🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 03d 07h 18m 47s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

LaXova 120tka

V kategorii: Deníky a diskuze našich

danyboy77 - 01/05/2013

Taky si myslim ;) Je to krasna nadrz.


LaXo - 05/06/2013

Ahojte, stala sa mi zvlastne vec, aspon ja som toto este nezazil.
Caridina Japonica mi okusuju listy rastliny Alternanthera reineckii sp. 'Mini'. Sem tam zabrdnu aj do inych jemnolistych, ale z listov Alternanthery mi ostavaju iba franforce.
Normalne sa nimi krmia.
Napada niekoho cim by to mohlo byt?
Zeby hlad?
PS: rastlina je relativne cerstvo zasadena, cca 2 tyzdne a az doposial sa celkom pekne rozrastala. No teraz uz dorastat nestiha.


DD12345 - 08/06/2013

Mne se Japonicy pustitli takto podobne do Bolbitisu. Rek bych, ze k teto zmene doslo po te co jim dosla rasa v AQ. Proste nebylo co jist a armada 30ti Japonic něco sporada.
Odlovil jsem je do mensi nadrze a asi po tydnu jiz bylo znat, ze se Bolbitisu dari zase lepe.
Coz znamena, ze se Japonic budu muset zbavit...

Pokousel jsem se jim koupit lisovanou rasu o Dennerle, ale preferuji zive rostliny.
Zerou jen ten Bolbitis, ostatních rostlin si nevsimaji. Nejspis jim Alternanthera reineckii sp. 'Mini' zachutnala take...

Zadna extra rada to neni, ale alespon vis, ze i jini mají podobny problem.


LaXo - 08/06/2013

Celkom som sa uistil po Tvojej infoske. Tiez som si nenapadne vsimol ze zatial sa ziadna riasa nekona. Takze vsetko dobre ma aj opacnu stranu mince :)
No, uvidime ako dalej. Dik za info.


danyboy77 - 29/06/2013

Laxo jak to mas teda ted s tim svetlem, jak jsi psal, ze jsi precenil silu osvetleni? Jsem s toho trosku jelen ;)


LaXo - 29/06/2013

Samozrejme, objasnim :
Doteraz som sa mylne domnieval, ze aj slabe svetlo staci na rast akejkolvek rastliny.
Ale niektore naozaj svetlomilne rastliny pod slabym osvetlenim skutocne rast nechcu.
Takze v tomto som sa mylil :) Ja viem, ziadne extra vyriesenie zahady sa nekona, ja len ze toto som si konecne uvedomil :D


Dejvwa - 29/06/2013

Taky mám stejnej problém :D a nutím Rotalu Wallichii růst pod 0,3 W/l starou trubicí T8 a musím říct, že se jí to vůbec nelíbí. Světlo nepodceňovat :D


LaXo - 29/06/2013

Ja som takto podcenil svetlo pri Alernathera sp Mini. Vysledok: skoro mi ju zozrali Caridina japonica. Ostali z nej len pahyle. Teraz svietim asi tyzden silnejsie a uz vidno nove listky.


danyboy77 - 29/06/2013

A o kolik jsi teda svetlo snizil? A jak vysoko ho mad teda ted od substratu?


LaXo - 30/06/2013

ZNizil a pridal 48W. Teraz je od hladiny cca 25cm. (Sorry mam pivo v hlave, nechce sa mi to teraz merat :) Vsetko buble ako nikdy predtym, Heteranthera sa ide zblaznit, Cryptocoryny zda sa tiez celkom prosperuju, Echinodory su cerstve ale bublu aj tie. Teraz mam zospodu listov bublinky O2 na kazdej rastline, teda okrem Eleocharisu :D Bublu aj korene, no ku veceru ked sa vypne CO2, tak mi to pride pomaly ako vysumena malinovka, ale sytena O2 :D
DOteraz som take nemal, a to som tam lial mnozstva N, P, K.
Tak som sam zvedavy ci som sa ubral spravnym smerom.
Drzim rastlinam palce.


danyboy77 - 30/06/2013

No mi se od doby co jsem zapojil reaktor, zacaly na dvou mistech v akva lepit na sklo bublinky O2. Listy rostlin mam ze spodu vsechny oblepene bublinkama i eleo :D

A jeste rozpoustis pres lipove drivko nebo uvazujes nad atomizerem?

Kazdopadne to ze jsi snizil svetlo a pridal zarivku tak je jasne ze to zacne vsechno bublat a rychle rust otazka ale je v jake kondici pak budou rostliny. Tak podavej postupne info ju? ;)


LaXo - 30/06/2013

Budem informovat. Ja som mal to svetlo niekedy davnejsie este nizsie (moj prvy layout).
Ale taky boost ako teraz som nemal. No, jasne ze rastliny sledujem, od toho sa v podstate odrazam vzdy. Ale teraz to bola skor nutnost.
CO2 ide do akva stale cez lipove drievko, uz som uvazoval nad atomizerom, mozno raz ked budem velky :P
Momentalne zhanam ciernu plastovu rurku 12/16mm na zadnu rampu. Nemas nahodou typ kde ju zohnat?


danyboy77 - 30/06/2013

Myslim ze se cerna trubka vubec nevyrabi. Normalne ji prestrikej cernou barvou ve spreji. Treba co se pouziva na lode.


LaXo - 30/06/2013

Hmmm, a myslis ze to nebude uvolnovat do vody sajrajt? Pripadne ze sa to nebude odlupovat?


danyboy77 - 30/06/2013

Myslim si ze ne. Porad se primo v prodejne barev ktera barva neuskodi zivocichum. Vim ze si nekteri nabarvuji to 3D pozadi z polystirenu co si doma vyrabeji. A kdyz si tu trubku poradne odmastis a treba ji i lehce zdrsnis jemnym brusnym papirem tak by se ti to loupat urcite nemelo. Jake hadice pouzivas u sveho filtru? 12/16mm nebo 16/22mm ?


LaXo - 30/06/2013

16/22 vstup a 12/16 vystup


tonof - 30/06/2013

Poľska firma Aqua-el vyrába čierne plastove rampy,skladajú sa z 8cm dlhých konusových trubiek o priemere 12 až 14 mm ktoré sa do seba zasúvajú majú po tri asi 2 mm dierky je ich tam asi 10-12ks plus kolienka a privodové trubky bez dier a aj prísavky na uchytenie. Cena je 4 eura za balenie. Mám z nich vyskladané obidva rampy a som spokojný z ich variabilitou pre rôzne rozmery akva.


Vyghum - 30/06/2013

Černé trubky se určitě vyrábí, když jsem sháněl komponenty k filtru a chtěl klasické zelené, tak jako naschvál to co jsem potřeboval měli jen v černé ...:-/


LaXo - 30/06/2013

hmmm Vyghum, a kde?


danyboy77 - 30/06/2013

Tak hod urcite odkaz, vice lidi by to urcite uvitalo ;)


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde