🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 03d 06h 07m 44s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Jaký filtr zvolit?

V kategorii: Filtrace a pohyby vody

tedy - 21/06/2012

Ahojte všichni, nějakou dobu jsem používal jako filtr ve svém 150ti litrovém akvárku čerpadlo atman s kostkou biomolitanu, ale rozhodl jsem se, že bych chtěl místo toho nějaký vnější filtr. Pořizovací náklady té kostky molitanu s čerpadlem byly sice pár stovek, ale spokojený nejsem. Molitan je celý zašpiněný a od řas a to črpadlo atman taky není žádny design roku. Navíc pokaždé když jsem to chtěl vyčistit mi z toho vypadlo plno bordelu a voda byla ještě špinavější jak bez filtru.
Našetřil jsem něco na vnější filtr a tak bych se chtěl zeptat jak výkonný si koupit a případně kdyby jste mi dali na moje 150ti litrové akvárko i nějaký tip.
Kdyby napsal každý svoji zkušenost s jeho vnějším filtrem tak bych byl moc rád, pak bych věděl jakou značku filtru koupit. Díky


Gargamel - 21/06/2012

Vítam tě na fóru,
připojím první zkušenost s vnější filtrací. Já používám filtr EHEIM. Konkrétně řadu Cassic. Mám filtr EHEIM Classic 2215 a jede už asi 4 roky. Od té doby, co jsem ho zapojil jsem nemusel krom pravidelného čištění řešit vůbec nic. Dokonce jsem si zrovna dneska objednal další, zůstal jsem u EHEIMU a pořídil si Classic 2217.
Co jsem se bavil s ostatními akvaristy a slyšel jsem ohlasy na fórech, je značka EHEIM jednoznačně nejlepší. Je naprosto bezproblémový, tichý a vyrábí se jako jedna z mála věcí ne v Číně, ale v Německu. Jiný filtr bych si už asi nekoupil. Cena je samozřejmě o něco vyší než u JBL, tetra, fluval, ale i tak si myslím, že se jeho koupě vyplatí protože se jen velice zřídka stane, že přestane fungovat nebo že přestane těsnit, což u těch dalších značek až tak super není. Navíc ho můžeš kdykoliv prodat přes inzerát, díky tomu, že je to kvalitní a spolehlivá značka tak se ceny drží celkem vysoko a kupce není tak těžké sehnat.


Vladik - 22/06/2012

Snaž se vzít filtr, který má výkon nějakých 1000 l/h. Pokud chceš konkrétně tak z vlastní zkušenosti doporučuju EHEIM 2217.


tedy - 23/06/2012

Dikes. Takže doporučujete eheim 2217 jo? Udává se u něho ale, že je pro akvária do 600 litrů, není to zbytečně moc, když má moje akva jen 150 litrů?


danyboy77 - 23/06/2012

Neni to moc,kdyz si tady na strankach prectes clanek dulezitost proudu v akvariu,tak se tam pise,ze filtry by meli mit vykon (ten co je uvedeny na krabici) 10ti nasobek objemu akvaria. Tak se toho urcite neboj,ze je ten Eheim do max 600l.


Gargamel - 24/06/2012

Filtrace není nikdy dost. Vyšší výkon zajistí lepší pohyb vody, takže se i binec ze dna dostane rychle do filtru. Velká kapacita filtru zase zajistí dostatek místa pro užitečné bakterie, které rychle rozloží organický odpad a čpavek.
Pokud si budeš všímat v prezentacích nejčistších akvárií bez řas, jsou to právě akvária s velkými a silnými vnějšími filtry.


tedy - 25/06/2012

Tak jo, přesvědčili ste mě, tak ještě pošetřím a koupím si ho. Díky za rady!


danyboy77 - 25/06/2012

Kup si ho na zoohit.cz maji tam myslim nejlepsi cenu. Ja od nich taky nakupoval eheim 2080 i s naplnema a cena byla luuuxusni.


tedy - 25/06/2012

Díky za tip. Jak je to tam ale s pozáručním servisem? Nevidím tam třeba žádný prodej náhradních dílů nebo tak.


danyboy77 - 25/06/2012

Nahradni dily se urcite daji sehnat v jinych e-shopech,treba akva-tera.cz atd. Staci pohledat a urcite najdes. Na tom zoohitu je fajn ze ti daji jeste 10% slevu pri prvnim nakupu,a zbozi je odesilano vesmes z nemecka. Je to velka firma. Ja na svem filtru usetril oproti doporucene maloobchodni cene cca 5tis. Coz uz je dost. Ale zalezi na tobe kde si ho koupis. V Hornbachu ty filtry taky koupis,ale za plnou cenu. A na zoohitu vychazel ten 2217 myslim kolem 2tis.


danyboy77 - 25/06/2012

Tady urcite najdes vsechno :-)

http://www.eheimservis.cz/eheimservis/eshop/8-1-Nahradni-dily/308-2-Nahradni-dily-EHEIM


tedy - 26/06/2012

Ta cena za tak velký filtr je pěkná. Tak volba je jasná.


tommate - 18/07/2012

narazil jsem na recenzi tetratecu, prý nejnovější třetí generace je vychytaná

http://www.roslinyakwariowe.pl/news/recenzje/recenzja-tetra-ex-400.html#axzz20zxBboyq


tedy - 20/07/2012

Polsky neumím, máš s tou novou řadou nějakou zkušenost? Vyplatí se to vzít místo eheimu?


tommate - 20/07/2012

všechna čest Eheimu, ale pro mne jsou malé a drahé, u Tetry je třeba si pohlídat tu sérii, jak poznat třetí sérii je vysvětleno v té recenzi, já bych do něho šel, teď jsem si koupil nový rotor do pětiletého Tetratecu, před půl rokem jsem dával nový dvojkohout, ten můj jsem koupil už čtyři roky starý, je to asi první série, na nových dílech je vidět rozdíl v konstrukci, je to všechno dost vylepšené, např. dvojitá těsnění


Ardjuna - 25/07/2012

Danyboy77 (#5): Ještě doplním, že výkon filtru udávaný výrobcem označuje výkon čerpadla za ideálních podmínek - tj. bez filtračních náplní, bez hadic a bez toho, aby voda překonávala nějaký výškový rozdíl (tento údaj nám tedy neříká nic, co bychom mohli příliš využít v praxi). Navíc pozor na to, že některé filtry používají tzv. bypass, kdy je část vody hnána přes filtrační náplně a část je nasávána čerpadlem přímo (aniž by prošla filtrací). Mezi filtry s nejúčinnější filtrací patří určitě třeba Eheim 22xx Classic, kde veškerá nasátá voda prochází filtračními nápněmi. Naproti tomu Eheim Professionel 3 je třeba příkladem filtru, který používá bypass. Je sice pravda, že EP3 přečerpá vodu v akváriu mnohem častěji než E2C (tzn. že vám dá větší proud), ale nejsem si už tak jistý, jestli vám taky lépe přefiltruje vodu. Jinými slovy EP3 je lepší, pokud jde o rychlost přečerpávání, ale je otázkou, zda je lepší i pokud jde o kvalitu přefiltrování vody.

PS: Když tak se zkus mrknout na stránky https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/akvarijni-filtry. Chybí tam sice ještě obrázky pro lepší názornost, ale snad ti to pomůže.


Sentinel - 25/07/2012

Jo to mě přivádí k otázce .. mám Ehem classci 2217, a přijde mi že není tak tichej jak by se na první "poslech" zdálo.. (jako pravda je to ta verze 600) oproti nějakému filtru SERA kterej je pro 300l akva. No prostě přijde mi že vrní. Je to běžné?


Ardjuna - 25/07/2012

No, to já těžko dokážu posoudit. Musel bys mít vedle sebe 2 stejné kusy. Případně bys musel rozebrat čerpadlo, abys zjistil, jestli tam někde není problém (abys vyloučil nějakou závadu). Můžeš taky zkusit zapátrat na http://www.youtube.com/, jestli tam nenajdeš nějaké video se zvukem, kde by bylo dobře slyšet, jak šlape. Nic víc (kromě reklamace) ti poradit neumím.


Sentinel - 25/07/2012

2Marcel#18
:-) nahraju hodim na youtube a můžem porovnat.. (ale až večer).


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde