Akvárium s řasokoulemi Více zde 05d 09h 55m 13s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

CO2 reaktor vs. bublinky

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

Sentinel - 19/02/2013

2TOMMATE: neděla to v akvarku 'mlhu hustou tak že by se dala krájet' ? zvažuju právě že ho pořídím. Snad by to vyřešilo věčný problem jak dostat CO2 až ke dnu.

Našel jsem ho na e-bay asi za 25$ a na dx.co. za 26$ odkud ho mas ty?


Honzis - 19/02/2013

Odpovidas na muj prispevek, ve kterem je odkaz na kaminek od Banat, na ktery upozornuju. Neni pravy atomizer a nedela mlhu z mikro bublinek, ale bubla uplne stejne jako obycejny vzduchovaci kaminek.


Sentinel - 19/02/2013

Honzis: myslel jsem ten atomizer na hadici.. spatne jsem to formuloval..;) pardon


tommate - 20/02/2013

mlha je jen taková, jakou si nastavíš :), na zelený DC stačí asi taková "mlha" jak je vidět tady http://youtu.be/543YCU_lsPg - natočil jsem pár snímků na ukázku, bohužel nemám HD kameru, ale snad je alespoň trochu vidět, že to není žádný extrém, dokonce to teď zkouším zase s rozstřikovací rampou

kupoval jsem na DX asi za těch cca 26$ - můžu jen doporučit


danyboy77 - 20/02/2013

Za sebe Up Aqua atomizer taky doporucuji.


kchrz - 09/03/2013

Měl bych dotaz. Zrovna mi přišel Up aqua atomizer, napojil jsem ho hned nad filtr Ehem 2080.
Zajímá mne, jakým tlakem tlačíte CO2 do atomizeru. Mám to nyní na cca 2 barech a stejně jedu rychlostí tak 1 bublinka za sekundu.


tommate - 09/03/2013

z počátku má atomizer větší odpor, za několik dní se to ustálí, nevím jaký tlak je před atomizerem, ale na výstupním budíku mám nastaveno 10 l/h


Laco - 29/03/2013

Ahoj tiez som vcera objednal to cudo na tej adrese http://www.tmart....15958.html len maju rozne rozmery chcel som 80x22 ale ten nebol v ponuke tak som objednal 80x16 neviem ci to nebude maly priemer na externy filter tetra tec ex 1200,predpokladam ze tie cisla 16a22 su priemery na aku hadicu to napojit. Rad by som vedel ake mate rozmery a ako ste to poriesili na externy filter lebo sa mi zda ze na externy filter pasuje prave ten rozmer 80x22 .Dakujem


anub - 29/12/2013

Nemáte někdo zkušenosti s tady tím CO2 reaktorem - http://www.akvaria-aquascape.cz/co2-difuzory-reaktory/245-aquato-gigajet.html - chtěl bych ho napojit na můj Fluval FX5,jen nevím zda je opravdu tak dobrý,jak je drahý ?


administrator - 29/12/2013

Do cca 2 týdnů by nám měly dorazit na sklad nové CO2 reaktory, takže případně také můžeme nabídnout. Cena se bude nejspíše pohybovat někde okolo 650 Kč. Foto reaktoru přikládám v příloze. Níže ještě dávám link na video.

Reaktor, který zařadíme do nabídky není Sera, ale nejspíše je ze stejné výrobní linky, protože je naprosto stejný, takže se bude lišit jen cenou.

http://www.youtube.com/watch?v=ldOs8nBwBC0


Sunkafit - 03/01/2014

Zdravim vás tiež mám atomizer UP a mám celkom problem.....kedže na CO2 systeme nemám budíky neviem aky mám tlak...ak ho nastavim slabý nepretlačí ho....ak ho nastavim poriadny tak to jednoducho system nevydrží a velky tlak sa pretlačí cez hadičku a začne fučať von vedla vývodu spätného ventilu. Prosím o radu


Hopeful - 04/01/2014

Problém může být hadičce.


optimas - 04/01/2014

A co máš za hadičku? Máš tam vysokotlakou hadičku? https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/co2-do-akvaria/vysokotlaka-hadicka-1-metr Já měl taky takový problém kdy mi Co2 unikalo kolem difuzorů ventilů atd. Až jsem si koupil tu hadičku a je to OK. Předtím jsem používal klasické akvarijní, ale ty CO2 nafoukl a ony začly propouštět


Sunkafit - 05/01/2014

už som si teda objednal hadičku aj kovový spatný ventil


optimas - 05/01/2014

Zajímavé je že mě to vždycky vystřelilo mezi počitadlem bublin a difuzorem. Tam jsem vyměnil hadičku a vše je ok. Od jemného ventilu až po počítadlo bublin mám klasickou akva hadičku a nikdy mi to neprdlo.


MartinP - 06/10/2014

Ahojte,
má niekdo z vás dlhodobejšiu skúsenosť s reaktorom JBL ProFlora Taifun? Momentálne používam klasický keramický difúzor - t.j. po akváriu mi stále poletujú drobné bublinky čo mi trochu vadí :| . Akú má Taifun účinnosť? Dokáže nasýtiť vodu CO2 tak, ako klasický difúzor alebo je slabší? Vďaka za odpovede.


Baymax - 24/07/2017

prosim vas vysvetlite mi jednu vec. ked pozeram tych profi aquascaperov nikde nevidim ziadnu hmu z co2 maju iba sklenene difúzory ja mam v akva doslova hmlu z tej co2 velmi tazko dosahujem zelenu farbu v drop chackeri. nechcem mat tu hmlu v akva ale zase chcem aby tej co2 tam bolo dost aby rastlinky bublinkovali a rastli ... co mam robit ? prosim o radu


Dejvwa - 25/07/2017

Rostliny pouští bublinky, pokud probíhá fotosyntéza tozn. pokud mají dostatečné osvětlení, aby mohla probíhat. Většina rostlin tvoří bublinky O2 při osvětlení 70 µmol PAR u substrátu, což je středně silné osvětlení. Pokud máte slabé osvětlení, je možné, že okem viditelné bublinky nebudou nikdy. Co se týče CO2, tak většina profi aquascaperů má perfektně vyladěný proud v akváriu, a tak dosáhnou toho, že bublinky z difuzoru jsou pod vodou tak dlouho, že se téměř celé rozpustí do vody. Zkuste pouštět třeba méně mlhy už 3 hod před světly, aby byl drop zelený jakmile se rozsvítí světla a CO2 můžete vypnout hodinu před tím, než zhasnou světla (podle objemu aq). nebo pořiďte nějaký externí reaktor, který CO2 kompletně rozpustí do vody. Já používám kombinaci = mám reaktor a plyn, který se nestačí rozpustit v něm je proudem roznesen po akváriu.


Předchozí stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde