Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Easy-Life ProFito jako náhrada za Tesco cocktail

V kategorii: Hnojení

Ardjuna - 31/05/2012

Ahoj,

když jsem si kupoval chemikálie na Estimative Index, bylo mi doporučeno použít místo Tenso cocktail komerční hnojivo Easy-Life ProFito. Je mi jasné, že je v podstatě jedno, jakou směs mikroprvků použiji (pokud to nebude nějaká divočina). Zajímalo by mě ale dávkování. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Když bych použil 23g Tenso cocktailu (podle návodu k EI) na 250 ml roztok a dodával ho do vody 3x 5 ml na 100 litrů, dostanu se týdně na koncentraci železa 0,53 mg/l. Když ale místo Tenso cocktail použiji Easy-Life ProFito a budu dávkovat podle návodu (tj. 1x týdně 10 ml na 100 litrů), dostanu se týdně na koncentraci železa 0,12 mg/l, což je více než 4x méně! Znamená to tedy, že bych se neměl řídit dávkováním na obalu, ale místo toho dodávat do vody větší množství roztoku (např. 3x týdně 10 ml na 100 litrů)?

Také bych měl ještě jeden dotaz na okraj: Když odjíždím na víkend pryč, jak mám do vody před odjezdem nadávkovat hnojivo? Mám tam toho dát o to více, nebo mám prostě několik dávek vynechat a rostliny nechat na pár dní bez hnojiva? Zrovna teď řeším docela akutní nedostatek některých prvků (hlavně draslík, fosfor a železo). Na hnojení EI jsem přešel teprve před pár dny.

Předem díky za všechny rady.

Gargamel - 01/06/2012

Já bych to kombinoval. Tzn. že bych přidával těch 10 ml Profita týdně a ten zbytek bych pokryl pomocí tenso cocktailu.
Easylife Profito je dobře poskládáno z kvalitních chelátů. Někdy tak může stačit dodat i méně a bude to mít stejný dopad, jako když přidáváte xx mg/l CSM+B. Rostliny totiž využíjí cheláty z Profita lépe a tak jich není nutné přidávat tolik. Někdy jde poznat při přechodu z CSM+B na Profito opravdu rozdíl. Záleží ale na tom, jaké CSM+B je použito, respektive z jakých chelátů (a jak kvalitních) je namícháno. Každý výrobce CSM+B používá jiné chemikálie k namíchání.
Já mohu ručit za tenso cocktail, který prodávám v e-shopu - mám ho odzkoušený a cheláty jsou tam použity opravdu kvalitní. Osobně používám kombinaci tenso cocktail/profito.
Tady v této kalkulačce najdete přesné koncentrace prvků v komerčních hnojivech: http://calc.petalphile.com/mobile
Více o chelátech zde: http://pmdd.mrp-cz.com/chelaty-clanek-6

ceklis - 01/10/2012

Zdravim keby pouzijem mesto CSM+B iba raz tyzdene Easy Life Ferro?Ci je lepsie CSM+B + racej Profito

Gargamel - 01/10/2012

To ti pak ale budou chybět ostatní stopové prvky. Radeji sypkou smes mikro + profito nebo ferro. Kombinoval bych to.