Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

DSM pokus

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Burik - 10/01/2013

Dne 10.01.2013 v 18:27 byla založena prezentace akvária DSM pokus.

Burik - 10/01/2013

Můj první pokus o DSM založení..snažil jsem se o trochu japonský styl,uvidíme jak to půjde dál

Budu rád za připomínky,návrhy,chválu i kritiku:-)

danyboy77 - 10/01/2013

Tak zacatek se mi libi,drzim palce ;) Mam dve otazky,jak se ti sadila glosostigma do Amazonie? Neuvazoval jsi nad verzi Powder,kdyz ma jemnejsi zrnitost? A druha otazka,co to mas vedle za akvarium? A proc uz tu nemas jeho prezentaci?

Burik - 11/01/2013

Ahoj, díky za pochvalu. Všechny rostliny se mi sázely v pohodě, měl jsem z toho trochu strach, ale zbytečně. Pinzetou to šlo fakt dobře. Vedle je krevetárko Fluval Edge, obě prezentace jsou na rybicky.net možná dám časem i sem.. Ale zatím tu bude jen dsm, to má s aquascapingem více společného :-)

Jinak rostlin tam mám více, ale nešlo mi tam další přidat, vůbec se to neukládalo :-\ Zatím se tímto webem bojuju

Bedna - 11/01/2013

obě prezentace zde .------> http://rybicky.net/profil/26230

Burik - 11/01/2013

no a zde tu prezentaci asi zruším,jelikož mi nejdou přidávat fotky a ani upravovat popis nádrže..nikdy se to neuloží..je mi líto..nemám na to nervy

zkouším to v pěti prohlížečích a všude stejně bezúspěšné

grunda - 11/01/2013

vítej do klubu, každopádně fotky se dají přidat jako příloha v deníku.

Burik - 11/01/2013

nevím jestli to vydržím tak dlouho bez vody..zatím rostlinky spíš chřadnou,než aby prosperovaly,ale asi je moc brzo na nějaký závěry..uvidíme dál

Burik - 11/01/2013

pár fotek ze zakládání

grunda - 11/01/2013

zhruba prvních 14 dní se v akva většinou nic neděje, rostliny potřebují čas, aby zakořenily. Pak teprve uvidíš nějaký pokrok. Zároveň záleží druh od druhu, jak rychle se chytí, třeba HC se rozrůstá opravdu rychle, oproti tomu Eleo. sp. mini nechutně pomalu - jak jsem sám zjistil.

Burik - 11/01/2013

jinak nevím jestli tam nemám málo vody..na jednom zahraničím foru jsem viděl,kdy někdo měl při této metodě u předního skla skoro půl cm vody nad substrátem..já mám tak 2 cm pod ním...

grunda - 11/01/2013

voda má být těsně pod substrátem, v žádném případě nad

Burik - 11/01/2013

ok,trochu vodu doplním..tak mě napadlo pomohlo by k urychlení růstu a vytvoření bakteríí,kdybych rosil vodou ze zaběhnutého akva?

grunda - 11/01/2013

klidně můžeš, že by to nějak bakterkám pomohlo bych neřekl, každopádně to neublíží

Burik - 13/01/2013

dnes mi došla trpělivost a skoro všechen hnijící HC v zadní části jsem vyškubal..a část nahradil ostatními rostlinkami,které vypadají,že prosperují dobře zvláště Glossostigma elatinoides a Hydrocotyle verticillata vypadají skvělě a vyhání nové lístečky..Pogostemon má ve středu řůžice také nové mini lístky..
Eleocharis acicularis stále nejeví žádnou aktivitu

Glossostigma elatinoides má hrozně moc nových bílých kořínků;)

stephans - 14/01/2013

Vodou to zalej tak po 4 týždňoch, ja som to nechal asi 8 týždňov.
Hydrocotyle a HC boli tak husté, že keď začali rásť submerzné lístky nad emerznými, vznikla my z emerznej časti 3cm hrubá hnedá hnijúca vrstva, ktorú som odtiaľ dostal až po ostrihaní HC až na substrát.

Burik - 14/01/2013

no mně HC odchází..bylo špatné..zítra mi přijdou nové košíčky HC,tak ze stávajícího nechám jen pár a komplet ho vyměním za nové,lepší..

Díky za info..ostatním rostlinkám se celkem daří

Burik - 21/01/2013

Prosím o radu..dnes jsem omylem drcnul do kořene a vespod je celý pokrytý bílou plísní..část co je ukrytá v substrátu je celá plesnivá...mám to nějak řešit?

Poraďte prosím

grunda - 21/01/2013

neřešit, časem to zmizí samo

Další stránka