Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Jak čistit skleněný difuzor

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

kvetak84 - 21/02/2012

Dobrý den, chci se zeptat jak čistíte skleněný difuzor když je zanesený nebo zařasený? Zkoušel jsem savo. Difuzor jsem nechal přes noc namočený v savu a tableta se krásně vyčistila. Jenže teď mám problém to savo které nateklo dovnitř zase dostat ven. Děkuji.


Venny - 21/02/2012

Zdravím, já difuzor přendám do skleničky s vodou a pomocí stříkačky s jehlou opatrně nanesu tekutý uhlík na keramickou plochu. Je to pomalejší, ale alespoň se mi nedostane Savo dovnitř. Pomocí jehly by ale mělo jít Savo vypláchnout. Dávkovat vodu ze strany, kterou do difuzoru vstupuje CO2. Krásně by se to pak mělo propláchnout. A nebo ADA prodává přímo čistič na difuzor.


budulinecek - 10/07/2012

Je zbytečné dávat difuzor do sava na celou noc. Savo jsem si naředil s vodou 1:10 a difuzor dávám maximálně hodinu když je hodně zanesený. Když to dělám častěji tak přes půl hodiny máčení nejdu a za tu dobu se savo ani pořádně nedostane do difuzoru takže není problém s jeho vytahováním.


david-bartos - 10/07/2012

já Savo neředím vůbec , dám do skleničky Savo a ponořím difuzor , za 5min(dle zařasenosti) to vyndám nasadím vzduchovací hadičku a na druhý konec hadičky stříkačku s vodou a prolívám a prolívám . Za 10min vše hotovo .


filipkriz - 20/12/2012

Jak casto je to treba cistit ?


Ardjuna - 20/12/2012

#1: Savo jde z difuzoru dostat také prudkým pohybem, jako když házíš v hospodě šipku do terče, ale místo šipky máš v ruce skleněný difuzor (samozřejmě konec difuzoru, na který se nasazuje hadička musí být směrem k "terči"). Difuzor pak stačí párkrát prudce "odhodit" (ALE NEPUSTIT!). Savo se tím z difuzoru docela spolehlivě vytřepe. Je ale potřeba to dělat docela velkou silou (opravdu razantní prudké pohyby). Nejlepší je to dělat třeba nad vanou. Já jsem to takhle dělal, a s nějakým zbytkovým savem v difuzoru jsem si nelámal hlavu. Během pár minut v akváriu to malé množství, co tam případně zůstane, vyprchá (navíc se to zředí s velkým množstvím vody v akváriu, takže pro živočichy to je podle mých zkušeností naprosto neškodné).

#5: Pokud se ti na difuzoru neusazuje žádná řasa, tak ho nemusíš čistit vůbec. Jakmile máš ale difuzor zanesený a ovlivňuje to už velikost bublinek, tak bys ho už vyčistit měl. Nejlepší je zavést si určitý stereotyp, a třeba při každé výměně vody ho vždy na chvíli namočit do roztoku Sava.


Sentinel - 20/12/2012

Já difuzor vyčistil pomoci PMFE, pravda doba je znatelně delší, ale funguje to.
Já to měl ponořené /pokapané po dobu co jsem ladil akvarko, a vyčistilo se to ale nedokážu přesně říci kolik času to bylo. (5min to určitě není) :)


danyboy77 - 20/12/2012

A neslo by to zbytkove Savo vytlacit tak,ze po vycisteni na nej normalne pripojis co2 hadicku nebo vzduchovou a pod tlakem se to zbytkove Savo vytlaci pres tu desticku ven?