Akvárium s řasokoulemi Více zde 01d 08h 45m 22s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Colosus

V kategorii: Deníky a diskuze našich

cZRudy - 06/05/2014

Jo, kořen chci nechat pořádně zarůst - jako by z něho rostly trsy trávy. Jsou tam prázdná místa.
Jakékoliv náměty jsou vítány :)


cZRudy - 10/05/2014

Uběhlo 5 dní od doby, kdy jsem začal hnojit a věřím tomu, že to byla cesta k zlepšení. Výrazně pomohlo zvednutí osvětlení a doba, po kterou svítí dvojice zářivek. Rozrůstají se rostliny, které vůbec nerostly (Glossostigma elatinoides, Hydrocotyle Tripartita). HC začíná mít krásně zelenou barvu. Mechy se taky začínají pěkně zelenat. Listy nabraly na velikosti.

Mám ještě trošku na některých listech GSA (hlavně Anubias barteri var.nana ). Vzhledem k tomu, že řasa není na listech ve stínu, je problém se světlem, které jsem ale upravoval. Uvidíme...


Budu zvyšovat týdenní dávku na:

KNO3 - 15mg/l NO3 (9mg/l K)
KH2PO4 - 1.5mg/l PO4
EL Profito 20ml - (10 ml/100L - 0.2 mg/l Fe, 0.5 mg/L K + stopové množství mikro)
EL Kalium 10ml - (10 ml/100L 4.00 mg/l K)
EL Carbo - *(3ml denně)

Rozděleno do třech dávek.


administrator - 11/05/2014

Chybělo tam makro jako jsme se bavili. Já osobně bych nechal to osvětlení zatím slabší jako máš teď a postupně třeba za dva týdny bych osvětlení dal blíž k hladině. Čím víc světla, tím hezčí rostliny budou (musíš ale i adekvátně hnojit, aby se zase vše hned nevyčerpalo).


cZRudy - 12/05/2014

Mám v plánu co týden přidávat hnojení, až se dostanu na max. (doporučených) EI. Až budou všechny řasy pryč (GSA), rostliny v dobré kondici (barvy, růst atd), pak zkusím změnit osvětlení, případně jiné změny.


Burik - 12/05/2014

To vypadá moc pěkně!Ať se daří


milanstaffa - 12/05/2014

Tohle je hódně dobrá nádrž.
Tak aď se daří i nadále!;)


cZRudy - 12/06/2014

Eleocharis parvula, která krásně rostla, nyní stagnuje a hnědne :) Hydrocotyle Tripartita se krásně rozrůstá. HC už neřeším. Neroste a stejně bych ho nechal zarůst. Budu zase experimentovat...


grunda - 13/06/2014

je třeba eleo ostříhat


cZRudy - 14/06/2014

Eleo jsem stříhal, protože rostlo velmi rychle. Teďka stagnuje a hnědne. Hnojil jsem nepravidelně. Více jsem se zaměřil na dusík a fosfor. Myslím, že draslíku bylo málo + mikro.


cZRudy - 22/06/2014

Zkouším origo trubky k filtru místo lily pipes...


cZRudy - 09/08/2014

https://www.youtube.com/watch?v=taG9fnjNch0

Natocil jsem kratke video.


cZRudy - 31/08/2014

Nove fotky


cZRudy - 31/08/2014

...


cZRudy - 18/01/2015

...menší změna


grunda - 19/01/2015

pěkné, opravdu pěkné. Na začátku to vypadalo na tuctové akva ala ADA, ale máš z toho nádhernou buš, pokud to byl záměr tak tleskám, a pokud ne, tak se mi to stejně líbí ;)


cZRudy - 02/04/2016

2 roky od založení. Akvárium prošlo změnami....


grunda - 03/04/2016

takhle varianta je fakt divná, je to moc souměrné, ale pokud se ti to líbí, tak v tom pokračuj :-D


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde