Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Levnější alternativa substrátu ADA

V kategorii: Substráty, kameny a kořeny

Christian - 10/06/2013

Zdravím všechny jsem začátečník a potřebuji od Vás radu

Jelikož vím že se budu za nějaký ten rok popř. 2 stěhovat, stějně už to nevydřžím a akvárko si udělám,ale z toho důvodu nechci investovat hned do ADA substrátu, tak potřebuji vaše připomínky k tomuto složení:

zásobní substsrát : Dennerle Deponit Mix Professional smíchaný s porézním substrátem Hobby Aqualit pro lepší cirkulační funkci dna

a na to bych dal: Rataj Profi Soil

Co říkáte :)

ps: Jaký používáte dekorační písek?

grunda - 10/06/2013

zásobní substrát bych s ničím nemíchal, nedělá to dobrotu, profisoil je opravdu hodně lehký, ty kopce ti z něj nebudou fungovat

Christian - 11/06/2013

zrovna na stránkách kde jsem to míchání našel tohle píšou http://www.aquascape.cz/eshop/zasobni-substraty/465-dennerle-deponit-mix-24kg.html tak pak čemu má zákazník věřit :@
Takže nepomůže ani opora takovými umělými pásky co se tam dávají?
to neudělám kopce s ničím jiným než s ADA amazonií :o

grunda - 11/06/2013

co mám zkušenosti, tak je to blbost. A to co píše o topném kabelu, to už raději nebudu ani komentovat (s touhle teorií přišla jedna nejmenovaná firma před 20ti lety a pak se ukázalo, že je to kravina). Terasy uděláš i s profisoilem, jen je budeš muset čas od času opravovat, soil se sesype a budou vidět pásky. Jiné řešení je udělat terasy z kamenů a doplnit to kobercem z rostlin, ať nejsou vidět.

Sunkafit - 11/06/2013

k tej náhrade ADA ja si testnem produkty BorneoWild...počul som o tom velmi pochvalne reči a dokonca este lepšie schopnosti až brutalne ak ide o mäkčenie vody

grunda - 11/06/2013

neznám, vyzkoušej a pak poreferuješ;)