osvětlovací rampy od 785,- Kč
:: Obecně o akvaristice a rostlinách :: Řasy
GSA   

hdonoceni
clen Voidex napsal 2 příspěvků
hodiny 20/12/2016 17:51:10

Zdravim, zacina se mi objevovat zelena teckovana rasa na kosokvetu a na skle. Rad bych se ji zbavil nez nastane jeji uplna invaze. S hnojenim jsem zacatecnik.
Hnojim Pmdd. Akvo neprerybnene.
Na 250l - 20 neonek, 25 rasbor, 6 pancernicku, 2 sae a sem tam nejaka red cherry shrimp. Snazim se neprekrmovat.
Filtr fbl 1501 - proud vsude.
Co2 external ista spiral reactor.
U svetla nevim nazev. Jedna se o 2x led reflektory.
Hcri chipy, 30w, 5500k, 5000lumenu. Tzn. 60w na 250l nevim,nevim. Ale ac se to nezda, tal sviti jako blazen.

Udrzba 1x tydne a vymena 50% vody.
Po kazde vymene vody jednorazove pohnojimSmile

Po4 - Jelikoz mame ve vodnim radu fosfor (cca 2mg/l), nemusim hnojit a kdyz, tak minimalne.
No3 - snazim se drzet v pomeru mezi fosforem 10:1. Tj 20mg/l.
K - v pomeru s dusikem 1:1
Mg - obcasne. Zda se mi ze nejak neschazi. Navic mi sem tam odpadavaji vrcholky stonkovek. To naznacuje, ze chybi Ca ale mozna diky Mg ho kytky neprijmaji.
Micro - 0.4 mg/l
Svetlo jsem stahl z 12ti na 10hod.
Co2 netusim. 2b/1s.Zkratka neverim dropcheckeru. Je svetle zeleny. Takze strilim od oka. Dejme tomu 20mg/l. Zaroven co2 zapinam 2hod pred rozsvicenim a hodinu pred vypinam.
Ph podle testu kolem 7
No2 nemeritelne

Hnojil bych po mensich davkach, ale vhledem k vysoke hodnote po4 nemuzu. Nedodrzel bych pak mezi prvky pomery.
Myslite ze fosfor z vodovodniho kohoutku je pro kytky k nicemu?
Myslite ze to muze byt svetlem?
Rasa je i na tom kosokvetu, tzn. Ze hnije a uvolnuje cpavek ackokiv krasne bubla.
Sem zmatenej a nevim co mam udelat.
Zrejme pridat co2.
Predem diky za odpovedi

hdonoceni
clen Feri napsal 7 příspěvků
hodiny 29/12/2016 23:19:02

Měřil jsi nějakým testem to PO4? Pokud tam máš opravdu ty (cca) 2mg/l, uber lehoulince na NO3 (např. na cca 18mg/l), řasu oškrab stěrkou a uvidíš Wink
10:1 není vždy striktní hodnota - je to klišé, ale každé akva je trochu jiné...

hdonoceni
clen Voidex napsal 2 příspěvků
hodiny 08/01/2017 21:09:55

Uz je pryc Smile opravdu stacilo poupravit pridany hodnoty.
Samozrejme taky pomohlo ne porad jen tak halalbala odkalovat, ale vzit to co nejvic to jde. Jo udzby Cool

Přejít na fórum:

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Table 'rostlinn_eshop2.fusion_errors' doesn't existTable 'rostlinn_eshop2.fusion_errors' doesn't exist