Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

CO2 reaktor

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

dravec - 01/02/2012

Mozete mi poradit, prave som zalozil akva (180litr.), mam SERA CO2 reaktor + vonk filter. Co je lespie, ak pouzijem rozstrekovaciu rampu alebo klasicky vytok? Ma to nejaky vplyv na dalsiu disribuciu CO2 v akva? Zatial fungujem s rozstrekovacou rampou, prud vody je dobry, len na konci trubice sa mi hromadi bublina. Kolko bubliniek za minutu na takyto objem?


Gargamel - 01/02/2012

Já bych se asi přikláněl k rozstřikovací rampě. Zkušenosti s lily pipes jako používá Amano a ADA nemám. Vzhledově budou hezčí lily pipes, ale rampa odvede asi kvalitnější práci. Třeba se někdo najde, kdo má zkušenosti i s lily pipes a napíše.
Počet bublinek je strašně individuální a záleží na mnoha věcech. Použil bych drop checker a podle toho se řídil. Já třeba momentálně pouštím 5 bubl/s v 300 l akváriu.


komunic - 02/02/2012

Mám dotaz,jak spočítáš 5 bubl/s.......Já vidím max tři a už nestíhám:(


Gargamel - 02/02/2012

Já mám podél celé zadní stěny rozstřikovací rampu a z každé strany je do něj vháněna voda, takže mám na každé straně i jednu hadičku. Na každé mám zhruba 2,5 b/s, takže tak. Jinak počítám to tak, že počítám 10 sekund bublinky a pak to vynásobím. Čumět do toho minutu by byl vopruz.:D


frimen52 - 02/01/2015

Ahoj,
nemáte niekto skúsenosť s týmto reaktorom na CO2 ? Prípadne v čom sú výhody nevýhody?

https://www.youtube.com/watch?v=N-xi2wWPaLo


Vyghum - 02/01/2015

Nevýhody? Ty se přímo nabízí - je to velkej krám kterej hyzdí akvárium, jakýkoliv vnitřní reaktor dříve nebo později poroste řasou a zrovna tento se bude dost blbě čistit a nikdy ho nevyčistíš tak jak vypadal nový a budeš hledat kde ho v akva schovat, aby nebyl vidět...


frimen52 - 02/01/2015

Mám vnútorný filter Bioflow 3.0 nieje to asi najšťastnejší filter ale už s tým teraz neurobím nič pretože mám podľa neho urobenú aj 3D tapetu.
Na distribúciu CO2 používam výrobok z hrdla a vrchnáku plastovej flaše robí to perfektné malé bublinky ktoré mi výtok filtra a prídavného čerpadla rozháňa dalej po nádrži.
Chcel by som rozpúšťanie viac efektívne a cez UV atomizér to nepôjde nakoľko by sa tlak úplne stratil.
Neviem teda ako by sa dalo lepšie vymyslieť. Sklený difuzor mám doma no je to podstatne horšie ako cez drievko.


Ardjuna - 02/01/2015

Já si myslím, že efektivita rozpouštění CO2 pomocí tohoto CO2 reaktoru bude poměrně velká, protože jsem myslím někde četl, že pokud putuje bublinka CO2 k hladině alespoň 5 nebo 10 sekund, tak se z ní rozpustí přibližně 50% plynu do vody. Smyslem toho CO2 reaktoru z výše uvedeného odkazu je tedy co nejvíce prodloužit čas, po který putují bublinky CO2 k hladině. Tím se docílí poměrně velké efektivity při jejich rozpouštění. Samozřejmě ještě efektivnější by to zařízení bylo, pokud by do něj vcházely co nejmenší bublinky; ty by se totiž mohly po cestě rozpustit úplně (a nikoli jen částečně). Pokud ti tedy nebude vadit estetická stránka věci, tak to podle mě bude dobré řešení. Pokud by se to časem zanášelo, tak není nic snazšího, než to při výměně vody ponořit na pár hodin do roztoku Sava (to zabírá naprosto spolehlivě na jakoukoli nečistotu, protože obsahuje aktivní chlór => nic lepšího a levnějšího asi není).


frimen52 - 02/01/2015

Informáciu o rozpustnosti CO2 pri tomto reaktore som nikde nenašiel možno som zle hladal ale táto informácia je pre mňa úplne postačujúca. Lepšie prevedenie má dennerle flipper kde to nieje kruhovitého tvaru ale placaté a nebolo by to až tak z vidieť a vedel by som to zamaskovať pri vnútorný filter kde je nasávanie vody a tak isto aj nasávanie čerpadla ktoré by to potom dalej širilo po akva a myslím že lahšie by bolo dostať do kútov vodu s rozpusteným CO2 ako bublinky ktoré plávajú vo vode.