Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

clanky

V kategorii: Připomínky a náměty ke stránkám

bimar - 10/01/2012

vobec mi nejde otvorit ani jeden clanok - zobrazi sa prazdna stranka


administrator - 10/01/2012

Dobrý den, omlouváme se, jelikož o víkendu pro vás spustíme nový akvaristický video server, tak se nám do webu vloudila chybička a nešlo se dostat na články. Už by vše mělo fungovat. Omlouváme se a přejeme krásný zbytek dne.


budulinecek - 28/09/2012

V RSS kanálu se mě objevili 3 nové články?
Srovnání testů, dropchekrů a něco o filtrech.
Kde prosím jsou?
Takhle je RSS k ničemu!


administrator - 28/09/2012

Plánujeme dnes, nebo zítra spustit novou hlavní stránku, která bude obsahovat novou kategorii. Články proto nejsou vidět na webu, je to chyba v rss. Články si budete moc přečíst dnes, nebo zítra.


budulinecek - 01/10/2012

Hmmm nějak to neklaplo že, články stále jsou v RSS (dokonce se tam objevily další o hnojivech od Denerle, ale na webu jsou stále nedostižitelné!!!!

Naopak RSS kanál přinesl informaci o prodeji hnojiv na Slovensko a tento odkaz je funkční a lidi se k proklamované informaci dostanou. Takže to co jsem tu psal nedávno se potvrzuje: na začátku pěkně vypadající projekt, kterému jde hlavně o předání informace ze zahraničních webů pro neznalé cizích jazyků ukazuje svou pravou tvář: vydělat peníze.

Je naprostý nesmysl, aby připravovaná změna vzhledu úvodní stránky neumožnila dostat se na nový článěk z RSS. Trochu do webů také dělám a neumím si představit, co takový bug může způsobit jiného než to že se někomu nechce. u moderního webu by měl být vzhled a jeho obsah absolutně odděleny, takže to opravdu nechápu.


Gargamel - 01/10/2012

Ty stránky tady děláme ve svém volném čase, takže nemůžeš čekat, že tady budeš mít 100% online podporu na drátě.
V e-shopu vzniká nová sekce "recenze", která bude napojena i na hlavní stránku, proto se v rss objevují nové články. Až to bude hotové, pochopíš.
Nějak nechápu, co tě tak rozohnilo :D Děláš, jak kdyby byl obsah webu zpoplatněn. Neplatíš nic, takže nemůžeš čekat, že se ti budeme věnovat jako zákazníkovi.


administrator - 01/10/2012

Chtěl bych jen jako programátor dodat, že se opravdu nejedná o lenost. Webové stránky děláme jen ve svém volném čase během studia a poslední 3-4 měsíce se programuje minimálně 5-7 hodin denně (během prázdnin to bylo 13 hod. a více), přičemž studium zabere alespoň dalších 9 hodin denně, takže na každý den zbývá 2-3 hodiny volného času.

O věci v eshopu byl zájem a proto jsou také na stránkách (viz. hnojiva, které nejdou sehnat méně než v řádech kg, popřípadě výrobků jako například seachem flourish excel, který se zde vůbec nedováží). Tím si tak trochu také kompenzujeme čas strávený prací.

Kdyby nás to nebavilo, tak bychom to určitě nedělali (jenom za jeden rok jsme napsali 115 článků, což je jeden článek za 3 dny), protože by se nám ani z poloviny nevrátil investovaný čas.


budulinecek - 02/10/2012

Nevím, ale podle e-shopu se to chová jako komerční projekt a od toho očekávám funkčnost. Ta tady ale není dotažena. Když to tedy není hotovo tak nevypouštím do RSS kanálu informace.
Tu komerčnost vidím i na jiných tematických portálech - banerová reklama není úplně za hubičku (ne vždy se jedná jen o výměnu zobrazení).


danyboy77 - 02/10/2012

Ze se vzdycky najde nejaky stoura :D Kluci nenechte se rozhodit ;)
Je moc fajn ze delate neco co vas bavi a bude vam to i vydelavat. K dokonalosti je cesta trnita a ja vam drzim palce ;)


Sentinel - 03/10/2012

Ja se v tomto směru spíše přikláním na stranu gargamela a admina ... ano chybka se stát může ... vím to.. také jsem programátor, a na druhou stranu to že tu jistá míra obchodu/reklamy je... ano ať je.. byla to díra na trhu a v informacích a kluci ji obsadili... a co si budem nalhávat dříve či později by stejně někde eshop vznikl.. tak proč ne tady... v komunitě lidí kteří k tomu doplňují informace a názory.

Podle mne to jde správným směrem, nesmí přerůst množství reklamy vs informace./přínos.. a to si myslím že v tomto směru je to hodně dobře vyváženo. a když si spočteme kolik penez nám uzivatelum eshop usetril oproti komerčním hnojivům.. tak bych s tou ostrou kritikou ubral... zvlášť pokud jde jen o pár odkazů v rss....


grunda - 03/10/2012

nenechte se znechutit, stránky plní svůj účel a zadarmo ani kuře nehrabe;)


Venny - 03/10/2012

Dovolím si také reagovat na toto vlákno :).

Osobně mně tento web velmi pomohl. Upřímně, bylo a je mi jedno že to jsou články převzaté. Vnitřně jsem děkoval, že si někdo s tím dá vůbec tu práci a takto nám to "naservíruje". Nemám čas na vyhledávání informací na zahraničních fórech, které si ještě musím přeložit. Už dříve jsem si říkal, jak tyhle stránky budou dlouho fungovat, kdy to nadšení něco dělat zadarmo pomine. Pokud jsem se přeci jen koukl na zahraniční web, tak te web byl navíc spojen s prodejen. "Někdo měl dobrý nápad to tu udělat, ale osobně bych k tomu dal prodej a snažil se vydělat i peníze." řekl jsem si tehdy. Očividně to nenapadlo jenom mě, ale i tvůrce. A tak to má být. Koníček se pak stane prací a já za můj čas, který jsem mu od začátku věnoval dostanu odměnu. Časem vydělané peníze začnu investovat do rozvoje stránek, do lepší grafiky atd. Stále ale web bude sloužit široké veřejnosti pro informace, které budou zadarmo, ale s možností si pomůcku uvedenou v článku zakoupit. Co je na tom špatného? Je špatné to, že toto počáteční nadšení neskončí, jelikož zadarmo opravdu dneska nikdo nic nedělá?

Od střední školy jsem nedělal nic jiného než obchod. Proto vím, že lidi by nejradši všechno zadarmo nebo s co nejmenší investicí, ale s veškerým komfortem. Jakmile se jim ale něco přestane líbit a nebo ne zcela plní svůj účel, dají to hlasitě najevo. Žijeme v ČR, kde se úspěch neodpouští ....

Provozovatelům proto držím palce a lituji že jsem tento web nezprovoznil já :D! A to, že komerce a informace jdou skloubit můžeme vidět na stránkách - http://www.roslinyakwariowe.pl


Vladik - 03/10/2012

Podle mě tak trochu technika a samotná akvaristika k sobě dost patří. S nekvalitní technikou akvárko nebude při sebelepší péči nikdy vypadat dobře.
Jde to tady v česku dost vidět v porovnání s polskem, západem nebo nedej bože s japonskem. Tady si nikdo neláme hlavu s tím, jak vypadá akvárko jako celek třeba v obýváku. Všude okolo akvária je bordel a všechno je zbastelené doma na koleně. V akváriu je molitanový filtr, kolem akvária se válí flašky s kvasnicema, elektrika u podomácku vyrobeného světla je časovaná bomba atd.
Když se podívám třeba na miníčko od Vennyho, je to pastva pro oči. Vnější filtr s vývodem a nasáváním ze skla, pěkný subsrát ADA na dně, který hlavně plní svoji funkci, skleněný difuzor a jako celek to působí v bytě jako opravdová okrasa. Většina lidí toto ale neřeší a potom ty akvária vypadaj jak vypadaj. Máme se třeba od těch poláků ještě co učit, protože oni toto narozdíl od většiny lidí v česku pochopili. Jó už to tady na fóru něde zaznělo - akvaristika začíná být čím dál tím víc o pěnězích a je pravda, že český akvaristi chtějí všechno nejlíp zadarmo, takže to pak tak vypadá.
Co jsem tím chtěl říct... podívejte se kolik % dotazů na forech tvoří dotazy na techniku a co koupit - prostě spolu ty dvě věci souvisejí.


Gargamel - 03/10/2012

Na začátku jsme to dělali jen tak pro radost. Cca před pěti lety jsem se dostal na zahraniční fóra a nestačil jsem se divit. Akvaristika se tam dělala úplně jinak než u nás a ty akvária tam byly všechny X krát hezčí. Infomační hodnota na českém internetu o pěstování rostlin a odstraňování řas nebyla nulová, ale skoro mínusová, protože byla česká fóra plná nesmyslů, které nakonec víc uškodily než pomohly. Proto jsem se rozhodl sepsat pár článků v češtině a přilepit to na web. Brácha mi pomohl s programováním, protože tohle studuje a dělá to v podstatě pro radost a pro sebezdokonalení.
Časem se web dost rozjel a v zimě už tady chodilo denně i 1000 lidí, což mě na začátku ani ve snu nenapadlo.(pro představu na rybicky.net chodí denně cca 6000 lidí) Vzhledem k tomu, že jsem teď na VŠ, tak peněz není moc a jakýkoliv příjem navíc se hodí. Buď jsem mohl jít na brigádu a web by šel samozřejmě k ledu (protože den má pořád jen 24h) nebo rozjet něco tady a pomoct ostatním s mícháním hnojiv. Teď jsme navíc zařadili do nabídky i ostatní akvaristické pomůcky a chystáme speciální sekci recenze, aby jsme to jen nepřeprodávali jako oslíci, ale aby to opět lidem nějakým způsobem pomohlo. Kdybychom to neprodávali my, stejně by to lidi museli koupit od nějakého Lojzy, který akvaristice ani nerozumí. Rozhodně se tady z toho nestane nikdy reklamni web a bude to tady mít vždy informační hodnotu. Obvzlášť pozor si dávám na to, aby se nemíchal prodej věcí a informace na fóru dohromady. Pokud něco doporučím, tak jen z toho důvodu, že bych si to samé koupil já, ne protože je to v nabídce e-shopu. Na to si dávám obvzlášť pozor!


LaXo - 03/10/2012

Tak isto sa pripájam s pozitívnym ohlasom, čo sa týka tohoto webu je pre mňa veľmi prínosný z hľadiska informácií ktoré by som inak musel lúskať z jazyka ktorý mi "nevonia" a prácne ich hľadať na webe sa mi tiež po náročnom dni moc nechce. A že si web privyrába? A prečo nie? Kto si dnes nechce? :D


danyboy77 - 04/10/2012

Je to vsechno pravda kluci co tady pisete ;) Ja jsem zde na stranky zacal chodit nekdy v prosinci nebo lednu a hltam zdejsi informace kazdy den.( Na akvarko.cz uz ani nechodim,tam je to hlavne o rybkach.) A za tech par mesicu jse udelali fakt kus prace ;) A je tu ted uz mnohem vic registrovanych uzivatelu nez driv. A taky jsem rad ze tu chodi i bratri slovaci ;) Tak ze to co pro nas delate,ma smysl kluciiii ;)


tonof - 04/10/2012

Po 20-ich rokoch hladania kvalitnych informacii som objavil vasu stranku a tym som nasiel konecne pravdu a pokoj v dusi. Az teraz sa mozem kludne venovat mojmu akvariu. Dakujem vam za vasu pracu a prajem vam vela stastia a trpezlivosti v dalsom pokracovani vasich stranok.tonof.