🔥Probíhá akce Více zde 05d 06h 34m 32s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Colosus

V kategorii: Deníky a diskuze našich

cZRudy - 10/04/2014

Dne 10.04.2014 v 10:46 byla založena prezentace akvária Colosus.


cZRudy - 10/04/2014

...


viktor - 12/04/2014

Pekneee to mas.


cZRudy - 17/04/2014

1. den od založení 8.3.2014


cZRudy - 17/04/2014

16.4.2014 HC se stále nedaří...


cZRudy - 17/04/2014

Výroba stolku...


cZRudy - 17/04/2014

...


cZRudy - 18/04/2014

...


Hopeful - 18/04/2014

Pěkná práce, jen tak dál


cZRudy - 19/04/2014

Jak jsem psal na fóru - osvětlení, stále nevím, jestli mám optimální osvětlení nádrže. Vzhledem k tomu, že se mi rozrostla vláknitá řasa, zvedl jsem světlo o cca 10cm - tedy 65cm nad substrátem. Když jsem měl ještě riccii u dna, tak perlila(budu ji postupně osazovat na kořen). HC stále není ono. Ze substrátu lezou pěkně zelené lístky, ale co ostatní píšou, že roste strašně rychle, tak já mám opak.

Mech taky není v nejlepší kondici. Před cca týdnem jsem ho měl zarostlý řasou - neměl jsem čas vyčistit akvárium. Děje se vše tak rychle :) Uvidíme co za pár týdnů. Jinak vše roste parádně.

Asi chci od toho moc :)


cZRudy - 19/04/2014

Ještě jedna maličkost. Poprvé jsem pustil do akvária krevety z ostravské teraburzy(fauna trhy-Černá louka)(už vím od koho). Bylo to pár kousků. Jen jsem chtěl zjistit, jak je na tom voda, co2 atd. Domů jsem si ale s krevetami přinesl i hlístice. Jinou nádrž nemám pro karanténu. Momentálně jsou hlístice skoro pryč, ale poprvé jak jsem to zjistil, jsem chtěl někomu zakroutit krkem. Už nikdy více. Příště si připlatím.

Jestli to čteš, tak příště k cenovce napiš : zdarma hlístice.


cZRudy - 29/04/2014

Od 25.4 mám dusičnany na 0. Fosfor bude asi taky - nemám test.

Osvětlení jsem zvednul na 75cm od substrátu. Na fóru stále hledám informace, jak to vylepšit. Vypadá to, že mám ale silné osvětlení. To by asi vysvětlovalo, že se některým rostlinám nedaří - tedy jen HC. Začínají taky hnědnout listy na ostatních.

Asi zkusím hnojit EI...


cZRudy - 29/04/2014

Anubias už kvete :)


cZRudy - 29/04/2014

Cryptocoryne petchii :|


cZRudy - 03/05/2014

Takže mám pár dní světlo 80cm nad substrátem. 2 zářivky 2h - 4 zářivky 7h - 2 zářivky 2h. Vláknitá řasa je na ústupu.

Příští týden 5.5 budu dávkovat "EI" v menších dávkách. Uvidím co to bude dělat - podle toho budu pak přidávat (zatím dojedu MAKRON od rataje - vůbec nepíše kolik mg látek tam je, nic jiného ale zrovna nebylo - bude to asi shit).

Velký dík patří uživateli MARCEL. Věřím, že teďka to světlo bude ok. Nikdy bych nevěřil, že to bude tak silné osvětlení (bez reflektorů). Uvidíme...


cZRudy - 03/05/2014

Menší sestřih. Plánuji menší úpravu v rostlinách. Moc to neladí...

Asi se vrátím k původnímu návrhu na papíru - vzadu jen Vallisneria torta.


cZRudy - 05/05/2014

Dnešním dnem je vláknitá řasa zcela pryč.

Hnojím týdně: KNO3 - 10mg/l NO3 (6mg/l K)
KH2PO4 - 1mg/l PO4
EL Profito 20ml - (10 ml/100L - 0.2 mg/l Fe, 0.5 mg/L K + stopové množství mikro)
EL Kalium 10ml - (10 ml/100L 4.00 mg/l K)
EL Carbo - *(3ml denně)

Rozděleno do třech dávek.

Začínám na menších dávkách, uvidíme...


Ardjuna - 05/05/2014

Mně se to akvárko moc líbí. Vypadá to pěkně. Možná bych jen zkusil popřemýšlet nad tím kořenem. Asi bych do něj píchnul nějaké kapradí, nebo bych ho zkusil celý obalit mechem, případně nějakou játrovkou (např. Monosolenium tenerum). Působilo by to pak kompaktnějším dojmem. Ale ber to jen jako názor k zamyšlení.


tommate - 06/05/2014

za mě super, tak jak to je, PECKA :) jen tak dál..


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde