🔥Probíhá akce Více zde 03d 00h 44m 49s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Iwagumi Relax

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Angus - 30/11/2012

Dne 30.11.2012 v 22:47 byla založena prezentace akvária Iwagumi Relax.


Angus - 30/11/2012

První pokus o ADA Iwagumi. Akvárium zatím bez řas, časté výměny vody celé 3 týdny. Nyní problém s HC Cuba viz. fotky

Nevíte prosím proč Cuba najednou žloutne? Může to být přeměnou na submerzní typ nebo je nedostatek něčeho? Hnojím zatím komerečním hnojivem Tropica, ale rád bych přešel na EI metodu... CO2 se snažím zvyšovat, nyní jsem na 5-7b/s. Že by malé dávky hnojiva?


Angus - 30/11/2012

Žloutnoucí HC Cuba :(


Angus - 30/11/2012

Celé akvárium před týdnem - Cuba byla ještě krásně zelená


danyboy77 - 01/12/2012

Moc pekne to mas udelane. Kde jsi sehnal to akva a jaka byla cena jestli to neni tajemstvi?


Angus - 01/12/2012

Ahoj, děkuji. Akvárium je vyrobeno na zakázku od firmy Brilant za cenu 2500kč. Rozhodně doporučuji, super cena a parádní kvalita!


Farcry - 01/12/2012

a to je optiwhite sklo? Vypada ze ano


Ardjuna - 01/12/2012

Dotaz: Jedná se o tuhle firmu?

http://www.euroregin.cz/prezentace/liberecky/jablonec/brilant/index.php?page=akvaria


Angus - 01/12/2012

to Marcel: Ano, je to tato firma. Já jsem si akvárko objednal a v pohodě se s nimi dohodl na předání v Praze.


Angus - 01/12/2012

Přečetl jsem několik článků a myslím, že žloutnoucí CUBA může mít důvod v příliš velké intenzitě osvětlení. Těleso bylo pověšeno 15cm od hladiny, nyní jsem ho zvedl na 30cm. V týdnu přijde balíček EI tak začnu hnojit novým způsobem. CO2 jede stále 5-7b/s


Bedna - 01/12/2012

Držím palce,mám v plánu něco podobného jen menšího

jen možná myslím že pokud dostatečně nezakoření budeš mít trochu problém v tom ji udržet v substrátu je na ní dost hrubý, jinak pěkné a budu sledovat nadále :)

je zajímavé od té doby co jsem si vymyslel a naplánoval svůj projekt se tady objevilo pár podobných nádrží mému projektu ve větších rozměrech Achjo :)


dome - 01/12/2012

velice hezké a decentní


LaXo - 01/12/2012

Pekný štart, teším sa na finálnu podobu a držím palce. Ked tak pridaj trochu viac toho hnojiva od Tropicy (neviem ake presne dávaš), možno ak svietiš viac potrebuješ dodať aj pomerne viac mikro prvkov, v kombinácii s tým zdvihnutím svetla. Niekde som tu čítal, tuším od Marcela, že pri ADA substrátoch je dobré od začiatku prihnojovať masívne K a mikro prvkami. Ostatné makro je obsiahnuté v substráte. Ten zásobný substrát od Tropicy je dobrý, ale netuším čo obsahuje, no myslím že mikro prvky tam asi nebudú, ale to je len môj odhad.


danyboy77 - 01/12/2012

Tak uz jsem jim do te firmy napsal at mi udelaji cenovou nabidku pro akvarium 120x45x45cm z optiwhite skla nebo clearvision a tloustce skla 12mm a 15mm. Tak jsem zvedav co mi napisou ;)
A dekuji za odkaz na tu firmu ;)


Gargamel - 01/12/2012

Dany, zkus se ještě zeptat u Fardy z Oder, máš to určitě blíž než do Jablonce: http://www.akvariafarda.cz/ Mám od nich klasické akvárium, Optiwhite myslím umí taky.


danyboy77 - 01/12/2012

Odepsal jsem ti soukromou zpravou. ;)


Angus - 02/12/2012

LAXO: Děkuji moc za reakci! Zvedl jsem světlo (25cm od hladiny) a přidal jsem na hnojení - hnojím každý den 3ml Tropica (ta kompletní verze vč. N a P), doporučené dávkování je 1ml/50l a já mám asi 100l čistých takže dávkuji o trošku více. CO2 jede naplno, dropchecker hlásí světle zelenou.

Dnes jsem konečně již naměřil nějaké NO3 a NO2 ustupuje!Amoniak již není žádný. Stále vyměňuji část vody obden (1/3) nebo když mám čas tak denně (1/6). Voda bohužel začíná chytat nějaký zákal - zelený? :( Že by to mělo něco společného s tou řasu, která se začala tvořit?


grunda - 02/12/2012

Fardu z Oder nebrat, komunikace stála za prd, cenová nabídka přišla na úplně jiné akva, pak zase dní nic, pak se ozvali, ale výsledek zase nula, raději jsem koupil ve Sklorexu


Angus - 02/12/2012

Současný stav...


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde