Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Coffeefolia

V kategorii: Deníky a diskuze našich

dome - 30/10/2012

Dne 30.10.2012 v 23:26 byla založena prezentace akvária Coffeefolia.

dome - 30/10/2012

Můj uplně první kontakt s akvaristikou se odehral přibližně před rokem s nano akvariem.Během toho rokum jsem studoval,experimentoval,chyboval,inspiroval se a spřádal plány ke skutečnému akvarium.Nejvíce mne zaujal biotop Ameriky(Amazonky),Nature-Rostlinná Ak a Aquascaping.Dle mého vkusu a různých okolností jsem se tyto prvky snažil skloubit dokromady tak aby byly praktické,funkční a oku lahodící a to jestli se podařilo zhodnoďte prosim vy.
Stále se učím...což je možná ta nejhezčí část....pronikat do tajů vodního světa ve skle :)

Gargamel - 31/10/2012

To uspořádání je pěkné, ale kazí to tam filtr. Když už tam musí být ten molitan, zksil bych udělat nějaký vzhled, který ho zakryje. Třeba vlevo vysoké rostliny, které se snižují doprava. Tento trojúhelníkovitý vzhled: https://www.rostlinna-akvaria.cz/povidani-o-aquascapingu-forma-a-tvar-22

dome - 31/10/2012

ahoj.
Prosim tě,rád bych doplnil info.o rostlinách atd. a přidal fotky,ale za celý den jse mi to nepodařilo.Nikdy se to neuloží a nezobrazí

Jinak trojúhelníkovitý tvar je přesně můj zájem a předpokládám,že Vallisneria var. biwaensis a echinodorus ten filtr zajkryjí.A až vyroste microsorum neměl by jít filtr snad vůnec vidět...doufam,když se bude dařit :)

Brzy vyndám,nebo přesadím Ludwigia,protože ta ten trojúhelník naruší....

Jinak kdyby jste mi poradili s pár problémy bylo by to super :)

dome - 01/11/2012

Mohli by jste mi poradit proč mi ochází Vallisneria americana var. biwaensis (zákruticha asijská)?Hned od zasazení se její listy začaly rozpadat až na nějakém místě uhnily a list se utrhne.jsou strašně prořídle.nové rostou také,ale socela pomalu.
Může to být tvrdostí vody?

Poraďte prosím

Gargamel - 01/11/2012

Zkus místo ní použít rostlinu sagittaria platiphyla.

dome - 01/11/2012

no zkusil bych první zvládnout tu Vallisneria
líbi se mi jemmnější lístky

nějaká rada?

grunda - 02/11/2012

viděl bych to na problém z CO2, burčák v kombinaci se silným světlem, buď uber světlo, nebo si pořiď CO2 set

dome - 02/11/2012

jj.no ještě ho dodávám v tekuté formě,ale to asi nemá ten účinek...nový set snad donese ježíšek(doufám) :Djinak ho budu muset koupit. no a je pravda,že světlo sem trochu ubral,polovinu dne svítím jen jednou zářivkou.
Je možný,že mi chybí ve vodě nějaký prvek?Třeba Kalium?Lístky některých rostlin mají malé děravé tečky s hnědým okrajem...
Může to mít spojitost s tou Vallisneria?Taky chybí K?Protože nedbytek Co2 by se takhle snad projevit neměl NE?

Gargamel - 02/11/2012

Děrované starší listy by podle "příruček" měly znamenat nedostatek draslíku. Ve skutečnosti se toto ale tvoří velmi často z důvodu nedostatku CO2. Taková je má zkušenost.

dome - 02/11/2012

aha...
...a vzhledem k tomu,že momentálně CO2přidat nemohu,měl bych ubrat světlo?

a já už chtěl kupovat Easylife kalium

Gargamel - 02/11/2012

Třeba na tom má podíl i nedostatek draslíku. To nejde jednoznačně říct. Sám jsem v mém akváriu viděl nedostatek CO2 i nedostatek draslíku a vypadalo to velmi podobně. Čím teď hnojíš a kolik toho přidáváš?
Ano, pokud nejsi momentálně schopen přidat CO2, uber na době osvitu. Stačí třeba mít 6-7 hodin. Kvasnice jsou opravdu největší nouzovka. Kdysi jsem je používal, ale byla to bída. Zapoj alespoň dvě láhve najednou, aby to tak nekolísalo. Vždycky co 3 dny jednu z nich namícháš.

dome - 02/11/2012

No ale proč by se nedostatek CO2,projevil pouze na te Vallisneria,protože ostatní rostliny(na opravdu pár drobných defektů)jsou v pořádku.Parvula roste solidně atd.
Dobrý nápad s tou druhou flaškou...děkuji a provedu.Láhev sem vždy nechal dobublat celou(asi týden)

Hnojím Easylife Profito 1ml/d.Ve dně jílové pmdd kuličky+N,a Easylife Ferro..tak aby hladina byla 0,5mg.Ale téměř vždy je hladina stejně kolem 0,3.
K těm světlu.Mám svítit jednou zářivkou(15W) třeba 10h,nebo oběma(30w)ale těch6-7h.?

Děkuji moc...

Gargamel - 02/11/2012

Zkus nechat osvětlení tak jak je, přidej druhou láhev na CO2 a přidávej 5 mg/l draslíku týdně. Pokud by nebylo patrné zlepšení, zkus si pohrát s tím světlem.

dome - 02/11/2012

A mohu se ještě zeptat zda-li to může mít spojitost s tvrdostí vody?Popř.jak vyřešit mou tvrdost vody?
GH-20 (může to dělat Seiru stone?)myslím,že mi to Adam Votava při prodeji říkal...
kH-15
Ph-7,2

milosak - 02/11/2012

Projevy nedostatku, jak uvádíš mohou být

1. málo CO2
2. málo draslíku
3. málo NO3

a nebo všechno dohromady. :D

Vycházim z tvojí tvrdé vody, např u mě jsem vyloučil CO2 a nakonec to byl velký deficit
NO3

Zkus ještě pořádně změřit NO3 a fest dávkovat CO2.

Celkovou tvrdost vody neřeš, protože mně v AK rostou všechny rostliny co chci , ráno jsem
si zkusmo naměřil taky GH 20, Kh mám 14

dome - 02/11/2012

aha :) tak moc děkuji
Musím koupit ten profi Co2 set...hold asi ten nejmenší.
Věřím,že se celé AK včetně rostlin ještě pořádmě rozběhne...je to teprve měsíc od jeho založení.

Jinak mě celkme mrzí,že jsem koupil AK s hloubkou těch 30cm.Těch 35-40by bylo daleko příjemnější :-(

grunda - 02/11/2012

profi set kupovat nemusíš, dá se poskládat a vyjde to levněji

dome - 02/11/2012

jasně :) a to bude má poslední činnost v životě :D

Další stránka