🔥Probíhá akce Více zde 03d 19h 43m 52s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Jaký filtr zvolit?

V kategorii: Filtrace a pohyby vody

tommate - 25/07/2012

já myslím, že ten bypass je dobře promyšlený, pomalá biologická filtrace a zároveň dostatečný proud v jednom


Ardjuna - 26/07/2012

Já si taky nemyslím, že je bypass něco vyloženě špatného, ale každopádně je to něco, o čem asi moc lidí při koupi neuvažuje a podle mě by to měl zákazník vědět. Někdo totiž investuje spoustu peněz do filtru z důvodu, že potřebuje opravdu kvalitní filtraci, a místo toho (aniž se o tom někde na krabičce dozví) dostane průměrnou filtraci s velkým proudem vody. Co mi ale vadí, je, že si často musíme kupovat něco, o čem vůbec nevíme, jak to funguje nebo z čeho je to vlastně složené (ať už jsou to filtry nebo hnojiva apod.). Dneska je všechno know-how a my jsme pak odkázaný na reklamu a často nesmyslné údaje na krabičkách výrobků (např. výkon čerpadla, na který se v praxi rozhodně nemůžeme spolehnout).


Sentinel - 26/07/2012

2Marcel#21: S tím k know-how máš naprostu pravdu, co je ale smutnější že když jdeš cokoli koupit nemužeš se spolehnout na rady prodejůc a musís si všechno načíst nastudovat aby nekoupil nějakej vyslovenej krám (a to platí skoro ve všech odvětvích výrobků).

Jo ještě abych uzavřel myšlenku hlučnosti jak jsem psal, tak je to asi normál podle youtube (je hold trochu slyšet protože do skřínky se nevešel, ale asi je to běžný pro tenhle model).


Gargamel - 26/07/2012

EHEIM Classic 2217 mám a trochu slyšet jde. Je to ale velký filtr se silným výkonem, takže je samozřejmé, že není úplně tichý. Pokud je ale ve skříňce, nejde absolutně slyšet. Je to jenom takové jemné vrčení, spíš vibruje než že by dělal kravál.
Možná se to ještě zlepší po záběhu.


Monti - 06/08/2012

Zdravim, chtěl bych pokročit a koupit nový filtr. Mám 126l akvárium. Mohl by mi někdo poradit, jaký model od EHEIMU si pořídit? Myslel jsem třeba Eheim professionel 3 2071, nebo professionel 1 2224, anebo classic 2215 či 2217? Díky


Gargamel - 06/08/2012

Myslím, že neuděláš chybu s žádným. 2215 je jednoduché konstrukce, takže se skoro nikdy nestává, že by se pokazil. Musíš k němu ale dokoupit dvojkohouty, které umožňují, že při čištění zavřeš hadici, takže ti z ní voda nevyteče a čištění filtru je tak snadné. 2071 má tohle už v sobě + má samonasávání, což je taky dobrá věc. Mezi těmito dvěma bych se pro takto velké akvárium asi rozhodoval.


Sentinel - 14/08/2012

Příjemné skoro poledne,
jak často se musí/měli by se čistit externí filtry?
Interní (který byl značně nedostačující) jsem čistil při každé výměně vody, ale řikam si že jeslti to není u externího zbytečné.

A potom otázka která my vyvstane výhledově.
Lilbílo se mi jak u některé nádrže komentoval (tuším Marcel) že se skoro zbavil molitanů a přešel na bio filtraci zeolit, uhlí, atp. Také bych na tento systém rád přešel.

A teď jeslti si to představuju správně:
Filtrační material se nasype do nějaké síťky, nebo "staré zaclony" naskládá na sebe. od nejhrubšího do nejjemnějšího. s tím že hrubší pórezní material je dole a zakončím to třeba jedním molitanem a vatou.

Je nějaká osvědčená skladba? Jak jsem zatím postřehl tak samozřejmě podle možností a velikosti filtru (od spoda):

2x zeolit
2x juwel cirax
1x aktivní uhlí (2cm molitan) - zde mě napadá .. jak dlouho vydrží být aktivní?
1x molitan
1x vata

Jak se potom provádí čištění - u materiálů? stačí hrubší materiál promýt pod tekouci vodou? a vatu molitan proprat ve vodě (myšleno tím v té co se vymění)

Díky :)


grunda - 14/08/2012

většina externích filtrů má koše, není třeba záclona, aktivní uhlí - pokud neodtraňuješ z vody léky je zbytečné, skládat náplně do fitrů je nejlepší podle doporučení výrobce - aspoň u filtru Eheim, které používám. Čistím každý týden při výměně vody předfitry(molitan), celý fitr 1x měsíčně v akvarijní vodě, hodím do sítka a prolévám vodou z akva.


Sentinel - 14/08/2012

a to jsem nenapasl.. předpokládal jsem filtr na kterém se tu spoustu lidi shodlo : Eheim 2217
- bohužel koše nemá (nebo alespoň v konfiguraci co se kupuje běžně), takže tam asi padne za vlast kus záclony.

každopádně, děkuji za osvětu.


danosh - 10/11/2012

Zdravím všechny. Potřeboval bych pomoct s výběrem filtru pro 10l nano cube od Dennerle. Určitě bych chtěl použít nějaký typ závěsného filtru, o originálním filtru Dennerle Nano Eckfilter ani neuvažuji, zbytečně by zabíralo místo v akvu. Přemýšlel jsem nad ATMAN HF-0300, který má průtok 100l/h, což by bylo ideální. Nemáte s ním někdo zkušenosti? Jde mi hlavně o to, jestli není hlučný. Akvárium budu mít v místnosti kde spím. Děkuji za odpovědi :)


Bedna - 11/11/2012

Když já měl 20L mini akva tak jsem tam měl také závěsný sice aquael ale tichy moc nebyl také jsem to měl v pokoji. u toho tvého to může být jinak ale trochu o tom pochybuji,jelikož přece jenom ten filtr pořád přiléhá přímo na akvárium muselo by se to nějak odizolovat aby tam nevznikali vibrace :)


LaXo - 11/11/2012

Možno by bol dobrý aj nejaký Eheim Liberty, tiež uvažujem nad podobnou variantou, ale musí byť tichý.


danosh - 12/11/2012

Nad tím Eheimem sem přemýšlel hodně dlouho, určitě bych do něj šel kdybych měl aspoň 30l akvo, ono 380l/h v 10l nanu by bylo už moc. Zatím se přikláním k tomu Atmanu. Odizolovat ho od akvaria by nebyl problém, nacpeš tam nějakou podložku nebo něco co pohlcuje vibrace (podobných materiálů je v oblasti počítačů haba děj), hlavně když nebude vrčet to čerpadlo jako takové.


tonof - 09/01/2013

Začal som výrobu mokrosuchého filtra. Spomenul som si na poznatky z literatúry,že pri vysokom obsahu kyslíka vo filtri sa viaže Fe a Mg na kyslík a ostáva vňom v nespotrebovatelnej forme.Vie to niekto lepšie vysvetliť?


tonof - 11/07/2013

Má niekto z kolegov akvaristov mokrosuchý filter. Ako je s ním spokojný?


grunda - 11/07/2013

v čechách moc lidí s tímto typem filtru nenajdeš, zkus nějaké americké fórum, třeba http://www.barrreport.com/


Vyghum - 13/07/2013

Také jsem si myslel, že je to v zemích Českých "pole neorané", ale v mořské akvaristice je to prakticky standard a i ve větších sladkovodních nádržích je na takový filtr pod akváriem prostor. O účinnosti se nechci rozepisovat, všude se píše, že je to nejlepší možná filtrace a nechci to zpochybňovat, asi na tom něco bude. Osobně mě vadila údržba těchto filtrů. Kanystrový filtr odnesu kam potřebuju a tam ho vyčistím. Náplně z mokrosuchého nebo skrápěcího filtru se vytahují na místě, protože filtr je natvrdo připevněn přepadovými trubkami k akváriu, všechno to vytahovat by byl vopruz a podle konstrukčního řešení někdy i nemožné řešení... Pokud někoho zajímají zkušenosti s těmito filtry, nechť navštíví diskuzní fóra věnující se mořské akvaristice. Tyto filtry se prodávají i jako sety, ale ceny jdou do tisíců, takže když má někdo finance na založení a údržbu mořského akva, tak mu nějaká ta tisícovka navíc asi rozpočet nezbourá ;)


tommate - 03/02/2014

Zdravím všechny. Pomozte mi, prosím, s výběrem filtru do nové nádrže. Nemůžu se rozhodnout mezi Eheim Classic 2217 nebo Atman 1200. Potřebuji hlavně dobrý proud. Nádrž bude 100 x 50 x v45. Nechci rampu, ale pípy. Kdybych tak mohl reálně porovnat proud u obou filtrů. Šel bych radši do Eheimu, ale bude stačit na ten proud?


tommate - 07/02/2014

tak jsem v Hornbachu prohlížel Classic a věděl jsem jak je to s dvoj-kohouty, ale že je vstup a výstup jiný průměr, tak to mě asi odradilo, škoda


danyboy77 - 07/02/2014

Ja mam classic 2213 a prijde mi ze ty prumery jsou stejne. To je zvlastni ze jsi to videl jinak :|


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde