Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Co2 z kvasnic

V kategorii: Deníky a diskuze našich

Danego78 - 02/01/2013

Ctěl bych se zeptat,jaký máte zkušenosti s kvasnicema.Mám 30l a 60l akva a chtěl bych to vyzkoušet.Už jsem si samozřejmě info sháněl.Výroba je mi jakštakš jasná.Objednal jsem si skleněnej difůzor a počítadlo bublin,ale když jsem tak brouzdal po forech,většina lidí používala jenom vzduchovací kamínek,nebo lipové dřívko.Tak si nejsem jistej,jestli to vůbec bude fungovat,když to zapojim přes to počítadlo pak difuzor.Za druhý,jak regulovat?Samozřejmě mě napadlo klasický škrtítko na hadičku,nebo jsem si našel jak vyrobit jehloví ventil ze zapalovače(jestli teda má fungovat jako regulátor).Děkuju všem za rady,tipi a názory;)

Gargamel - 02/01/2013

Co si myslíš, že se stane s PET flaškou plnou kvasnic, kde se vytváří CO2, když budeš vývod škrtit?

Bedna - 02/01/2013

Myslím si že se ptáš na zbytečnosti.Pokud jsi hledal informace tak by jsi měl vše najít na internetu je toho opravdu spousta,popisy,videa prostě vše.

Osobně si myslím že CO2 z kvasnice a její tlak přes difuzor nic neprotlačí jelikož tím nevyvineš takový tlak jako bombou.

Sám jsem to zkoušel z flašky a stojí to za starou bačkoru,pořád hlídat kvasnice něco pořád měřít,vážit, vyplatí se investovat do bomby,kterou klidně můžeš rozvést do obou akvárek.

asi lepší koupit bombu než plácat stolek.tot můj názor

PS:bylo by lepší kdyby jsi se trochu více snažil todle není jediný web o akvaristice stačí hledat na internetu.pročítat diskuze jelikož na to co se ptáš ty se všude ptá každy druhý tak nebuď líný a trochu víc se snaž v dnešní době to jinak nejde :)

Danego78 - 02/01/2013

:Dže by to,co bych nectěl?No,nemyslel jsem to samozřejmě uplně zaškrtit,ale vypadá to,že mi naznčuješ,že žádný omezení není good:)

Ardjuna - 02/01/2013

Neznám nikoho, komu by dlouhodobě fungovalo rostlinné akvárium na přidávání CO2 z kvasnic. Problém je, že produkce CO2 z kvasnic je poměrně nestabilní a regulace poměrně omezená. CO2 v lahvi navíc nemá dostatečný tlak na to, aby plyn prošel difuzorem (na průchod plynu difuzorem je obvykle potřeba docela velký tlak) => to je také důvod, proč se používají obyč. vzduchovací kamínky. Díky tomu pak ale logicky vznikají větší bubliny, které se budou ve vodě špatně rozpouštět. Osobně si myslím, že si výrobou CO2 z kvasnic přiděláš více problémů než užitku. Ale dělej samozřejmě, jak myslíš. Chybami se člověk učí.

PS: Zkus si schválně někam psát, kolik utratíš za CO2 z kvasnic (flaška, hadičky, kamínek, různá udělátka a zlepšováky atd.). Já jsem se tímto způsobem dostal postupně skoro až k tisícovce ... jak jsem se snažil pořád něco zlepšovat, aby to fungovalo lépe. Nakonec jsem stejně skončil u CO2 bomby. Mohl jsem si ušetřit tu tisícovku.

Danego78 - 02/01/2013

Tak s bombou počítám na velký akva,bohužel,nemužu si dovolit mít u každýho akva set.Třeba o tom difuzoru jsem nikde nic nenašel,tak proto jsem se ptal

Gargamel - 02/01/2013

Přes keramický difuzer by to mělo dokázat protlačit.
Já jsem kdysi kvasnice taky používal, ale nakonec každý, kdo u akvaristiky vydrží nějaký ten měsíc skončí u bomby z již výše zmíněných důvodů.

Bedna - 02/01/2013

Proč myslíš že budeš muset mít ke každému akva jeden set? stačí jedna bomba kterou napojíš na více akvárijí. něco ti najdu

grunda - 02/01/2013

jeden set ano, ale - ke každému akva je třeba mít zvlášť jehlový ventil, jinak to dělá paseku

Ardjuna - 02/01/2013

Třeba Adam Votava prodává rozvody pro více akvárií (do 2 nebo 3 akvárií), ale je to trochu drahá sranda a navíc nevím, jestli to nastavení bude držet. Někde jsem četl, že je to potřeba celkem často "ladit". Ale třeba to funguje dobře. Zkus se zeptat Adama.

Odkaz na redukci pro 2 akvária: http://www.aquascape.cz/eshop/komponenty-aquato/251-aquato-rozvod-co2-pro-dve-akvaria.html.

Danego78 - 02/01/2013

Já už se bojim úplně zeptat;),(jo rozvod mi taky napadnul)když teda povedu z jedný bomby do 3akva,neni to omezeny nějakou vzdálenosti,neboto mužu vést třeba 20m??

Gargamel - 02/01/2013

Stačí použít více jehlových ventilů na jednu bombu. Kvalitní jehlák stojí cca 3 stovky.
Klidně to můžeš vést pod kobercem po celém bytě.

Bedna - 02/01/2013

Přesně jak píše gargamel.s tou vzdáleností sice jsem to osobně nezkoušel ale problém by to být neměl jen to asi třeba ve vzdálenosti 20m od bomby nebude mít stejný výstupní tlak jak třeba 33 od bomby :) jak řikám vždy to jde nějak udělat stačí určit priority.pokud ti bude stačit Co z kvasnic se vším co to obsahuje nebo ne budeš muset investovat vše je na tobě :)

Farcry - 02/01/2013

ja pouzivam kvasnice uz rok, ale kombinuju jeste z easylife carbo, vse roste uz v pohode..ale musim rici, ze me to stalo hodne usili si to vychatat tak,at vse jede, hlavne z vavislosti co2,ziviny,svetlo..takze kdyz se na to podivam zpetne tak bych radeji hned pouzil bombu,kterou stejne budu brzo kupovat..protoze se mi porad nechce michat..mam to zatim tak, ze kdyz namicham kvasnice tak den nebo dva easylife carbo nedavam, pak klesa co2 z kvasnic a zacnu davat easylife carbo od mensi po vetsi davku..kvasnice mi vydrzi +/- 10 dni

jo a hlavne, pres keramicky difuzor to v pohode pretlaci,rozhodne bych to nedaval na vzduchovaci kamen, to je hned z akva pryc!!

taky je potreba ho semtam cistit ze:)

danyboy77 - 02/01/2013

No me tak napadlo,ze kdyby jsi na jeden jehlovy ventil napojil tri hadicky,ale museli by mit vsechny stejnou delku tak,ze by s tou regulaci nemusel byt takovy problem kdyz by jsi i vsude pouzil stejny dyfuzor. Tlak by tak mel byt teoreticky vsude stejny a bublat by to mohlo zacit v jednu chvili.

grunda - 02/01/2013

takhle to fungovat nebude, je to vyzkoušené

danyboy77 - 02/01/2013

Tak jestli je to uz vyzkousene,tak je zbytecne to zkouset ;) Tak pak jedine ty tri jehlove ventily jak jsi zminil ;)