Akvárium s řasokoulemi Více zde 05d 08h 54m 34s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Jak vyrobit ADA podstavec pod akvárium

V kategorii: Vyrob si sám

danyboy77 - 30/12/2012

Tak original ADA barva wood cabinetu se jmenuje pravdepodobne Metallic silver.

http://shop.aquariumswest.com/ProductDetails.asp?ProductCode=108-5335

PS: Je tam i veeelice lakava cena pro rozmer meho akva :D:D


Danego78 - 30/12/2012

No tak to je dražší,než sem doufal,to snad staví Amano sám a je to i s jeho podpisem a návštěvou u tebe doma,ne:D


Danego78 - 01/01/2013

Tak jsem si tak předběžně zjištoval na kolik by mohl vyjít ten podstavec a už jenom cena překližky,není žádná levná záležitost,když jsem zjistil po propočtech,že budu potřebovat 6m2:o


danyboy77 - 01/01/2013

Tak ja uz jsem vcera provedl hrubou stavbu skrinky. Preklizka 18mm vodovzdorna me vysla na cca 1700kc (nedelal jsem to z dvojtych desek tak jak je v navodu,protoze si myslim,ze by to bylo zbytecne predimenzovane,uz tak je to dosti bytelne a srouby vse poradne drzi,navic desky jsou poskladane tak ze zadny pruhyb nehrozi),panty ke dvirkum 720kc (koupil jsem si kvalitnejsi,par za 360kc),hrebiky v tube - lepidlo 105kc,krabici pozinkovanych samoreznych sroubu se zapustnou hlavou 3,5x40mm - cca100kc,tmel na drevo 120kc, Vsechny spoje jsou slepene a sesroubovane na spouste mistech. Jak budu mit ted nekdy cas tak prijde na radu dukladne ovibrovani predniho cela,dvirek a bocnich stran a pretmeleni.


Danego78 - 01/01/2013

No zatim to vypadá celkem dobře;)A jak budeš upravovat povrch?Hod sem pak finálovku


danyboy77 - 01/01/2013

No urcite hodim dalsi fotky ;) Az budou pohledove strany dokonale opracovane tak to chci dat do matne sede barvy. S tim umakartem se mi nechce piplat.


Danego78 - 01/01/2013

No právě se v práci dohadujem,jak tam ten umakart přidělávaj,zase na druhou stranu,i když to asi bude piplačka,tak to vypadá echte kláse:D


danyboy77 - 01/01/2013

To mas pravdu vypada to luxusne ;) Napsano tam je ze je to prilepene. Ja mam jen obavu s toho strihani nebo rezani. Preci jen kdyz k tomu clovek nema naradi jake je potreba a nevidel to na vlastni oci nekoho delat tak je to tezsi se do toho poustet. Byla by skoda kdyby to clovek zacal zkouset a ono se to treba zacalo stipat nebo neco. A dokupovat pak dalsi novy matros na pripadne opravy. Ja jsem se rozhodl pro vlastni vyrobu skrinky protoze mam velky filtr a velkou 6kg co2 lahev plus dalsi veci. A do klasickych komercnich stolku pro me akva,bych to vsechno stezi nacpal :D Polaci by tu skrinku vyrobili z lamina za 6tis.


grunda - 01/01/2013

tak si nech materiál nařezat u stolaře a máš klid, zbytek si doděláš doma sám


Danego78 - 01/01/2013

Na ty Pšonky už jsem taky koukal.Ono to z toho lamina taky nevypadá zle,když je to ten Metal grey,nebo černý ale za ty prachy už máš zase to co je tady.K tomu umakartu,by chtělo,kdyby to trošku přiblížil,jak moc dobře se to přidělává,nebo jestli je to piplačka


danyboy77 - 01/01/2013

To mas urcite pravdu ;) ja jen nemam cas trajdat po stolarich :| Makam v drtive vetsine od 7:30-21:00 a to uz je stolar offline :D Nechapu proc nedelaji aspon do 23:00 jako spousta jinych normalnich lidi :| Letos,vlastne loni :D jsem mel teprv ted o vanocich 5 dnu vkuse volno :D a uz tri roky jsem nemel cas na dovcu.

to: DANEGO78: nic neni piplacka kdyz vis jak na to. Nez si to kupovat za ty prachy od polaku,to uz se spis vyplati si to nechat udelat luxusne od stolare z masivu v nejakem krasnem laku. Das za to pak treba 10-15tis ale bude to parada. Vse je jen otazkou co clovek chce a kolik je ochoten zaplatit.


Danego78 - 01/01/2013

Bohužel,hlavně ty prachy:|,já vím co byh chtěl,ale to by mně moje mladá dala:@,kdybych jí přinesl rozpočet.Proto se člověk snaží udělat toho co nejvíc samo domo,aby pak měl i na nějakou solidní techniku:)


Krejc - 07/01/2013

Tak jsem se po úvodním váhání taky pustil do výroby skříňky. V případě, že si necháte překližku přesně nařezat, tak je výroba skřínky ve dvou lidech otázkou odpoledne (slepení a sešroubování).

Zatím mám jen hrubou stavbu (stejná fáze viz obrázky výše), ale po zatmelení a natření na šedou barvu věřím, že bude skříňka parádní.

Skříňka rozměru 100x37x70cm včetně dřevěné výztuhy, barvy a bez pantů vyjde kolem 2000kč.

Laminát jsem nakonec zavrhnul z několika důvodů: problém kde ho získat (délka objednávání a doprava desky), nedostatek nářadí (frézka, použitelné lepidlo), nemám s tím zkušenost a cena (kolem 400-500kč/m2).


Bedna - 07/01/2013

Držím palce, a určitě by jsme uvítali dokumentaci ;)


danyboy77 - 07/01/2013

Ja taky drzim palce ;) Ja jsem zatim se skrinkou ve fazi tmeleni a prebrusovani,nemam ted na to moc cas tak se to trosku vlece. Ted mam jeste trosku dilema jakou barvou to natru,zda sedou jako je ADA nebo bilou,tu taky pouziva ADA. Mame totiz v obyvaku sedou zed tak nevim jestli by ta skrinka pak s tou zdi nesplyvala :o

PS: Tim laminatem jsi myslel ten umakart jako je v clanku? Nebo jaky laminat jsi mel na mysli?


Krejc - 07/01/2013

Foto dodám, pokud to nebude ostuda :)

Jj, laminát = umakart v tomto použití, co jsem tak pročetl.


danyboy77 - 07/01/2013

Fotky urcite dodej,na ostudu se vyprdni,vsichni se ucime z chyb ;) nikdo neni dokonaly.


Krejc - 12/01/2013

Tak jsem nakonec celkem spokojený s výsledkem. Skříňku jsem natřel pololesklou vodouředitelnou barvou a výsledek můžete vidět na fotkách..


danyboy77 - 08/02/2013

Ahojte :) Tak se taky pridavam se svyma fotkama me skrinky. Omlouvam se za kvalitu fotek. Skrinka me vysla celkem na 3500kc a jsem se svou praci spokojeny tak na 75 procent,nemel jsem tolik casu a prostoru abych mou praci udelal dokonale. Najdou se mouchy ktere nejdou na fotkach videt. Ale jinak z ni mam radost :D


danyboy77 - 08/02/2013

...dalsich par


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde