🔥Probíhá akce Více zde 04d 18h 11m 38s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

LFS Iwagumi

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Hanys - 29/10/2012

Administrátore nevím co se stalo ale při zakládání nádrže mi to hodile dvě nadrže prosím o smazání té méně vyplněné informacemi.Díky moc


Hanys - 06/11/2012

Tak akvárium je už 10 dní po založení a hezky se rozrůstá ale hemianthus jede nějak pomalu siamky mi dokonce jednu rostlinku vykoply tak mi plavala po hladine a všechny drží tak jako na vlásku ale drží uvidíme jak to bude vypadat za měsíc.


Gargamel - 06/11/2012

HC musí nejdřív zakořenit, takže teď roste spíš směrem do dna. Potom vystartuje.


Hanys - 08/11/2012

Hm možná to bude tou hroubší ADA aqua soil amazonia.Uvidíme no jinak dík za postřeh.


Hanys - 24/11/2012

Tak už je to 3 týdny a akvárium roste krásně skoro bez řasy takže maximální spokojenost.


Angus - 02/12/2012

Jak vypadá nádrž po dalším týdnu? Něobjevila se řasa při tak silném osvětlení? Jak vysoko je od hladiny? Děkuji


Hanys - 02/12/2012

No objevila se mi tam na malou chvíli Spirogyra ale už je fuč.Jinak osvětlení jelo do ted jenom na dvě zářivky takže to bylo 0,46W/L teď jsem kvuli HC musel přidat tak se mi to hezky zvedlo na 0,64W/L a už se HC pěkně plazí po substrátu je to hned vidět.Jo a osvětlení je 11cm od hladiny;)


Hanys - 08/12/2012

Tak zatím tady nebudu dávat aktuální info mám ted´krupičku v AQ tak léčím pak bude aktualizace jakto vypadá ale at´už jsou zdravé rotale se malinko nelíbí léčivo ale to se spraví potom ještě týden a jedem zase jako předtím ;)


Hanys - 16/12/2012

Tak tady přidávám pár fotek jak se daří mému akva až na tu nemoc rybiček ale ty už jsou skoro vyléčené :) A ještě velké díky bych chtěl poděkovat www.prirodni-akvaria.cz že mi pomohly s realizací a řešením problému týkajících se Aquascapingu.Brzo nasadím silnější filtr na filtrování vody a s dostatečnou cirkulací vody už nebude problém.Ještě ale rozmýšlím že asi provedu úpravy a mezi HC a Rotalu něco vysadím bohužel Eleocharis parvulas neroste tak rychle aby zaplnil tu mezeru mezi nimi.


Gargamel - 16/12/2012

Když se dodrží základní principy o kterých tady píšeme, tak je to snadné a problémy nejsou, no ne?


Hanys - 17/12/2012

Přesně tak


Hanys - 18/12/2012

Tak dneska jsem prosříhal kytky i trochu HC a no super úplně jsem zapomněl jak to dobře vypadá..


Bedna - 18/12/2012

moc pěkné :) už se také nemůžu dočkat až budu moci konečně prezentovat tu svoji :)


Hanys - 18/12/2012

A copak chystáš za AQ ??:)


Bedna - 18/12/2012

https://www.rostlinna-akvaria.cz/forum/zalozeni-rostlinneho-akvaria-690-0 koukni


Hanys - 05/01/2013

Tak dneska jsem konečně vysázel Blyxu japonicu tak uvidíme za jak dlouho se vzpamatuje a zakoření.Jinak jsem přidal černé pozadí a na pár míst mezi HC položím na plochých kamenech Ricci Fluitans fotky budou zítra dneska frčím ka kurz aquascapingu.Zatím


Hanys - 22/02/2013

Tak akváriu se daří dobře ale teď mně furt trápí vláknitá řasa a sinice(tu už řeším přidáváním ADA Green Special LIGHTS které obsahuje Po4 kterého je v akvariu málo)riccia roste nádherně a s fosforem bude ještě hezčí.Přidal jsem konečně neonky a už to vypadá k světu ale stejně to vidím na znovu založení layoutu jiného který se už bude o aquascapingu tohle je moje první tak vypadá tak jak vypadá ale není to špatné ale nejsem spokojen s kameny které tam jsou.Uvidímé s pozdravem a ať se daří akvaristi :-)


Hanys - 05/03/2013

Nemá te někdo zkušenosti jak se zbavit řasy,která se mi ted´rozjela v ADA akvariu a mám podezření jak jsem přešel ze step1 na 2 tak to nějak začlo ale zpět k té řase mám tam v malém množství Cladophorau,potom Zelená prachová řasa GDA děla se vepředu na skle a částmi po dalších sklech a potom v hojnější formě Spirogyra,kterou odstraňuju manuálně co jen jde aby mi nebaštila živiny které jsou pro kytky a né pro ně.Jo a ještě se mi začína rozpadat Blyxa Japonica nejdřív hnědnou okraje listů+ zelené fleky a po4 dodávám a pak je najdu u skimu který mi sbíra bordel ale vitálnější rostlinky dál od rozpouštění co2 jsou pěkně zelené.Zatím jsem trochu přidal Co2 a snížil osvětlení z 0,70W/L na 0,46W/L tak kdyby někdo mněl postřehy pisně te.


Hanys - 09/03/2013

Tak řasu se mi podařilo zastavit ale musel jsem koupit od Easy lifu ALG EXIT a Profito nejspíš mi chyběly mikroprvky v ADA step 2,kterých je tam málo podle The book of ADA.Takže mi to doporučily v ostravě holky v akvaristice a pomohlo jim to taky v boji s řasama tak jsem teda dal na ně a koupil tuhle věc a hle opravdu to funguje.Takže uvidíme jak to bude ustupovat.


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde