🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 02d 22h 52m 16s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Eheim

V kategorii: Filtrace a pohyby vody

makra - 14/08/2013

Nee, v návodu je, že mezi hladinou a plochou, na které fitr stojí, smí být max 180 cm rozdíl. Já měl 45cm, ale vršek byl níž než hladina. Bez bublinek CO2 by to asi chodilo v pohodě. Tak či tak, teď je to OK, jen ja musim objednat jinou skřiňku pod akva, abych to neměl na koberci před skříňkou... :D


danyboy77 - 14/08/2013

Skrinek je habakuk tak urcite neco vyberes ;)


dravec - 14/11/2013

Ahoj Pred 10 dnami som kupil Eheim ecco pro 300, mam pocit ze je trosku hlucny, je to OK? Mate niekto takyto filter a skusenosti s hlucnostou?


grunda - 14/11/2013

časem ztichne, jako každý Eheim


dravec - 14/11/2013

čiže mysliš že je to ok? Alebo ist reklamovat?


grunda - 14/11/2013

je to O.K. máš v něm vzduch - trošku s ním zatřep, vyletí bublinky a bude ticho. Nebo s ním netřep a za pár dní bude klid :D


dravec - 14/11/2013

Ved uz so pretrepal, vzduch by tam uz nemal byt. Uz mi fachčí 10 dní a stále ho počujem vrčat. Kamarat ma ecco 130 a skoro vobec ho nepocut.


danyboy77 - 14/11/2013

Ja mam prof3 2080 a taky jde slyset huceni, ale uz jsem si zvykl :D


MartinP - 04/12/2013

Zdravím,
rád by som s vami prebral problém s filtrom ktorý sa u mňa v poslednom čase vyskytol: pred 2 mesiacmi som nabehol na dávkovanie CO2 z fľaše + pravideľné pridávanie hnojiva (každý druhý deň - Ferox). Dovtedy som pridával len tekuté CO2 (Easycarbo) + raz za týždeň Tropica PLANT Growth Premium. Zlepšenie kondície rastlín je značné - plná spokojnosť :). Všimol som si ale dvoch vecí ktoré ma predtým netrápili:

1. Vytvára sa mi mastná hladina (aj napriek pravideľnej údržbe - 1x do týždňa výmena cca 30-40% vody, každe 2 až 3 týždne odkaľovanie). Toto plánujem odstrániť hladinovým čističom EHEIM SKIM 350.

2. Extrémne sa mi ale zrýchlilo zanášanie filtra. Mám EHEIM professionel 3 2076 ELECTRONIC. Než som začal pridávať CO2 z fľaše, tak som čistil filter raz za 5-6 mesiacov. Teraz sa tento interval zkrátil na cca 1 mesiac. Pritom filter samotný nie je nejak zanesený. Problémom je, že na poslednom stupni - na bielej jemnej filtračnej vložke (filtračná vata) sa mi zospodu vytvorí mazľavá tmavohnedá vrstva ktorá spoľahlivo zablokuje prietok (pritom z druhej strany táto vložka vypadá úplne OK) - filter sa potom začne zavzdušňovať. Po výmene tejto vložky je zasa všetko OK - na cca mesiac.

Má niekdo podobnú skúsenosť? Vďaka za prípadné rady.


grunda - 04/12/2013

vyper vložku v umyvadle a dej zpět, není třeba měnit


dome - 04/12/2013

od doby co přidávám co2 z tlakové láhve(zde zakoupené) mám tak mastnou hladinu a to také u úplně nově založené nádrže kde žádná ryba nezemřela(předtím jsem myslel že se to vstahuje k živočišným tukům),ale skymer prozatím nechci.kazí to vzhled.

a k té vložce.propral bych jí tak jedenkrát a poté zakoupil novou,není to zas tak drahá záležitost.


grunda - 04/12/2013

nemusí to být jen tuky, občas je to i vrstva bakterií, občas jen svinčík z akva


dome - 04/12/2013

tuky to nejspíš opravdu nejsou,to jsem chtěl říci. druhá věc je,že skimer je nevzhledná věc :(


dravec - 09/12/2013

Mam podobnu skusenost. Staci preprat filtracnu vatu a pojde to. Mozu to byt ilovite castice a pripadne nejaky bordel z AQ.


Vyghum - 26/12/2013

Nechci zakládat nové téma, tak to přilepím sem...
Jaké máte zkušenosti s termofiltry? Stojí to za koupi, nebo to nevydrží? Jaké jsou zkušenosti, údržba, ... Případně používá někdo externí vytápění na hadici? Jak dlouho vám to běží a jaká je spokojenost?


grunda - 26/12/2013

mám 2180 - jel v pohodě asi rok, pak odešlo těsnění pod čerpací hlavou, teď čekám na reklamaci. Nicméně to nepřikládám na vrub termofiltru, prostě se občas i u Eheim nezadaří


danyboy77 - 27/12/2013

Ja ted pouzivam to externi topeni na hadici a zatim v pohode. Nejlepsi cenu maji v Hornbachu. Ale mit to integrovane ve filtru mi prijde praktictejsi a mas i min hardweru ve skrince.;)


Burik - 02/01/2014

Zdravím,také bych potřeboval pomoci s výběrem nového filtru pro mé 54l akva.
Rozhoduju se mezi Eheim Ecco Pro 2036 a Eheim Classic 350-2215

Jde o náhradu mé Tetra tec EX600,potřebuji o něco větší výkon,aby se voda lépe točila po akva.

Ecco se mi líbí vzhledově přívětivějším ovládáním,vyšším výkonem a malou spotřebou..

Pro Classic 2215 zase mluví jednoduchost,blbuvzdornost a o něco větší kapacita pro filtrační média,ale menší výkon

za rady děkuji:-)


Hopeful - 27/01/2014

Nemáte prosím někdo tip, kde sehnat redukce na hadice 12/16-16/22, nejlépe v Ostravě a okolí, ale může být i jinde.


danyboy77 - 27/01/2014

Maji je v Kozmicich.


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde