🔥Probíhá akce Více zde 03d 02h 40m 44s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

HQI- Metalhalogenid

V kategorii: Osvětlení

danyboy77 - 01/09/2013

Jasne ;) http://www.st-mb.cz/


Burik - 01/09/2013

a už jsi je kontaktoval?Dokáží vyrobit jakýkoliv reflektor?


danyboy77 - 01/09/2013

Nekontaktoval, protoze podobnou vyrobou se zabyvame u me v praci CNC zpracovani plechu. Chtel jsem hlavne zjistit z jakeho materialu je to vyrobene. Ted musim zjistit na kolik by me vysla tabule toho plechu. Pak uz ho staci jen koupit,programator mi to v praci nakresi, vypali laserem nebo derovacim lisem se to vyseka a pak uz jen ohne a reflektor je na svete ;) Pokud by jsi ho chtel do sveho Giesemanna tak uz by bylo potreba ho presne na milimetr zmerit aby ti pak presne sedel.


Vyghum - 03/09/2013

Vypálit něco a naohýbat není až takový problém, spíše je problém sehnat ten plech v rozumném množství. U nás ve firmě jsme kdysi něco podobného dělali pro firmu, která mimo jiné vyráběla divadelní a disko reflektory, přesně z tohohle plechu, ale už ani nevím, co to bylo za firmu a jestli ještě existují. Pár kousků plechu co zbyl jsem si nechal v kanclu na později, kdyby se to někdy hodilo, ale ta doba nenastala a při rekonstrukci kanceláře to šlo do šrotu. Nicméně bych řekl, že pro naše účely by mohl být vhodnější 0.5 nerezový leštěný plech...


danyboy77 - 03/09/2013

Presne tak. Dnes jsem to resil s nakupcim v praci a taky mi doporucoval zrcadlovou nerez.Byl jsem dnes i na kukacku v ZooPanda prodejne, maji tam nad prodejnima kytkama Giesemann Infinity tak jsem tam okukoval ty reflektory ...a prodavacku :D ...a byl v pravdepodobne nerez zrcadlovy reflektor.


Burik - 05/09/2013

jojo určitě je to zrcadlový..koukal jsem na to u Adama..vypadá to o dost lépe..ale světelnost je cca stejná


Dzumigar - 13/03/2014

Planujem, v strednodobom horizonte nove akva o rozmeroch 75cm d x 50cm s x 55-60cm v. Tento rozmer je preto taky, akva bude v stene namiesto TV.
Osvetlenie rad by som vybojkove.
Planujem 70W vybojku, alebo bude treba 150W vybojku? V akej vyske nad akva musi byt umiestnena?
Podla coho viem, kedy treba silnejsiu alebo slabsiu vybojku? Pri akej dlzke akvaria sa instaluju dve a viac vybojok?
Existuje nejaky navod podla coho postupovat? Lebo v problematike T5 clovek ma celkom jasno.
Nerad by som sa dostal do stavu kedy by som musel pre osadku slnecne okuliare zhanat. :roll:
Tot uz nie je lacny spas... :mrgreen:


Ardjuna - 13/03/2014

.


Dzumigar - 13/03/2014

Marcel,
Dakujem, velmi pekne nieco take na zaciatok som hladal, aby som sa vedel od niecoho odpichnut.
Cize pri tejto vyske akvaria mam uvazovat o 150W vybojke,
co sa tyka dlzky bude jedna stacit.
Idem kuknut stranky co si mi odporucil.


Ardjuna - 13/03/2014

.


Burik - 16/03/2014

Já mám třeba nad 60cm dlouhém akva 70W výbojku a je momentálně 47cm nad hladinou a 67cm od substrátu.A kobervocky stále bublají.Asi ji zvednu ještě výš.


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde