Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 09h 08m 36s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

CUSTOM WEST COAST

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Jan Zolich - 18/02/2013

Dne 18.02.2013 v 12:05 byla založena prezentace akvária CUSTOM WEST COAST.


Woltix - 18/02/2013

Gratuluju k nové nádrži. Ať se daří držím palce;)


Jan Zolich - 18/02/2013

díky je to zatím v plenkách.


danyboy77 - 18/02/2013

Vypada to zajimave,tesim se az ti to zaroste ;) A co jsi provedl s HC?


Jan Zolich - 19/02/2013

Ahoj HC mám v dětské vaničce a jen tak si plave.V sobotu budu dělat paludarium tak ho hned zužitkuji. Jen mám trochu obavy jak se to bude sázet do liaporu,ale předpokládám, že asi blbě.V nejhorším ho nacpu do matek a zasadím to s nima :) nebo jestli máš lepší nápad tak sem s ním :)


danyboy77 - 19/02/2013

No nevim v jakem mas ted HC stavu a ani nevim jak presne se zaklada paludarium. Ale s tema matkama je to dobry napad ;) Kdybys mel to HC emerzni a slo by to zalozit DSM tak by to podle me stacilo jen polozit na ten Liapor a pockat nez zakoreni a pak zalit vodou.


Jan Zolich - 20/02/2013

Problém je v tom,že výška nejvyššího a nejnižšího místa v palu je cca20cm. A než by HC zakořenilo tak by mi ten liapor vyschl a po zalití vodou by všechno plavalo.Jinak HC je na dva velké kusy,které si teď volně plavou ve vaničce spolu s rybama. Už třetí den jsou po tmě a vypadá naprosto v pořádku.Doufám,že do soboty vydrží.


Jan Zolich - 20/02/2013

Kdyby měl někdo nápad jak tuto nádrž vylepšit budu rád za každý postřeh.


Jan Zolich - 22/02/2013

Dneska budou vpuštěny rybky.Tak snad se jim tam bude líbit.


Ardjuna - 22/02/2013

No, pokud máš už nádrž zaběhnutou (a hodnoty amoniaku a dusitanů na nule), tak se jim tam určitě líbit bude.


dome - 22/02/2013

perfektní nápad i provedení.Nádrž vypadá fakt skvěle.Něčeho takové jsem chtěl dosáhnou,ale spíš se vzdaluji :)
Nápad jak vylepšit mám leda v té tapetě.Taky sem zvolil černou,ale budu ji měnit za matně průhlednou(jako broušené sklo).Podle mého ta černá moc zvýraznujě ten prázdný prostor!U mne zvýraznuje výšku akvaria(bohužel).u tebe ten prostor v pravo.
Naopak jako uplně dokonalé se mi u tebe zdá to dno.respektive práce s kameny.Vypadá to max.přirozeně.(chtěl bych v tvém podaní vidět iwagumi) a prosím hoď sem poté i foto toho paludaria!


Jan Zolich - 22/02/2013

MARCEL: Ahoj testy na NO2 nemám,ale podle zkušenosti a týden filtrovaní vody si myslím,že by mělo a taky prozatím je vše v pořádku. 90% rostlin je submerzních a dno původní s bakteriemi a o filtru ani nemluvím ;) Zatím rybky, krevety i šneci vypadají v pohodě.


DOME: děkuji za pochvalu ,ale tapeta bude muset zůstat,protože akva stojí u okna a v letě by to bylo plné řas.Ta mléčná se mi moc líbí a možná ji použiju až budu zakládat mini.

Co se týká toho IWAGUMI tak zatím toho o něm moc nevím ,ale chtěl bych ho jednou zkusit až seženu vhodnou nádobu.

A fotky paludárka sem dám až to bude stát aspoň trochu za to :)


Jan Zolich - 24/02/2013

Dneska přibyla nová rostlinka do akva. Je to Bolbitis. Pomalu si chystám náhradu za Trichomanes javanicum- prý dlouho v akva nevydrží.No uvidíme.

Dneska vpuštěny Cherryny do akva po krmení ryb a zjistil jsem, že to byla blbost.Našel jsem jednu okousanou,ale živou :( tak snad ty ostatní měly více štěstí.

Chystám se založit ještě jedno malé akva jen pro krevety.Tak až bude čas a peníze -pustím se do toho.


Jan Zolich - 24/02/2013

Měřil jsem PH vody což normálně nedělám a z vodovodních 7.0 to kleslo na 6.2 a
Kh 3 a podle Tillmana mám přesyceno.No asi si udělám drop checker a uvidíme. Rybky zatím bez problémů.


Jan Zolich - 24/02/2013

MM a HC v dětské vaničce


Woltix - 24/02/2013

Budeš si k tomu drop checkeru dělat náplně sám?


Jan Zolich - 24/02/2013

jasně


Jan Zolich - 26/02/2013

Tapeta už zčernala komplet celá.Teď už to vypadá konečně líp.Brzy přidám fotku.


Jan Zolich - 28/02/2013

Dneska jsem šel koupit rybkám čokoládu (patentky) a když už jsem tam byl, kouknul jsem i na rybky.Měli tam moc krásné tetry císařské, platy, čichavce zakrslé a plno jiných. No nevěděl jsem kam mám koukat.
Takže z obchodu jsem odcházel nejen s krmivem, ale i s rybkami. Koupil jsem dva páry čichavců zakrslých. Momentálně se aklimatizují a za cca 15 minut je půjdu vypustit. Ostatní ryby se hned shlukli kolem sáčku jako kdyby tam bylo žrádlo pro ně :) No snad jim dají trochu klidu aby se otrkaly.


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde