🔥Probíhá akce Více zde 03d 04h 48m 58s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

DSM pokus

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Burik - 21/01/2013

ale celkem pěkně to smrdí


danyboy77 - 21/01/2013

Zkus ten koren vyvarit ve slane vode. Je to pravdepodobne zpusobeno tim,ze koren nebyl dostatecne proschly.


grunda - 21/01/2013

je to plíseň, ta nikdy nevoní, každopádně je to v akva neškodné


danyboy77 - 21/01/2013

Neskodne to mozna je,ale je to vazne humus. Ja to treba nevydrzel nez se to samo odstrani a radeji jsem odstranil koren :D


Ardjuna - 22/01/2013

Plíseň na nových (ale i starých) kořenech je opravdu docela běžný jev:

[img]http://dl.dropbox.com/u/8272114/akva/P1050916.JPG[/img]

[img]http://dl.dropbox.com/u/8272114/akva/P1050920.JPG[/img]

Pokud to ale smrdí, tak bych pro jistotu monitoroval amoniak ve vodě (NH3/NH4) ... je totiž možné, že pokud se ti ta plíseň začne ve velkém rozkládat, tak by při tom mohl vznikat i amoniak (nebo v anaerobním prostředí i sirovodík), což není moc dobré. Amano Takashi doporučuje například plíseň z kořenů pravidelně seškrabávat kartáčkem + odsávat hadičkou. V malé míře ti jí můžou žrát i krevetky, ale většinou se k tomu uchylují jen v případě, že nemají k dispozici jinou (vhodnější) potravu.


Bedna - 22/01/2013

Osobně jsem se stím setkal dvakrát. vždy v nově založeném akváriu respektive u nových nikdy nepoužitých kořenů.

Vždy jsem to odstraňoval mechanicky malým kartáčkem a odsával přesně jak psal Marcel.

V první případě to stačilo jednou a u druhého kořenu jsem to dělal 3x. vždy jsem častěji měnil vodu a vše bylo v pohodě.


Ardjuna - 22/01/2013

Ten kořen, co je na obrázku, jsem měl asi rok mimo akvárko. Když jsem ho dal do akvárka poprvé, tak tam té plísně bylo docela málo. Když jsem to pak šoupnul do akvária po tom roce (v domnění, že už bude kořen v pohodě), tak se mi tam začala dělal plíseň ve velkém. A to máme v bytě teplo a sucho, takže ten kořen rozhodně nemohl navlhnout (že by se tam ta plíseň nějak přiživovala). Navíc mi ten kořen začal po pár týdnech ve vodě fialovět. Tou dobou jsem ale to akvárko stejně rušil, takže jsem se ani nenamáhal s čištěním a nechal jsem tu plíseň svému osudu. Když jsem tam přidal krevetky, tak tu bílou plíseň celkem neochotně spásaly. Měl jsem tam ale i černou plíseň (nebo možná to byla řasa), a ta je nechávala klidnými.


Burik - 22/01/2013

díky všem..

zatím to teda nechám být..tvoří se jen pod substrátem..nad ním už to plesnivět přestalo..kdyžtak ho před napuštěním radši vyvařím


Burik - 10/03/2013

tak akva je již přes měsíc pod vodou..

více info a mnoho fotek zde http://rybicky.net/nadrze/16980

sem mi nejde vložit žádná nová fotka:@


Burik - 29/03/2013

ne..prostě sem fotky nahrát nejdou..je mi líto,ale končím tady


Burik - 26/05/2013

současný stav


Burik - 26/05/2013

Akváriu se celkem daří,až na sinici..je tam už skoro 3 měsíce a né a né se jí zbavvit:@


danyboy77 - 26/05/2013

Koukal jsem vcera na tve akvarko na rybicky.net a moc se mi libi. A uz jsi zkousel zatemnit?


Burik - 26/05/2013

Nezkoušel,ani to zkoušet nechci.Bude to až úplně poslední možnost.

Jinak jsem rád,že se ti líbí


Burik - 15/06/2013

současný stav..Blyxa se zbláznila a okupuje mi celé akva


Glitter - 15/06/2013

S tou Blyxou čím skorej von, aby tam bola len v požadovanom množstve ;-) Inak pekné!


Burik - 24/06/2013

Zrovna včera jsem ji celkem dost vystříhal a vyházel..neskutečnej plevel..Je to krásná rosltinka,ale vadí mi,že jsem ji asi špatně zasadil a jsou dole vidět kořeny..jakoby na nich stojí.to nevypadá moc pěkně


Burik - 30/06/2013

Jedna z Carbon Rilli:)


Burik - 03/07/2013

dnes jsem musel zatemnit akva..
mám tam téměř 4 měsíce sinici..už si s ní nevím rady..hnojím EI..CO2 mám dost,dostatečný je i proud..rozpouštím přes externí atomizér.CO2 jede nonstop,takže bez výkyvů.

opravdu nevím,co je špatně..rostlinám se celkem daří,akva je bez řas..jen ta sinice řádí.

týdně do akva dodám EI-týdně: - 24 mg/l dusičnanů - 26 mg/l draslíku - 3 mg/l fosforečnanů - 0,5 mg/l železa - 10 mg/l hořčíku

svítím 2x24w T5 865

Světla dost,hnojiv dost..přesto se sinici daří..:|


Vyghum - 03/07/2013

Píšeš, kolik tam přidáváš prvků, ale chtělo by to také vědět, kolik tam máš NO3 a PO4 po týdnu, před výměnou vody. Sinice bývá závislá na poměru mezi dusikem a fosforem. Buď je potřeba ubrat fosforu, nebo přidat dusík... Tím zateměním nic nepokazíš, ale napřed to změř.


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde