Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Docházející bomba, zvyšující se tlak

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

kchrz - 03/04/2013

Mám takový problém a není mu vůbec jasný.
Koupil jsem 500g bombu CO2 Rataj, k tomu jejich redukční ventil s 2 manometry.
Vždy, když mi začne docházet CO2, tedy na velkém manometru začne tlak klesat, okamžitě mi stoupne výstupní tlak na malém manometru.
Vždy to končí stejně. Buď mi to vytrhá hadičky ze spojek (na zpětném ventilu), nebo to hadičky udrží a ph v akvariu dostanu do "žlutých čísel". Posledně klidně Ph 6 u 720l akvaria. Mockrát jsem si takhle přiotrávil ryby. Někdy jsem je zachránil, někdy to některé odskákaly.
Nyní mám stejnou bombu na 400l akvariu, takže to jde výrazně rychleji :(

Chtěl bych vědět, jestli je to normální jev, nebo je redukční ventil od rataje nekvalitní. bombu mám pravidelně plněnou u hasičů.

Díky

Ladous - 03/04/2013

Mám co2 taky od Rataje a děje se mi to samé,jestli to je normální nevím ale štve mně to dost.Když se mi to stalo poprvé tak sem nechápal co se děje,teď si to už hlídám.Ovšem kdybych byl třeba zrovna na dovolené tak jsou ryby kaput.

grunda - 03/04/2013

bohužel, je to normální jev

Ardjuna - 03/04/2013

Ano, je to běžný nešvar 1-stupňových redukčních ventilů. Pokud na to máte, můžete tento problém vyřešit zakoupením (použitím) [color=#3366ff]2-stupňového redukčního ventilu[/color], který tímto problémem netrpí. Bohužel ten je několikanásobně dražší než 1-stupňový ventil.

Nejlevnější, který jsem tady u nás našel, stojí 2.300,- Kč (http://obchod.svet-piva.cz/zbozi/redukcni-ventil-co2-2-stupnovy). Jak je kvalitní, netuším. Další, co jsem našel, stojí necelých 7.000,- Kč (http://centrum-naradi.cz/katalog/gce-ventil-s2co2-0-7-bar-g34__0762137/).

Pokud vím, tak spousta akvaristů, co to myslí s rostlinnými akvárii (a rybami, které v nich jsou) vážně, do těch 2-stupňových redukčních ventilů investuje.

Hopeful - 05/04/2013

Osobně bych raději zainvestoval do PH controlleru, mám controller a s tímto jevem jsem se zatím nesetkal.

grunda - 05/04/2013

přesně tak, taky jsem to pořešil controllerem

danyboy77 - 05/04/2013

PH kontroler je urcite vyborna vec. Nerusi ale ta sonda pohled na akva?

grunda - 06/04/2013

neruší, zkus ji najít u mě v akva - fotky jsou v profilu:D

Gargamel - 06/04/2013

Tak vzhledem k tomu, že má jeho nejvyšší rostlina 2 cm, tak tam bije do očí i hadička od CO2. :)

grunda - 06/04/2013

:D je třeba to pořešit jinak, třeba černé pozadí - sonda je taky černá :D

danyboy77 - 06/04/2013

Kurde,cerne pozadi ted nechci :| ale kdybych tu sondu prestrikal pruhlednou barvou :D tak by to tak nebilo do oci ne? :D:D

grunda - 06/04/2013

to by mohlo pomoct:D:D

kchrz - 07/04/2013

Pravda, pH Controllerem bych to vyřešit mohl.