Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Jaké hnojivo pro 20l bez CO2

V kategorii: Hnojení

pepek - 24/08/2013

Ahoj, zvažuji znovuzaložení 20l akvária. Mělo by být bez přidávání CO2. Jakou metodu hnojení zvolit, nebo jak jinak podpořit růst rostlin ? Myslel jsem že bych použil dodávání kapalného uhlíku. Děkuji za odpovědi :)


Vyghum - 24/08/2013

Záleží na tom, co tam chceš mít, jaké bude osvětlení, kolik ryb/krevet, ... Pokud nějaký standard, jako nízké rostliny, bez stonkovek, pár krevet, tak bych vyhnojil jen dno. Do vodního sloupce bych nedával nic.
Obecně lze použít v jakékoliv velikosti akva jakoukoliv metodu hnojení, ale čím menší akva, tím víc práce a nutnost přesnosti dávkování hnojiva. Když se seknu o mililitr MPDD u 300 litrového akva, tak se nic neděje, ale když se seknu o mililitr PMDD u 20 litrového akva, může to být začátek velkého problému.
Pročti si články o hnojení na těchto stránkách, dej do hromady informace, co tam chceš mít a pak se znova zeptej...


pepek - 24/08/2013

Akvarium má rozměry 25x25x30cm (dxšxv). Světlo mám 1x11w. Filtrace již z jiného akva easy crystal box 300. Obyvatelé by měli být krevetky (asi tak 15 ks). Z rostlin bych chtěl zkusit asi eleocharis parvulus, ale na tu je zde asi málo světla. Do pozadí možná vallisnerie. Myslíte, že do toho dna by stačily tablety NPK+mikroprvky tady z e-shopu, které bych vždy po vyprchání hnojiva obnovil? Jinak ve svém 350ti litrovém akva hnojím EI ale ta bez CO2 bohužel asi nepůjde:|.