Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Hlen na lipovém dřívku

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

Luba - 10/01/2014

čau mám takový problém udělal jsem jsi difuzor z lipového dřívka podle návodu z vašeho webu chodi parádně,ale asi po třech dnech se mě na lipovém dřívku z té strany co jdou bublinky vytváří hlen.Jde setřít,ale za den ho tam mám zpatky.Nevíte čím by to bylo.Díky.

danyboy77 - 10/01/2014

To bude pravdepodobne plisen z nedostatecne proschleho dreva. Ono to casem prestane ;-)

Luba - 11/01/2014

No kéž by,ale mě se to dělalo i na vzduchovacím kamínku.

danyboy77 - 11/01/2014

Tak to pak netusim co to muze byt :|

Luba - 17/01/2014

Tak jsem si udelal novy difuzor a už z poradne vyschleho drivka,ale vydrzi me to tak dva dny pak se to zase potahne tim hlenem.Ono by me to nevadilo,ale dela me to velky bublinky. A nemuze to byt z toho cukru?

Spirit78 - 17/01/2014

No jestli bubláš kvasnicemi, tak toho se asi nezbavíš, měl jsem to také. Musel bys CO přetáhnout přes velké množství vody, aby se vyčistilo od organických zbytků, možná píšu blbost, ale vysvětluju si to tak, že CO2 s sebou nese částečky kvasinek, které pak udělají na dřívku ten hlen.

Luba - 17/01/2014

Jo přes kvasnice.Neco jsem o tom taky slysel.Ale nikde o tomto problemu nepisou.

Spirit78 - 19/01/2014

Bohužel už si to přesně nepamatuju, jestli to pomohlo, myslím, že ano, ale dělal jsem to tak, že jsem si mezi burčák a dřívko vřadil jestě jednu PET flašku 1,5-2l, naplnil celou vodou a na dno nebo kousek nade dno dal vzduchovací kamínek, aby se ten plyn přebublal přes vysoký sloupec vody. Jen si napusť vodu do té PETky o pokojové teplotě, protože jinak když chladne nebo se ohřívá (už si to taky nepamatuju), tak začne vytahovat vodu z akva. Má to malou nevýhodu, že start trvá trochu déle, protože se musí ještě natlakovat ta mezilehlá PETka.