Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 15h 09m 41s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

DSM pokus 30L

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Bedna - 28/11/2012

povedené :) ;)


kvetak84 - 28/11/2012

pěkný


stephans - 28/11/2012

Čítam tu, že dosť veľa ľudí tu požíva mimo CO2 aj tekutý uhlík.
Je potrebné aby som ho pridával? V čom mi to môže pomôcť?


Ardjuna - 28/11/2012

Tekutý uhlík ti určitě může pomoct, když potřebuješ odlehčit své peněžence ;)

Jinak podle mého názoru je vhodné ho používat především u nádrží bez umělého přidávání CO2 (jako doplněk k přirozeně produkovanému uhlíku, kterého bývá v těchto akváriích poměrně málo). Pokud přidáváš CO2 z tlakové lahve, tak tekutý uhlík rozhodně není potřeba.

Spousta lidí ho ale používá ani né tak kvůli doplňování CO2, jako spíše kvůli jeho silně "dezinfekčním" účinkům, které umí mimo jiné také celkem účinně likvidovat celou řadu řas. Je ale důležité se řídit přesně doporučeným dávkováním. V opačném případě s tím můžeš otrávit ryby a/nebo popálit rostliny.


stephans - 30/11/2012

Tak včera večer som prišiel domov, pozriem na akvárium a drop checker tmavo modrý. Pozriem na bombu a tlak nula a to bola predvčerom ešte skoro plná. Tak som zvedavý kadiaľ to vyfučalo, dnes večer nahodím novú a uvidím. Podozrievam elektromag. ventil, mal nejaký divný zvuk.


Gargamel - 30/11/2012

Vypni světlo. Netrap teď rostliny bez CO2, už si na něj zvykly. Až naplníš láhev, znovu jej zapni.


LaXo - 02/12/2012

Parádne to máš!
A bacha na lokálne aplikovanie tekutého uhlíku na HC! Mne ho vždy spálil a spolu s riasami odišlo aj HC. Ak tak naozaj len skromne, ale u mňa nezaberalo ani skomne :) Určite to nie je všeliek. Ako píše Marcel, pre niekoho ako doplnok môže byť, ale s mierou, otázne je či potom vidno nejaké výsledky ;)


stephans - 21/12/2012

Zdravím všetkých,
Tak už je viac ako mesiac, čo som zalial nano vodou.
Po mesiaci môžem povedať, že som rád, že som to skúsil DSM metódou.
Človek musí byť stále na pozore, ale zatiaľ to vyzerá celkom dobre.
Klepem na drevo :@:@:@ tri krát :)

Čo sa vyskytlo:
- Vodu mením raz týždenne.
- NO2 = 0
- Trochu viac som ostrihal Rotalu. Nepáčili sa mi emerzné lístky.
- Na skle sa objavila v malom množstve zelená riasa, po pridaní CO2 a SAE, sa zdá, že mizne.
- Osadenstvo: 10x Microrasbora Galaxy, 2x SAE, 20x Neocaridina heteropoda vs Red cherry
- Jediná vec čo sa mi moc nepáči a zatiaľ neviem ako to vyriešiť je:
Hemianthus má hrúbku porastu cca 6cm, z toho spodné 3cm sú hnedé odumreté emerzné lístky a horné 3cm sú krásne zelené submerzné lístky.
Problém je, že neviem ako to hnedé dostať von. Odsávanie nepomáha. Budem asi musieť počkať, kým sa to úplne rozloží a potom to odsajem.

Ale ináč som spokojný a DSM-kom idem založiť ešte jednu nádrž.

Prikladám nejaké fotky, vopred sa ospravedlňujem za kvalitu, nejak sa mi nedarilo :)


kvetak84 - 22/12/2012

Vypadá to dobře ale už bych to asi celé zastříhnul.Tím se ti také poodkryje prostor u HC aby jsi mohl odsát staré uhnívající listy. Vodu bych po sestřihu vyměnil 2-3 krát za týden. Toť můj názor.


grunda - 22/12/2012

ostříhat HC až na substrát


stephans - 22/12/2012

Takže takto radikálne?
Keď už je to takto pekné, to mi aj nejaká slza vypadne :)
Ale nie srandu si robím, priznám sa, že aj ja už som nad tým rozmýšľal.
V utorok budem mať viac času tak to zotnem.
Potom nahodím foto vyprahnutej krajiny. Aspoň uvidíme ako to rýchlo porastie.

Ešte otázka:
Zatiaľ nehnojím. Chcel by som potom hnojiť EI.
Kedy začať a ako na začiatok?


grunda - 22/12/2012

sestříhat takto: https://www.rostlinna-akvaria.cz/udrzba-kobercovych-rostlin-jak-je-strihat-a-co-ocekavat-102

hnojit můžeš začít hned na plno, jen dodržuj výměnu vody


stephans - 29/12/2012

Takže už je to skoro týždeň čo som ostrihal hemianthus až po substrát a dosť som pristrihol aj hydrocotyle.
Na skle sa začína objavovať zelená a hnedá riasa. Je to zatiaľ len taký jemný film u hnedej a sem tam bodka u zelenej.
Čo s tým?


danyboy77 - 29/12/2012

Pokud muzes tak to hned odstranuj a vymenuj vodu. Nenech to rozrust.


stephans - 30/12/2012

Takto to vyzerá po ostrihaní. Hydrocotyle začína rašiť malé lístky, hemianthus zatiaľ nič, nejak sa mu nechce.
Neviem prečo zrazu tá riasa. Dnes som to začal čistiť a meniť vodu, uvidím koľko to bude treba.
Dúfam, že keď sa naštartujú zas rastliny trochu sa to upraví.
Fotka je robená cez iphone, takže nič moc


danyboy77 - 30/12/2012

HC se chytne. Myslim ze jak uz je vytvoreny korenovy system tak to urcite poleze. A k te rase. Videl jsem na youtube jedno videjko Amanova akvaria,byly to fotky prubehu od zalozeni az po uplny zarust. A na jedne fotce bylo videt jak maji bocni skla zarostle GSA a na dalsich fotkach uz to nebylo. Tak ze i jim se tvori GSA,jen delaji precizni udrzbu tak ze to nejde vetsinou videt.

PS: A mas pravdu Iphone foti hrozne,hodi se akorad na hudbu v tom je dokonaly :D


kovval - 31/12/2012

Po tom sestřihu to výpada fakt super B)


LaXo - 01/01/2013

Riasa sa Ti pravdepodobne ukázala ako dôsledok rapídneho odstránenia veľkého objemu rastlinnej hmoty. (Riasam ubudla konkurencia). Časom sa to vráti do normálu a riasa zase ustúpi.


stephans - 07/01/2013

Dnes mi prišiel balíček EI.
Mám začať dávkovať aj keď ešte hemianthus nevyrástol (už sa sem tam ukazuje nejaký lístoček ) a na skle sa stále v malom množstve objavuje hnedá riasa?


grunda - 07/01/2013

jj, začni hnojit hned


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde