🔥Probíhá akce Více zde 04d 08h 44m 29s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Hydor Koralia, aneb jak zlepšit proud vody v akváriu

V kategorii: Filtrace a pohyby vody

tommate - 26/01/2013

při vypnutém co2 se voda postupně tlačí to hadičky, asi tak stejně jako u reaktorů nebo difuzorů, ne více, 12/16 se dělá taky: http://dx.com/p/aquarium-fish-tank-co2-atomizer-system-12-16mm-hose-108830


danziz - 07/03/2015

Zdravím, mám starosti se zlepšením proudění v akváriu 120x60x60 cm. Filtraci obstarává Eheim 2217 + předfiltr (4004320). Rozstříkovací rampa vlastní výroby o délce 95 cm, průměr děr 3 mm(9 děr) s rozestupy 10,5 cm. Vnější průměr trubky 12 mm vnitřní potom 11 mm. Na konci rampy Eheim Skim. Vše na zadní stěně s vývody směr přední sklo. Nasávání je v pravém zadním rohu. Čistý objem akvária cca 350 litrů. CO2 diffuser umístěn pod rampou uprostřed. Toto proudění je nedostatečné, tím i distribuce CO2 po nádrži.

Místo kupovat silnější filtr si myslím že by mohlo pomoci přidání čerpadla.

Varianta 1:
- Koupit AQUA NOVA čerpadlo NPH-1300 a jeho proud přivézt do rozstřikovací rampy spolu s výstupem z filtru. Otázka zní, můžu tímto řešením ohrozit jakkoliv běh filtru?
- K tomu pořídit jěště CO2 vnější atomizér na hadici 12/16mm

Varianta 2:
- Koupit Hydor Koralia Evolution 3200, umístit ho na pravé boční sklo, nad něj použít orig. rampičku od eheimu 30 cm a vývod nasměrovat mírně dolu + pořídit jěště CO2 vnější atomizér na hadici 12/16mm

nebo rampičku nepřidávat a vývod směrovat rovnou na čerpadlo Hydor


Co si o tom myslíte, která varianta bude efektivnější?

Děkuji za jakoukoliv informaci. ;)


Sagittariusi - 19/10/2015

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či by bolo možné pripevniť na bočnú stenu akvária - 80x35x40 2x koralia 1600. Ide o to že mám jedno toto čerpadlo ale mám v ceste vysoký koreň. Takto by tie prúdy koreň obchádzali, len či by sa prúdy nejak nerušili a bolo by to efektívne. Prikladám fotku ako to mám zapojené teraz. Momentálne mi prúd z korálie naráža o koreň a červeným vyznačené kruhy by boli nové umiestnenia koralií na ktorých by prúd koreň obchádzal a tak by mu nič nestálo v ceste. Sila prúdu by nebola veľká si myslím, pretože korália má dobre široký rozptyl . Ďakujem za odpoveď.


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde