Akvárium s řasokoulemi Více zde 02d 03h 25m 41s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

CO2 difusor vs. C02 atomizer

V kategorii: CO2 - oxid uhličitý

dartanan - 02/07/2012

Zdravim, rad by som sa opytal na vase skusenosti, co je lepsie pre rozpustenie CO2 vo vode? ;)


Vladik - 02/07/2012

Z atomizéru vycházejí určitě jemnější bublinky.


danyboy77 - 02/07/2012

Ja mam s up atomizerem zatim dobre zkusenosti,bublinky jsou vazne hodne malinke. Chce to ale urcite tlakovou lahev.


sratch1 - 02/07/2012

Ja zvazujem kupu tohoto...
http://www.youtube.com/watch?v=-Ia2iYC96lo
Mate s tym nejake skusenosti?


danyboy77 - 02/07/2012

http://www.youtube.com/watch?v=C7Qr0-o4I9w&feature=youtube_gdata_player

Tenhle pouzivam ja.


dartanan - 03/07/2012

kvasnice alebo tibi to nepretlacia?


danyboy77 - 03/07/2012

Myslim ze to kvasnice neprotlaci a jestli jo tak to bude asi hodne nestabilni. Ale nezkousel jsem to.


dravec - 04/07/2012

Ten UP atomizer vyzera skvele. Zatial som neobjavil nedostatok. Namontoval som ho pred 2 dnami. Predtym som pouzival Sera Flore active reactor 500.


Roman-4 - 17/08/2012

Ma ještě někdo další zkusenosti z CO2 atomizerem z ebay? Na videích vypada opravdu skvele a ta mlha je uzasna.
Pouzival jsem uz několik skleněných fajfek ale zadna se mi nezda dobra, bubliny nejdou po cele plose keramicke patrony ale pouze po lokalne a tim padem jsou bubliny vetsi.

Je tedy ten atomizer skutecne tak dobry? Co gargamel? Uz jsi ho vyzkousel?
Diky vsem


kovval - 17/08/2012

To: danyboy77. Na kolik tě vyšel ten tvuj UP.


Gargamel - 17/08/2012

Zapíchnul jsem hadičku s CO2 do nasávání vnějšího filtru a jsem spokojený, takže jsem zatím neměl důvod atomizér testovat.


danyboy77 - 18/08/2012

Kovval: Ten UP atomizer vysel max do 500kc,uz si presne nevzpominam,vic to urcite nestalo,bylo to i s postovnym a dali mi k tomu i folii pro mobil jako darek. Odkaz na ten atomizer byl tady nekde na strankach i s cenou.


ceklis - 03/10/2012

by ma zaujimalo ako to vičistiš ked sa to zanese ??? UP atomizer :-)


LaXo - 03/10/2012

@Gargamel, na toto sa chystám aj ja, akurát sa trochu bojím toho či mi nepokapú baktérie. Hmmm, ale inak ako vyskúšaním to aj tak nezistím. Idem do toho :D


danyboy77 - 04/10/2012

Kdyz se to zanese tak to normalne vycistis zubnou kefkou :D ja to tak aspon vyzkousim. Prijde mi to jako nejaka porezni keramika pres kterou se protlacuji ty bublinky CO2. Sranda byla kdyz se mi pres noc zalil vodou a kdyz se pak pres den zaplo CO2 tak mi pod tlakem vyleteli hadicky pripojene na zpetny ventil :D Protoze na ten atomizer pusobi fakt velky tlak aby se vytlacila vsechna voda z atomizeru zase pryc. Vyresil jsem to tak ze jsem hadicky stahnul elektrikarskou plastovou stahovaci paskou k tomu zpetnemu ventilu.


kovval - 21/11/2012

Chlapi. Jen otazka. Koupil jsem si difuzor http://www.prirodni-akvaria.cz/p/difuzor-mini.Jen se mi zda asi nějaky nekvalitní. Potřeboval bych dostat vice COčka do vody ,ale když přidam tak se začnou dělat velké bubliny ,ktere nema proud šanci strhnout. Nemate s tim někdo zkušenost?


Ardjuna - 21/11/2012

No, mně jeden skleněný difuzor dělal to samé (při vyšším tlaku větší bublinky místo toho, aby bylo více drobounkých, jemných bublinek). Určitě to ale není OK. Možná by stálo zato to reklamovat. Otázkou je, jak se k podobné reklamaci prodejce/výrobce postaví. Moc šancí tomu nedávám. Výrobce totiž nikde negarantuje velikost bublinek. Některé difuzory jsou holt šmejdy. Ještě je možnost vrátit zboží do 14 dnů bez udání důvodu.


danyboy77 - 21/11/2012

No kdyz jsem byl v tom jejich show roomu (prirodni-akvaria) tak jsem ty jejich difuzory videl v akci. Od stredu te keramicke desticky vychazeli vetsi bublinky a sli rovnou k hladine. Ty co byli dal od stredu uz byli malinke a proud je strhaval. Meli je umistene ruzne podle velikosti nadrze,bud primo pod vytokovou lily pipes a nebo na protejsi stene akva. Dle mehou soudu to tahaji z Polska nebo Ciny. Kazdopadne ty akvaria nemeli nijak extra presvicena,tak rostlinky nemeli takove naroky na co2. ...substraty maji ADA Kazdopadne muzes zkusit reklamaci a pokud bydlis nekde kolem Kozmic tak by bylo nejlepsi tam zajet a urcite ti dovoli zapojit tvuj difuzor v jejich akva abys jim ukazal co se ti nelibi.


Dejvwa - 21/11/2012

Ten difuzor 20mm mám taky. Používal jsem ho asi 14 dní, měl jsem ho pod vývodem filtru. Ale nejlepšího rozptýlení mikrobublinek po celém akva jsem docílil, když jsem na konec hadice z CO2 bomby přidělal injekční jehlu a tu pak píchl přímo do nasávání čerpadla Atman at-201. Nevím teda jestli to bude mít nějaký dopad na životnost čerpadla, ale lepšího rozptýlení bublin jsem jinak nedocílil. Jehla dělá už tak malé bublinky a ty pak ještě rozbijou lopatky a proud.


Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde