Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Jaký redukční ventil

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

danosh - 09/08/2012

Ahojte všichni. Chtěl bych si pořídit tlakovou láhev a mám dotaz na Vás všechny co už s tím máte zkušenosti. Přemýšlel jsem, že bych si koupil buď redukční ventil CHROM DE LUXE od Rateje a k tomu elektromagnetický ventil celkem zhruba za 2800,- a nebo Aquato redukční komplet I za 3600,-. Chtěl bych se zeptat jestli se vyplatí ušetřit nebo by bylo lepší si připlatit za kvalitu. Jestli byste měli i jiné návrhy nejsem proti :) Díky za odpovědi

Gargamel - 09/08/2012

Ahoj, z Polska to neber, nevyplatí se ti to, protože to bude unikat a budeš s tím mít víc starostí než užitku.
Máš dvě možnosti, buď si koupíš hotový set bez práce - Dennerle, Rataj ale připlatíš si nebo si složíš svůj a výjde tě to levněji.
Já bych si pořádil tlakovou láhev - pokud máš místo pod akváriem, tak ideálně 6kg. Zajdeš normálně za svářečema nebo se zeptáš hasičů. Na to potom koupíš ten redukční ventil. Můžeš vzít třeba ten od rataje nebo třeba BLAU: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/co2-do-akvaria/blau-co2-redukcni-ventil-s-elektromagnetem-pro-nocni-vypinani ten má v sobě i elektromagnetický ventil, takže můžeš na noc vypínat. K tomu už jen hadičku a nějaký difuzor a máš na dlouho klid. Takhle bych to asi udělal já.

danosh - 09/08/2012

No z Polska určitě nic brát nebudu a set si kupovat nechci, nelíbí se mi že tam mají jen 2kg láhve. Seženu si nějakou 6kg tlakovou láhev, hasičákům moc nevěřím. No a už jen ten ventil. U toho Blau bych si musel ještě přikoupit i zpětný ventil a co sem si tak načetl tak klasický plastový bude k ničemu,že? Jinak jako difuzor mám lipové dřívko umístěné před sáním do čerpadla :) momentálně jedu co2 z burčáku, ale už mě nebaví furt vyměňovat nálpň nehledě na to, že je to nestabilní. Ta 6kg láhev má zhruba kolik na výšku?

Gargamel - 09/08/2012

Zpětný ventil stačí plastový za 10,-Kč. Aspoň já to takhle mám už dlouho a žádný problém. Nevidím důvod, proč brát jiný.
Ta velká láhev má tuším cca 70cm na výšku. Jsou ale i jiné varianty a tvary. Já ji mám koupenou od svářečů za 1000,-Kč a plní mi to výměnným způsobem. Bacha ale na ten závit, musíš vzít tu s menším jinak si budeš muset přikoupit redukci, ale ta je ve svářečských potřebách taky za cca stovku.
Jinak aquato je kvalita, ale je to dražší.

danosh - 09/08/2012

Tak to je super, plastový zpětný ventil už mám takže stačí jen objednat redukční ventil a láhev. Rozhodnu se mezi tím Blau a Aquato. S tím závitem na tlakové láhvi bude asi problém, chci si ji objednat přes bazos.cz a co vím tak tam většinou psali že mají závit G3/4 a teď nevím jestli to bude sedět i na ten redukční ventil abych si nemusel kupovat redukci :( nevíš náhodou jestli to není ten samý závit?

Gargamel - 09/08/2012

Jej to už si nepamatuju jak se jmenoval, akorát vím, že byl jeden větší a jeden menší. Já jsem potřeboval na můj akvaristický redukčák ten menší.

danosh - 09/08/2012

Neva, hlavně když vím že existuje redukce :D zatím dík moc :)

xklop - 02/09/2012

Ahoj,
zrejme mas uz redukcni ventil doma, takze tahle informace je tvz. s krizkem po funuse.... Ten rataj deluxe ma W21,8 coz je ten mensi. Ale proc pisu. Moje zkusenost s lahvemi od hasicu a svarecu = zklamani. Maji sice velky objem a jsou o dost levnejsi nez v akva shopech, ale! Na vsech at uz W21,8 nebo 3/4G jsou pro akvaristiku nevyhovujici lahvove ventily - na 99,99% po kratke dobe zacnou utikat. Vsechny jsou delane na kratkodobe otevreni - neco svari a lahev zavrou to same hasici. V akvaristice je ventil na lahvy otevreny neustale a to tesneni na to neni delane. Je tam jeden max dva tesnici krouzky, ktery nevydrzi -70c. Zkousel jsem na lahvy ventil vymenit (http://svarecskepotreby.cz/lahvove-ventily.html), ale vzdy po nejake dobe zacal utikat a to ne kolem hrdla lahve, ale kolem osy pod "koleckem". Treba jsem mel jen opakovanou smulu.

Gargamel - 02/09/2012

Já doplňuji CO2 výměnným způsobem, takže mám vždy novou láhev.

danyboy77 - 02/09/2012

No ja koupil cely co2 set na shopakva.sk Kdyz jsem lahev vyprazdnil tak jsem nemohl tady v Ostrave najit zadnou plnirnu CO2 kde by mi lahev naplnily,protoze mi vsude tvrdily ze mam nestandartni ventil na lahvi. Byl to ten mensi zavit,coz az tak nevadilo,ale v tom ventilu byl nejaky plisek,pres ktery nemohli v plnirne nasadit ten jejich plnici ventil. Tak jsem si nakonec musel nechat vymenit ten ventil za novy standartni a s vetsim zavitem za cca 400kc plus jsem si musel dokoupit redukci k tomu svemu redukcaku. Tak jsem byl docela nasraty. Tak se ted chci jeste koupit 6kg lahev. Priste bych radeji na setu nesetril a koupil radeji nejaky od Aquato. Jen by me zajimalo jaky je rozdil mezi potravinarskym co2 a tim co se pouziva pro svarovani? nevite nekdo?

A zpetny ventil mam taky ten plastovy levny,ale nejsem s nim vubec spokojeny protoze mi propousti vodu kdyz je co2 zavrene pres noc :-( A mam jich asi 3 a vsechny jsou naprd.

tommate - 02/09/2012

XKLOP:
že hasičák může utíkat, tak souhlas, ale kvalitní ventil na lahvi s CO2, ať už na pivo nebo na svařování nesmí utíkat, to je na reklamaci, je X situací, včetně svařování, kdy jsou lahve otevřeny non-stop až do vyčerpání, žádné svařím a zavřu, to možná někde v garáži :D

DANYBOY77:
- pro akvaristické účely není rozdíl mezi potravinářským a technickým plynem, jde tam o nějaké hygienické požadavky při výrobě atd.

- já jsem použil raději dva plastové zpěťáky, občas je dobré je vyměnit za nové, někdy se voda dostane až k nim, ale za ně by se dostat neměla

danyboy77 - 02/09/2012

Diky za vysvetleni ;) Ja si ted objednal pocitadlo bublin i se zpetnym ventilem v jednom,tak uvidim jak to bude kvalitni.

xklop - 03/09/2012

tommate:
mas pravdu ze je X situaci kdy je lahev stale oteverena - treba ta hospoda atd... Jen jsem psal jen svou zkusenost s 3 ventilama co mam doma a kdyz jsem se v plnirne na to ptal, tak jsem to nemusel ani cele popsat co se stalo a borec hned vedel o co jde. A pry maji takovych pripadu desitky. Ja jsem nakonec koupil tady zminovanou lahev od Aquata a mam klid.