Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Fluval FX6

V kategorii: Filtrace a pohyby vody

RostaZak - 23/07/2013

Dobrý den,
nevíte někdo jaký je rozdíl u FX5 A FX6 ?

FX-5 :
Vnější filtr pro nádrže cca 1500 l.
Výkon 3500 l/h, 48 W, výtlak 330 cm.
Kompaktní výkonný kanystrový filtr s velkým objemem.
-mechanická filtrace: 210000mm2
-biologická filtrace: 5,9l
-objem filtrace: 20l
-oběh filtrace: 2300l/h

FX-6 :
vhodný pro akvátia (litry) 1.500 litrů
průtok(l/h) 3.500 l/h
objem filtru (litry) 20 litrů
výkon 41 Watt
rozměry v cm D 39 x Š 30,5 x V 51 cm
max.tlaková výška 3,3 m

Má někdo s tím filtrem nějaké zkušenosti a co bude lepší volba - FX-5 a nebo FX- 6 ? Je tam výkonově nějaký rozdíl a nebo v čem je tá nová FX- 6 lepší a nebo horší ?

RostaZak - 24/07/2013

Po přečtení hromadu jak našich,tak zahraničních for,kde psali o FX5,FX6 A Eheim 2080 - jsem s toho už asi blázen - Ti co mají Eheim,haní Fluval a ti co zase mají Fluval haní zase Eheim :-( No nevím,ale moc toho o FX6 jsem teda nedočetl.Někde dokonce bylo psáno,že tak jak je tomu u Eheim 2080 má taky FX6 by-pass ? Pak,že jak FX5 a taky FX6 je díky tomu,že má čerpadlo u dna jsou hlučné,zanáší se jim motory a prý jim moc dobře nefunguje to odvzdušnování,co u FX6 je už po 12 hodinách ( že se ten filtr už nerozjede ) Eheim nechci právě proto,že má ten by-pass a polovinu vody vlastně nechává jen tak kolovat a stojí to hodně peněz na to aby se dělo.Proto jsem se chtěl rozhodnout pro ten Fluval FX6.Škoda je že se mi někdo neozval tady,klidně bych mu zavolal a pokecal o tom,jak to vlastně je.Stojí to docela dost peněz a nerad bych jen tak prohodil oknem :-(

Sentinel - 24/07/2013

Na tu FX5ku jsem se ptal v jiným vlákně.. koukni na to .. nevim jestli to byl Vyghum nebo kdo ale někdo mi na to odpovídal.. není to srovnání s 6kou ale minimálně náhled na filtr jako takový.

RostaZak - 24/07/2013

Jo to jsem taky četl a ono asi nebude moc velký rozdíl mezi těma FX6 - cena,spotřeba ( zase né tak moc velký rozdíl ),ale k tomu si myslím asi bude taky slabší průtok,no a pak aby člověk nemusel přemýšlet kdy ho naposledy čistil ( to jsou ty dva,jako by přepínače na vrchu - hrozná to píííí..... ) to raději mohli vymyslet něco jiného. Joooo a taky jiná barva,co je to nejdůležitější a zásadní věc,při něčem novém :-(((