🔥Probíhá akce Více zde 03d 02h 04m 34s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Jižní Amerika

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Hanka - 01/09/2013

Dne 01.09.2013 v 12:05 byla založena prezentace akvária Jižní Amerika.


Hanka - 01/09/2013


danyboy77 - 01/09/2013

Jake honitko vody tedy pouzivas (jaky filtr nebo cerpadlo)? Ty led pasky mas tesne nad hladinou?


Hanka - 01/09/2013

Mám Atman AT-200, do popisu jsem to dávala, ale teď jsem si všimla, že se to asi nějak ztratilo. Ano, mám je těsně nad hladinou (asi 5 cm).


Gargamel - 01/09/2013

Začal bych jen klasickým FEROXEM a pořídil bych si test na NO3 (Tetra, JBL nebo Sera, rozhodně ne Rataj, ten nepovažuji za důvěryhodný. Dobré je taky třeba si zavolat do vodárny a zjistit si kolik vstupní voda NO3 obsahuje, pokud víc jak 15 mg/l, mělo by teoreticky stačit měnit týdně 1/3 vody a přidávat jen FEROX) jakmile test ukáže míň jak 10 mg/l, používat k FEROXU buď NITRO PLUS a držet to nad těmi 10 mg/l, případně si pořídit FEROX NPK.


Hanka - 01/09/2013

Test na NO2 mám, ve vodě z vodovodu jsem nenaměřila téměř žádné, ale v akváriu je asi 15 mg/l (po výměně vody 10 mg/l). Tak teď nevím.


Vyghum - 01/09/2013

S tím NO2 ses doufám sekla a opravdu jsi měřila NO3... NO3 10 stačí, co by za to ostatní dali.... ;)


Hanka - 01/09/2013

Jo, samozřejmě, to jsem napsala úplnou blbost. Takže tedy jen FEROX, díky za radu. :-)


danyboy77 - 01/09/2013

Podle me by mohl byt problem i v distribuci prijde mi ten Atman moc slaby na to aby obtocil ten velky koren a ty vysoke rostlinky. Tak by se nemuseli zivyny a co2 dostat vsude kde ma. Jak ti to teda hybe z vodou? Kdyby jsi mohla hodit na youtube video soucasneho stavu tveho akva, slo by to? ;)


Hanka - 02/09/2013

Šlo by to, ale nechce se mi :) . Myslím, že voda se hýbe tak akorát (rostliny se mírně pohupují).


Hanka - 02/09/2013

Aspoň foto...


Gargamel - 02/09/2013

Tak tady určitě není třeba NPK přidávat. Maximálně Osmocote v tabletkách pod ten Echinodor.


danyboy77 - 02/09/2013

Vypada to na malo rostlin, hodne zivyn ve vodnim sloupci a asi dost svetla :o asi by bylo rozumnejsi to zalozit znovu :)


Hanka - 03/09/2013

Ano, rostlin je málo, vždyť jsem psala, že nepřežily použití Easy Life Carbo. Světlo nevím, podle čeho posuzujete, ale můžu říct, že za normálního stavu je celá hladina hustě zarostlá Ceratophyllum demersum, takže tam bych taky problém neviděla. Ten vznikl především kvůli zanedbání údržby (nějak jsem zapomněla několik měsíců čistit filtr a vzpomněla jsem si na něj až když celé akvárium zarostlo řasou) a možná i dřívějšímu nestabilnímu přidávání CO2 pomocí kvasnic. Dalším problémem je asi trochu moc ryb, ale s tím nic neudělám, pokud se nenajde někdo, kdo by měl zájem o dvě skupiny teter po třech.


Vyghum - 03/09/2013

Neřekl bych, že tam je moc ryb na 128 litrů by se dalo něco menšího ještě i přidat... Celkově není akva v dobré kondici a na nějaký reverzní chod anebo zázračnou záchranu stavu už je pozdě, nebo by to trvalo příliš dlouho.
Doporučuji kompletní přestavbu akva, očištění dekorací od té černé štětiny, kořen odrhnout ocelovým kartáčem, spařit vřelou vodou, plastové díly vymáchat v roztoku sava a odrhnout a celé to znova založit. Klidně bych použil ty echinodory, ale určitě bych to doplnil na začátek rychle rostoucíma stonkovýma rostlinama a nešetřil bych na nich, čím víc, tím líp. Až se akva znova zajede, tak je postupně odebírat a nahrazovat tím, co tam chceš mít. Pod echinodory určitě nějaké tabletové hnojivo, mě se osvědčily tablety Crypto od Tetry, jiný doporučí něco jiného. Ze začátku bych hnojil jen železem nebo Ferroxem, průběžně měřil NO3 a PO4 a měl v záloze hnojivo PMDD + KNO3 + KH2PO4 a podle situace přihnojoval... Jo a na Echinodory tam máš moc malou vrstvu štěrku, chce to alespoň 8 cm!


Hanka - 03/09/2013

Na 128 l ne, jenomže čistý objem je 85 l. Žádná řasa tam teď už není, tak nevím, co bych měla čistit. Rostliny samozřejmě dokoupím, zase Egeriu a místo Cabomby (uhynula už podruhé) dám asi Heteranthera zosterifolia. A samozřejmě zase Ceratophyllum na hladinu. Liliovníček asi vyměňovat nebudu, je sice v dost špatném stavu, ale teď začal tvořit nové lístečky, tak se třeba zase vzpamatuje. Myslím, že by to snad mohlo stačit.


Hanka - 03/09/2013

A vrstva štěrku je vpředu 5 a vzadu 9 cm.


Hanka - 08/09/2013

Tak to konečně zase zazelenává. Ještě čekám na Heteranthera zosterifolia a jeden Echinodorus, které jsem si objednala tady v e-shopu spolu s tím hnojivem.


Hanka - 20/09/2013

Nové fotky s novýma rostlinkama. U hladiny se opět objevuje vláknitá řasa, ale myslím, že je to příliš mnoho světlem a až hladina zaroste, tak tento problém zmizí. (respektive se přesune jen na Ceratophyllum, které se stejně za týden zdvojnásobí a půlku můžu vyhodit, takže řasa nemá šanci) Jediným vážným problémem jsou pancéřníčci, kteří mi neustále vyrývají liliovníček :@, a už docela vážně uvažuju o tom, že jim přes něj dám nějakou zábranu.


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde