🔥Probíhá akce Více zde 04d 00h 21m 22s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Délka osvětlení akvária

V kategorii: Osvětlení

radka73 - 29/12/2016

Chtěla bych se zeptat, zda je nutné dělat pauzu při svícení, pokud dodávám do akvária CO2 z bomby?
Nebo mohu svítit v kuse 10-12 hodin?


Jindras - 30/12/2016

Zdravím. Akvaristikou se zabývám 30let. A přerušované svícení je hloupost. Nikdy se to neosvědčilo-tedy to,co se od toho čeká. Zabrání řasám? Nesmysl,jřasy se vždy dělají jen z důvodů nevyváženosti- nepoměru něčeho vůči ostatnímu. Svítím LED 12h denně,včetně půl hodiny ráno pomalého rozsvěcování a večer půl hodiny stmívání. Při CO2 je naopak světlo velmi důležité,rostliny si libují (bublinkujou) a jdou mi i takové,u kterých je v atlase popsána jejich velká náročnost. Důležitá je výměna vody-teď už mám jen 200l-kvůli velikosti bytu,i v tomto malém akva se daří všemu. A to ryb mám dost-14,-5x Akara hnědá, 4x SAE a 5x Tetra černá. Já vím,je to dost..Týdně měním 60l z Reverzní osmózy,protože kohoutkovou má šílenou GH-28-Kh-20,pH-8.8 a NO3 60 !!. Strašné. Teď už 2 roky,díky RO mám v akva neměnné parametry - GH -10,-Kh - 6,- pH-6.8 ,NO3-10 a samozřejmě 0-NO2. Kytky rostou tak,že týdně protrhávám. CO2- 1bubl/2s,ve dne,vnoci,nepřetržitě. Řasy nejsou. Občas se zelená objeví,jen trošku,pak sama zase zmizí. Přerušované osvětlení je nesmysl,ničemu nepomůže,naopak. Nejdůležitější je dosáhnou rovnováhy a voda je alfa-omega všeho.;) CO2 mám bombu a na distribuci-po různých pokusech s kamínkem,atomizér a jiné,jsem dal Flliper a je to to nejlepší,skoro nulová ztráta. Jestli se chcete podívat-

http://jindrakapr.rajce.idnes.cz/Roste_to./

http://jindrakapr.rajce.idnes.cz/Makro_z_akva./


Vyghum - 14/01/2017

Pauza v osvětlení nutná není. I když kolega Jindra píše, že je to nesmysl, tak to svoje opodstatnění má X akvaristů s tím má pozitivní zkušenosti (včetně mě). Aktuálně pauzu v osvětlení nemám, ale vzhledem k velmi silnému osvětlení, které na akvárium mám jsme zvolil proměnnou intenzitu osvětlení v průběhu dne. Celková délka osvětlení u hi-tech akvária by se měla pohybovat od 8 do max. 10 hodin v závislosti na intenzitě. Aktuálně svítím od 12 do 20 hodin, tedy 8 hodin a to na začátku a na konci je cca hodinový náběh LED osvětlení. Plnou intenzitou svítím asi jen hodinu denně.


Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde