🔥Probíhá akce Více zde 03d 07h 44m 56s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Lubek - akvárium

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Gargamel - 27/07/2012

Půjde to i bez osmózy. ADA Amazonia by to asi srazila na úplně ideální hodnoty ale půjde to i bez té.
Já ti doporučuju pořád to stejné - založit to znova. Tím, že jsi zase rozkopal substrát jsi tomu akváriu dal další šok a rozjede se ti tak maximálně řasa.


Lubek - 27/07/2012

No zatial sa nedeje nič zásadné, akva založím skôr či neskôr znovu, ale prahnem po tom zistiť príčinu nezdaru. Objednávam dalšie testy a chcem to sledovať ako sa to chová pred a po hnojení ale hlavne chcem zistiť všetky klúčové parametre vstupnej vody. Aj keby po novozaložení bolo akva v poriadku, znovu nebudem vedieť v čom bola chyba, i ked moc šancí na zistenie nevidím, ale aspon to skúsim...


milosak - 28/07/2012

Při 9 st. celk. tvrdosti již nebude potřeba vodu dále změkčovat ADA substrátem.

Já mám v práci pražskou vodu 7 - 8 st. a roste v ní úplně všechno co si zamanu ;)

Ale co se týká rozjezdu AK a tvarování dna tam je ADA bezkonkurenční.


Venny - 28/07/2012

Hele a co světlo? Nemůže být chyba i tam? Cool White světla asi nebudou mít nejlepší odstín. A pokud Lubek začal přidávat živiny a CO2 a až pak nastal problém nemůže být ten problém i v tomto? Co na to zdejší odborníci :)? Ptám se v tomhle jako úplný laik ;)


Lubek - 28/07/2012

Mne sa práveže osvedčili cool white, všetko ostatné čo som skúšal stálo za houby. Rastliny pri dostatku CO2 vo večerných hodinách bublajú, takže je to ok. Momentálne si myslím, že problém bude vo filtrácií, ale objednal som už všetky možné testy od JBL tak dúfam že to na niečo bude. Momentálne nehnojím, a nemením vodu ale pridávam dostatok CO2 a zdá sa mi že nové listy začínajú byť v pohode! Odmeral som ešte NO2, či náhodou nieje problém s dusitanmi a či nieje problém s nefunkčnosťou alebo neprítomnosťou nitrifikačných baktérii, ale NO2 testom JBL je takmer nemeratelné.
Spravil som si aj rozstrekovaciu rampu, čiže sa mi mierne čerí hladina ale výkon nieje velký! Coraliu som momentálne zrušil.
Ešte ma napadlo, či nieje problém v tom, že ked mením vodu, zabijem všetky nitrifikačné bakterie novou chlorovou vodou a či nieje vtedy akva ako keby neustále tesne po založení!!! Podla mna je to celkom možné.


Lubek - 28/07/2012

Dnes sa mi inak spravila tak brutálne slepá hladina, že skoro cez ňu ani nič nevidieť... a to čerím hladinu!


Vladik - 28/07/2012

To KH není špatné.
Myslím že až to založíš znovu, bude to okej.


Lubek - 01/08/2012

Takže páni, nakúpil som testy a odmeral som vstupnú vodu z vodovodu ktorú používam v akváriu. Všetky testy sú JBL, jedine KH je SERA
Tu sú parametre, poprosím vás o vyjadrenie sa ako na tom s vodou som. Chýba už len test PO4, ten som zatial nezohnal.

GH - 14 stupnov d
KH - 9 stupnov dKH
FE - 0 mg/l
PH - 7,3
NH4 - 0 mg/l
NO2 - 0 mg/l
NO3 - 5 mg/l
O2 - 8 mg/l


Vladik - 01/08/2012

Parametry vody vypadají dobře, ve vodě problém nebude.
Předtím jsi ale psal že máš KH 15 nebo kolik, to už by asi problém trošku byl, takhle je to ale oukej.


Lubek - 01/08/2012

Myslím že to som vtedy písal o GH, nie KH a bolo to merané Ratajovým testom.
Tieto posledné parametre som testoval dnes novými testami JBL (teda okrem toho KH, to je SERA) :) takže pevne verím že sú relatívne presné.


milosak - 01/08/2012

Jsi na tom skoro na chlup stejně.
Já mám Gh 15 , kh 10 a ph 7,4


Lubek - 02/08/2012

No jo... až na to že ty máš nádhernú nádrž a ja hnus :(


Lubek - 02/08/2012

Odmeral som teraz nejaké parametre priamo v akváriu:
NH4 nemeratelné
NO2 nemeratelné
NO3 - okolo 30 mg/l
Z tohto mi logicky vychádza, že nitrifikačný bakteriálny proces by mal byť OK. Na akváriu to ale nieje vobec vidieť :( 2 týždne už ale nehnojím vobec a nemením vodu, iba výdatne bublám CO2.


Gargamel - 02/08/2012

A jak to vypadá? Nahoď fotky.


Miso - 02/08/2012

kedze dva tyzdne nehnojis a nemenis vodu stav v akva je uplne iny ako predtym takze ti asi moc neporadime. To ze mas NO3 30mg/l (bez hnojenia) moze sice znamenat ze bakterie pracuju ale zaroven aj to ze sa ti tam tvori vela odpadovych latok.


Lubek - 02/08/2012

No myslím že je to stále o tom istom, stále ten istý problém, nové listy sú malé, pokrútené, deravé a zakrnené. Jediné čo sa zmenilo je že Limnophila sessiliflora sa spamätala, ale tá mi rástla ako burina vždy, aj bez CO2 a hnojenia.


Lubek - 02/08/2012

Ja sa ale obávam jednej veci. Pri výmene vody ide do akvária voda z vodovodu ktorá obsahuje chlor, čiže sa môže diať to, že sa vždy tým vyhubia nitrifikačné baktérie, ktoré sa ešte ani nestačili poriadne rozmnožiť. Stejne tak sa obecne tvrdí, že čistiť filter v čerstvej vode sa nemá. Aký je potom v tom rozdiel, ked ja vymením 50% vody a tá tak či tak ide okamžite cez filter...


Gargamel - 02/08/2012

Chlór neřeš, já měním někdy i 2/3 a problém nemám. Takhle to nefunguje.
Já na těch fotkách vidím celkem normální, zdravé listy. Akorát že některé ty rostliny jsou v tak špatném stavu, že už jim nepomůže ani radikální zlepšení podmínek. Na těch rostlinách jde vidět progres k lepšímu a pokud máš čas, založil bych to znovu. Ratajův substrát bych použil dozadu a do přední části bych dal křemičitý štěrk o frakci 2mm. Takhle bych to rozdělil: https://www.rostlinna-akvaria.cz/zalozeni-nano-akvaria-60

Už není se znovuzaložením na co čekat. Některé ty rostliny půjdou v klidu znovu použít ale bude to chtít přikoupit i další.


Lubek - 02/08/2012

No ja to založím znovu, len musím zohnať nejaké pekné skaly alebo drevené korene... netuším však kde. Musím si premyslieť aj nejaký layout aký by som tam chcel mať. To čo je tam teraz nieje žiadny layout ale len bordel a akási skúšobňa rastlín :D
Stále ale neviem či potom nabehnem na EI alebo PPS, skúsenosti mi očividne stále chýbajú, kedže som za dlhé roky neprišiel na to prečo mi akvárium neprosperuje.


Miso - 02/08/2012

tak len pre zaujmavost este zmeraj Fe a PO4 v akva


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde