Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Figaro SK

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Figarosk - 12/07/2012

Dne 12.07.2012 v 21:22 byla založena prezentace akvária Figaro SK.

Figarosk - 12/07/2012

Ahoj všetci, moje akvárko bolo založené v marci 2011. Po založení som mal chvíľku problém s riasou Staghorn + dlhá zelená vláknitá ale zabojoval som a všetko sa časom ustálilo. Teraz akva beží ako hodinky bez vážnejších problémov a bez rias. Udržiava sa takmer samo. Na rozdiel od novodobých názorov je v tomto akva minimálna cirkulácia vody a dno tvorí čistý kremičitý piesok. O hladinu No3 a PO4 sa mi s úspechom starajú rybky.

Figarosk - 12/07/2012

Nepodarilo sa mi dať úvodnú foto:@. Ako to treba :|

Figarosk - 12/07/2012

Pár fotiek aspoň tu. Zatiaľ som nezistil, kde je album a ako sa tam vkladajú fotky :o

grunda - 13/07/2012

nádherné akva - ale: terčovci jsou hejnové ryby, buď aspoň 3-4 přidej, nebo je zahoď, takhle trpí:@

Gargamel - 13/07/2012

Krásná nádrž. Jde vidět, že k pěknému akváriu bez řas vede více cest. Trochu mě ale překvapily ty koňské dávky draslíku, které dávkuješ.

Figarosk - 13/07/2012

V tabuľke je zle napísaný údaj o počte bublín CO2. Neviem to opraviť, ale do akva mi ide cca. 120 bublín za minútu a to non stop. Čo sa týka údržby mením dosť veľké množstvo vody 3/5 raz za 7 až 14 dní.
@Grunda Disky nezahodím, plánujem kúpiť ďalšie ale asi až na jeseň. Ale aj napriek tomu, že sú len tri sa mi nezdá, že by trpeli.
@Gargamel od kedy dávkujem tak konské dávky K, všetko beží ako má. Ono na Didiplise pozorujem najviac ako to s Drasíkom v akva vyzerá. Pokiaľ ho je tam málo sklovatejú mi najnovšie horné prírastky. Pokiaľ je ho tam už veľa na Didiplise niekde v strednej časti mi začnú odhnívať stonky. Pri veľkom množstve K mi taktiež odhnívajú celé rastlinky Microsoria.
Draslíku bolo veľa, pokiaľ som ho tam dával okolo 35 ppm na 7 až 10 dní.
Tých 20 je tak akurát.
Pokiaľ by niekto chcel, napíšem aj zoznam aktuálnych rastlín.
A ďakujem za pochvalu.

pedro - 14/07/2012

To s tim draslikem znam. Taky mi zacal didiplis odehnivat jakmile se dostal draslik na hodnoty nad 50 mg na litr. Prekvapive ostatni rostliny byly uplne ok. Na to aby se clovek dostal nad 50 musi ale pridavat fakt hodne K. Ani pri estimative index se na takove hodnoty zdaleka nedostanes. Asi jsi moc nemenil vodu protoze kdyz pridavas 30+ tydne a nemenis polovinu vody tydne tak se nad tech ř0 rychle dostanes.

Figarosk - 21/07/2012

Zakladám nový koberček

dravec - 21/07/2012

Krasne akvarko! Jedno z najkrajsich!

Figarosk - 31/10/2012

Ahoj, trošku oprášim svoju tému
CO2 konečne riadi PH controller, cez deň parádna vecička. V noci vyťahujem zo zásuvky EMG ventil, neviem dajak mi to nesedí dávať tak vysoké dávky CO na noc rybkám
Aktuálne týždenné hnojenie - NO3 málinko cca. 3 ppm, P - to som zodvihol cca. 1,5 až 2 ppm, K cca. 15 ppm, MG 3ppm, FE cez Plantex cca. 1 ppm týždenne.
Po pridaní P som sa takmer celkom zbavil GDA riasy, ostatné riasy zatiaľ nevidno.
Do akva pribudla Hyg. pinatifida, Eleo. parvula, Eust. stellata, Lilaopsis brasil. ...Micr. mini narow, Anubias bonsai.
Svetla som výrazne ubral momentálne svietim 2 x 80 W Syl. GRO lux 8 hod. denne + 2 x 58 W Syl. GRO lux 3 hod. denne.
V podstate všetko ok.

Figarosk - 31/10/2012

Eustralis sp., Eustralis stellata

Travis - 31/10/2012

Nádherné akvárium, to hejno neonek je neskutečné :D :)

Gargamel - 31/10/2012

Pořád perfektní.

grunda - 31/10/2012

nádherné akva, jen dvě připomínky, 3 terčovci jsou hodně málo - jsou to hejnové ryby, ten PH controler nevypínej, přes noc není spotřeba CO2, navíc ho produkují i kytky, takže ti CO2 set vpodstatě nepojede, ale PH bude stabilní.

Figarosk - 01/11/2012

Ďakujem za komentár s som rád, že sa Vám akva páči.
Zabudol som napísať, terčovce som už konečne dokúpil je ich spolu 6. Neviem, či to bude postačovať . Viac by som už nechcel, sú to dosť veľké ryby.

grunda - 01/11/2012

klidně ještě 2-3 dokup, odmění se ti, pozorovat větší skupinu terčů a jejich sociální chování je prostě paráda. Možná jsem jen zaujatý(postižený terčema):o