Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Eleocharis Parvula

V kategorii: Akvarijní rostliny

Dejvwa - 17/10/2013

Ahoj všichni, na youtube jsem viděl, jak sází EP, tak že ho dole nejdřív zastřihnou a sázej už zastřižený do substrátu. Neví někdo v čem je to lepší, nebo má to někdo odzkoušený? Mě napadlo, že by to mohlo být kvůli submersním listům, který by opadaly, nebo kvůli zhoustnutí. Má někdo zkušenosti?

Burik - 18/10/2013

Je to v podstatě kvůli tomu,co jsi napsal..v hodně případech ty ponechané lístečky stejně uhnijí a je z toho jen bordel a šance pro řasy.
Takže ustřihnout hned a rovnou rostou submerzní lístky a taky je hustší

Vyghum - 19/10/2013

Ano, také takto eleocharis sázím. Důvod je přesně ten co píšete. Ještě bych k tomu dodal slabý kořenový systém, který v počátcích koření málo hluboko v substrátu a pokus o odstranění starých uhnilých emerzních listů skončí většinou vytažením rostliny ze substrátu.... proto je lepší se zbavit toho co stejně uhnije hned na začátku a minimalizovat tak hnijící listy v akváriu.

grunda - 19/10/2013

já jsem sázel eleo nasucho a žádný hromadný rozpad listů se po zalití vodou nekonal

LaXo - 20/10/2013

No ono isto bude zalezat od metody pestovania Eleocharisu u velkopestovatela.
Ja som mal EP mini z Tropica InVitro verziu a sadil som po chumackoch bez strihania a nejakej inej starostlivosti z toho vyrastol za cca mesiac az dva velmi pekny koberec. Husty bol tak, ze ked som ho vyberal von isiel aj so substratom a bol to komplet koberec o velkosti cca 60cmx20cm. No a samozrejme ziadne hnitie sa nekonalo.
ALE, ked som ho po prerabke sadil po druhy krat, uz to bola ina kava. Najskor mi kompletne odhnili snad vsetky stonky a az potom po dlhej dobe bolo vidiet nejaky progress, ktory ale ani zdaleka nebol taky cool ako ked bol mladucky vytiahnuty priamo z kelimku.
Takze ak sa chcete vyhnut problemom s uhnivanim a nutnostou zastrihu pred sadenim, vrelo doporucujem nejake InVitro sadenicky.
A este jeden postreh, ma velmi rad kvalitny a vzdusny substrat, kremicity piesok/strk mu moc nesedi. (mam odskusany Profi soil od Rataja a v tom rastol neskutocne, vlastne som ho vybral spolu s kobercom z EP, drzal v nom ako prilepeny, mal krasne zdrave korienky, odpodu to vyzeralo ako nejaka rohoz z kokosu :)