiny práce a pravidelná údržba 1x týdně. Jestli si myslíš, že stačí v high-tech akváriu, o které se pokoušíš ty, 1x měsíčně vyměnit vodu, pak je jasné, proč se ti nedaří.


LaXo - 06/10/2012

Presne ako píše Gargamel, bez toho to v high-tech akva nepojde. Sám sa lopotím so svojím akva niekedy až viac ako by som chcel, ale nájsť čas si na to musím. Teda nie že by to bolo vidieť, ale raz... :D Akvaristika je aj o trpezlivosti ;)


Lubek - 09/11/2012

Zdravím vás chlapi :). Rozhodol som sa konečene teda založiť to moje nepodarené akvárium znovu. Chcem sa spýtať ako postupovať. Ide mi o to, že použijem starý substrát, teda Ratajov Aquaclay a v ňom je primiešaný klasický akvaristický hrubozrnnejší štrk v pomere asi 4:1 v prospech Aquaclay. Znamená to teda, že tento substrát mám kompletne vypratať z akva von a dôkladne premyť? Rozmýšlam aj o novom filtri. Dominantné rastilny by som chcel mať Eleocharis, Microsorium plus jeden až dve dominantné echinodory.

Technika ktorú mám k dispozícii:
Svetlo: 4 žiarivky 120 cm T8 36W
Filter: domácky vyrobený prietokový filter poháňaný čerpadlom a rozstrekovaciou rampou plus čerpadlo Coralia... premýšlam o novom filtri.
CO2: Rataj Profi gejzír 1500 g, CO2 dropchecker Dennerle

Hnojiť by som chcel systémom EI.
Ako by ste teda postupovali? Viem že sa to tu preberalo už viac krát, ale ide mi o to, čo sa dá vykúzliť s mojou technikou ktorú mám.


Bedna - 09/11/2012

Osobně bych na substrátu nešetřil a koupil nový kvalitní plný živin,a ten filtr bych taky uvážil je to dost důležitý aby byl silnější trochu ho předimenzovat než je objem akvária ale záleží jak chceš aby vypadal o výsledně akvárium :) hodně štěstí


Lubek - 09/11/2012

A ktorý filter by ste doporučili? Stačí jeden EHEIM classic 2217??? Kedysi sme tu riešili že lepšie by boli dva do série, ale mne príde výkon čerpadla 1000 l/h viac než dostačujúci...


Gargamel - 09/11/2012

Třeba. Jinak zkus se podívat na filtr s názvem Fluval FX-5. Možná by ti vyhovoval. Není to sice EHEIM, ale myslím, že by na tvé akvárium pasoval. Kupovat dva vnější EHEIMY už je přece jen dost drahé.


Lubek - 09/11/2012

Na ten Fluval FX-5 výrobca udáva výkon 3500 l/h. To musí byť strašný hukot a navyše cena je vyše 250 €, čiže je to drahšie ako keby som kúpil dva Eheimy.


danyboy77 - 09/11/2012

To sice vyrobce udava,ale je to vykon bez filtracnich naplni. Tak ze kdyz bude plny tak se ti ten vykon snizi treba na polovinu. A urcite na nem jde i regulovat proud,pokud budes chtit.


Lubek - 10/11/2012

To ano, ale ide o to že to je drahšia alernatíva ako dva Eheimy... teda otázka znie či Fluval alebo 2x Eheim


Vladik - 10/11/2012

Tak potom určitě dva EHEIMy


grunda - 10/11/2012

dva filtry jsou mnohem lepší než jeden


Lubek - 12/11/2012

Chlapi... niečo cenovo dostupnejšie ako ADA čo sa týka substrátu? Prípadne ten Ratajov Aqua Soil nejde nejak obohatiť živinami? Veď predsa videl som krásne akvária s týmto substrátom...


danosh - 12/11/2012

podívej se co napsal Marcel v #23 ;)

https://www.rostlinna-akvaria.cz/forum/jakou-podkladovou-vrstvu-pro-dno-92-20#post_180917

Já sám budu zkoušet ten dennerle deponit mix + osmocote + křemičitý písek. Pokud se nepletu, tak ten deponit mix umí na sebe vázat živiny když je jich ve vodě přebytek a naopak uvolňovat když je jich nedostatek. Ada substráty v tomhle budou asi nejlepší, jediné co mě od nich odrazuje je fakt, že jsou poměrně lehké.


kchrz - 12/11/2012

Já jsem si založil testovací 60l akvarium, kde je jako dno DepomintMix od Dennirle, na to pouze křemičitý písek. Nic víc.
Poprvé mi nekontrolovaně roste Blyxa a Hemiantus Call. Zázračnej substrát.


Ardjuna - 12/11/2012

Já mám teď v jednom nano akvárku (60L) také Dennerle DeponitMix + jemný křemičitý písek o zrnitosti 0.7-1.2mm (bez hnojiva Osmocote), a všechno mi roste moc pěkně. V podstatě se mi ještě nikdy nestalo, že by mi v téhle kombinaci substrátů rostlo něco špatně. Jediné, s čím jsem měl trochu problém, byl Eleocharis parvula (travička) v extrémně tvrdé vodě (GH = 25, KH = 15). Teď na ní zkouším vodu z reverzní osmózy, tak jsem zvědavý, jestli se u ní zlepší růst.

Ve druhém nano akvárku (60L), které jsem si založil včera, teď zkouším ten zásobní substrát pro vodní rostliny (od firmy "agro") + Osmocote + jemný křemičitý písek (opět v zrnitosti 0.7-1.2mm). Ten písek je v podstatě obyč. písek do filtrace v bazénech (k sehnání v každém hobby marketu za pár kaček 25kg). Za 2 měsíce napíšu, jak to s tímhle zásobním substrátem pro vodní rostliny funguje.

Každopádně jsem ale zastáncem názoru, že z dlouhodobého hlediska je lepší používat nějaký dobrý zásobní substrát, protože v tom se pak daří rostlinám dlouhá léta. Dříve jsem nějaké zásobní substráty taky neřešil (rostliny obvykle porostou i díky živinám ve vodním sloupci), ale postupem času vidím, jak je substrát důležitý (nejen pro rostliny, ale i pro užitečné bakterie a celkové fungování nádrže).


Lubek - 13/11/2012

V kráme mi teraz ponúkali Filter JBL Cristal profi 1500 za 115 €. Nemáte niekto skúsenosť?


LaXo - 13/11/2012

@Marcel, no ono kvalitny substrat je aj o zdravych korenoch. Mal som moznost porovnavat moje HC v kremicitom strku vs HC v Amazonii, a bolo to 100 a 1 ;)
Takze aj o tom to moze byt substrat.
A inak, vsetko rastlo pekne aj u mna, ale zdrave krasne biele dlhe korene som nemal ani zdaleka take ako v ADA substrate.


danyboy77 - 13/11/2012

http://www.akvaria.sk/forum/40-jbl/2285-jbl-cristal-profi-1500

Jinak muj kolega z prace ma ten model JBL greenline 901 a je spokojeny,zatim mi nehlasil zaden problem. A ta nova rada greenline ma i nizsi spotrebu energie.

Ale ja bych volil Eheim ;)


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde