Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

DSM pokus

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Burik - 03/07/2013

PO4 bohužel nezměřím,nemám test,ale NO3 mám kolem těch 25mg/l před výměnou vody.Dle dvou různých testů,oba kapokové.

Burik - 05/07/2013

Dnes jsem do akva nakouknul a sinice nikde .Ale radši to ještě do zítra nechám zakryté.Ryby i krevetky se zdají v pořádku.

Teď už jen zajistit,aby se sinice nevrátila

Akva jsem nikdy předtím nezatemňoval...mám po odkrytí hned svítit naplno celých 9 hodin?Nebo začít na 5..a postupně prodlužovat?
Co hnojení?Hned tam naprat dávku,jako obvykle?
Asi by měla ihned následovat výměna poloviny vody,že?

Vyghum - 06/07/2013

Tak gratuluji k dílčímu úspěchu, teď ještě aby to vydrželo... Kup si ten test na PO4, a potom porovnej výsledky měření s touto tabulkou: http://buddendo.home.xs4all.nl/aquarium/redfield_eng.htm
Sice to někteří zpochybňují, ale u akvárií o které jsem se staral to celkem odpovídalo. Samozřejmě, že roli hrají ijiné faktory, ale toto je měřitelné a hmatatelné a jde s tím poměrně jednoduše něco udělat.

Burik - 06/07/2013

problém je v tom,že stejně poměr nezměním..mám EI namíchané tak,že NO3 i KH2PO4 jsou v jednom roztoku společně.

Je to má první zkušenost s EI.Příští várku si teda asi rozdělím na víc lahví a budu vše dávkovat zvlášť

LaXo - 09/07/2013

Ale tie hodnoty NO3 a PO4 by zaujimali aj mna. Nehodis ich sem? Ja mam napriklad stale zeleno/modru sinicu v substrate na celnom skle (teda nie vsade, ale su miesta...), inde som ju nevidel, ale aj tak ma to zaujima. Kde si mal sinicu Ty? Nejako som si ju ani nevsimol ;)

Burik - 10/07/2013

Akva bylo zatemněné a zatím se nikde ani náznak sinice neobjevil..snad to vydrží.

Ta moje sinice hodně cestovala..nejdřív dole u skla na substrátu,pak na HC,Blyxách a mechu..a na plovoucích rostlinách.

Burik - 04/08/2013

akva zrušeno...předělal jsem ho a nyní má nový layout.

LaXo - 08/08/2013

Ahoj, chcel som sa spytat ci si pocas sucheho startu, teda ked este nebolo zaliate vodou rastliny nejako hnojil, alebo stacila Amazonia?

danyboy77 - 08/08/2013

Ja jsem pri DSM nijak nehnojil vse slo ze substratu Laxo.

LaXo - 08/08/2013

Diky, takze ma v sebe aj K aj Mikro v dostatocnej miere.

Burik - 08/08/2013

taky jsem nijak nehnojil...ale někdo tam pouští co2 hadičkou,ale to jsem nezkoušel.

danyboy77 - 09/08/2013

To co2 tam taky nema zadny smysl poustet. Je tam pry jen zanedbatelny rozdil a navic to bylo v laboratornich podminkach. Psal o tom myslim Grunda nebo Marcel. Vyhnoj pouze dno, pokud nepouzijes Amazonii. Pridavat hnojivo pri roseni nema smysl. HC mi rostlo jako z praku ;) Jen az pak akva zalijes tak doporucuji prvni tyden denni vymeny pul nadrze vody ;)

cho-se - 19/08/2013

hoj, moc pekne akvarko..;)

Předchozí stránka