Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 07h 53m 03s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Identifikacia nedostatku

V kategorii: Obecně o rostlinách a

Gargamel - 21/06/2012

Ahoj,
jaká je hodnota NO3 v akváriu? Přidáváš i KNO3 a KH2PO4?
Ideální by bylo, kdyby jsi si založil prezentaci a vyplnil co nevíce údajů.


dartanan - 22/06/2012

KNO3 pridavam a rovnako aj KH2PO4. Mam rozrobeny roztok PMDD spolu aj s KH2PO4. Sice niekde som cital, ze to nemoze byt spolu zmiesane, ale tak neviem, mne sa vsekto pekne rozpustilo v 400 ml. Obsah NO3 je okolo 10 mg/l


Gargamel - 22/06/2012

Ono to má svůj důvod, že se nemíchá KH2PO4 a tenso cocktail spolu dohromady. Pokud totiž není použit stabilizátor, tyto dvě složky spolu zreagují znehodnotí se. Nejde o to, že by se nerozpustily, jde o jejich znehodnocení.
Začal bych víc hnojit, vidím tam nedostatek živin, ale jak říkám, bez toho aniž by sis založil prezentaci akvária a podal co nevíc informací je těžké radit.


dartanan - 22/06/2012

asi v tom nebude rozdiel, ked sa pouzije Plantex CSM+B ?


Gargamel - 22/06/2012

Ani s CSM+B se to nesmí míchat. Přidej tam nějakou kyselinu do toho roztoku, nebude to tak degradovat.


dartanan - 22/06/2012

a dal by sa niekde ten stabilizator kupit? alebo mozem pouzit kyselinu citronovu? ale aj tak neviem v akom pomere


Gargamel - 22/06/2012

Já používám kyselinu askorbovou: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/stabilizator-e300
Kys. citronovou jsem nezkoušel, ale můžeš zkusit. Prostě ji tam přídavej a měř pH toho roztoku. Jakmile bude tak 6 nebo 5 tak by to mělo být ok. Nevím ale, jestli už není pozdě.


dartanan - 29/06/2012

zalozil som uz prezentaciu


Gargamel - 29/06/2012

Taktéž přesunuto zde: https://www.rostlinna-akvaria.cz/forum/mini-40-l-198-0


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde