🔥Probíhá akce Více zde 03d 12h 23m 32s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Iwagumi Relax

V kategorii: Deníky a diskuze našich

grunda - 09/12/2012

dají, uber světlo, CO2 na max. a hnojit, pak nebudeš mít problém


Angus - 09/12/2012

Světlo je nyní 30cm nad hladinou, tedy 65 cm od substrátu! ale drásá mi to srdce :)


Gargamel - 09/12/2012

Dal bych to ještě výš. Podívej se jak to tady má daleko a jak to funguje!
[img]http://showcase.aquatic-gardeners.org/2012/Medium/612.jpg[/img]


Angus - 09/12/2012

Je vhodné, aby během dne byla pauza 2hodiny? Nebo svítit klasicky nonstop 8hodin?

Děkuji


LaXo - 09/12/2012

Áno je to vhodné, počas pauzy sa naakumuluje dostatočné množstvo CO2.


grunda - 09/12/2012

pokud dáváš CO z bomby, tak je pauza zbytečná, pokud z kvasnic, nebo jiného bordelu, tak je vhodná


LaXo - 09/12/2012

Aby som to upresnil ... záleží od vody. Ak máš vodu s vyššími hodnotami kH, potom vzhľadom k jej vysokej pufračnej schopnosti, by som tú pauzu asi videl ako zaujímavú na doplnenie množstva CO2 vo vode. Ale samozrejme, ak si vieš ustrážiť konštantnú hladinu CO2 aj bez svetelnej pauzy, potom nie je o čom ;) Ja pauzu efektívne využívam, nemám pH sondu ... a dKH je u mňa 8-9. Ak by som to neurobil, CO2 by mi klesalo príliš rýchlo, čo nechcem. A pražiť vysoké dávky CO2 do vody celý deň nemienim, už tak ho tam tlačím až až. Každopádne, níč nedáš za vyskúšanie oboch alternatív ;)


Angus - 10/12/2012

Děkuji všem za reakce. Svítím 8hodin denně, s hodinovou pauzou. Osvětlení je 30cm nad hladinou. CO2 zvyšuji a pozoruji rybky, zatím vše v pořádku. Hnojím stále stejně dle návodu EI a přidávám 2-3xnásobnou dávku EasyCarbo.

Uvidíme za pár dní... Staghorn má bílou barvu, to by mělo být dobré znamení, ne?

BTW, HC Cuba dále roste již bez řasy a Blyxa Japonica se také krásně rozrůstá


Angus - 11/12/2012

Včera jsem stříknul neředěné easycarbo na HC Cuba - dnes je řasa červená. Nicméně jsem si všiml, že se dělá nová řasa na kamenech!!!Sakra jak je to možné? CO2 je již dobré (žlutozelený dropchecker na druhé straně akvária než je difuzor), světlo je 30cm nad hladinou... amoniak ani NO2 nemám :(


Farcry - 11/12/2012

jaka rasa--roducha?


Angus - 11/12/2012

Staghorn... mám ho po celém dně na Cubě :(


Farcry - 11/12/2012

tuto rasu jsem nikdy nemel..takze moc neporadim..ale vim ze sve zkusenosti ze vse co se tyce rasy tak svetlo vs ziviny vs co2..ale mas to nove zalozene..takze bych se netrapil-


Angus - 11/12/2012

Když nad tím tak přemýšlím...neměl jsem problém z jinou řasou. Neustále zvedám osvětlení až je nyní 65cm nad substrátem, ale ani před tím jsem neměl problém se zelenou řasou... jen ta ruducha :(


Angus - 12/12/2012

Dnes ráno jsem zjistil, že Staghorn začíná měnit barvu na červenou! To je snad dobrá zpráva :)


Angus - 14/12/2012

Boj se Staghornem prohrávám na plné čáře! Na kamenech se dělá každý den nový!!! NH3,4=0, NO2=0... hnojím EI dle návodu a vodu měním 3x týdně.

Světlo 30cm nad hladinou, svítím 8hod denně. CO2 naplno (dropchecker zeleno-žlutý), proud vody velký díky čerpadlu.

Fakt už nevím jak více pomoci... nechápu jak je možné, že roste další a další řasa na kamenech!

NEPORADÍTE PROSÍM NĚKDO? Co takhle na pár dní vypnout světla? Kytkám by to asi nepřidalo, ale třeba by odumřela současná řasa


grunda - 14/12/2012

jediné co mne napadá je ubrat světlo a věnovat se pořádně údržbě akva - čistý filtr, lehké odkalování atd.


Angus - 14/12/2012

V nádrži nemám ryby. Filtr je měsíc zaběhnutý a je čistý... a ikdyby nebyl, musel bych přeci něco naměřit, nebo ne? Výměna vody 3x týdně


Angus - 14/12/2012

Může ten Staghorn odumřít sám, když nemá podmínky pro další růst? Nebo se ho prostě musím zbavit nějak násilně?

Někde jsem četl, že řasa projde svůj život a během pár dní odumře sama, je to tak?


Gargamel - 14/12/2012

Zlepšení ještě nemůže jít vidět. Řasa začne ustupovat teprve až se vzpamatují rostliny. Do té doby bude jen kvést. Počítej že dřív jak za 2 týdny to nebude. Mezitím můžeš řasu jen manuálně odstraňovat. Rozhodně nic neměň - hnoj stále EI, CO2 pořád stejně.
Jedinné, co bych možná udělal je koupě dalších rostlin. Nyní už by jsi měl mít v akváriu ideální podmínky pro růst rostlin, ty staré se ale musí vzpamatovat.
Druhá možnost je vyměnit to HC za nové a založit to jakoby znovu. Na začátku jsi udělal velkou chybu - přesvětlil jsi akvárium a nedodal jsi adekvátně CO2.


Angus - 14/12/2012

No Blyxa Japonica už krásně zeleně roste... jak je možné, že řasa roste na místech, které byly očištěni ačkoliv ve vodě žádný NH3,4 není?

přikládám současný stav po výměně vody

BTW, zkusil jsem ještě opatrně vyčisti filtr - resp. molitany jsem neproplachoval, ale vypláchl jsem usazený bordel na dně filtru (asi 0,5cm řerná kaše :(, většinou řasy a staré zbytky rostlinek) - třeba toto také pomůže.

Některá místa řasy, které jsem postříkal easycarbem lokálně změnila barvu na růžovou..tato barva je již 3.den a řasa nemizí, snad to je jen otázka času. Nicméně aplikovat lokálně easycarbo na všechnu řasu je nemožné, to by mi trvalo celý rok


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde