FLOURISH EXCEL OPĚT SKLADEM!
:: Obecně o akvaristice a rostlinách :: CO2 - oxid uhličitý
Čištění vnějšího atomizéru   

„Awakening“

hdonoceni
clen Honzin11 napsal 14 příspěvků
hodiny 14/12/2014 16:29:09

Podělím se o moji zkušenost. Používám vnější atomizér 12/16. Máme hodně tvrdou vodu a časem se zanese tak, že se jeho funkčnost dá přirovnat ke klasickému vzduchovacímu kamínku. Prostě bez účinku. Původně jsem používal lázeň z jedlé sody, pak kyselinu citronovou. Vyzkoušel jsem i čističe, které máme každý doma(na vanu atd.). Ale efekt nic moc. Nakonec po pátrání na internetu jsem se dočetl, že se používá peroxid vodíku. V lékárně jsem koupil 100ml 3% asi za 40kč, nalil jej dovnitř, natlačil sem ho i do prostoru kolem válce, nechal přes noc, zapojil a konečně spokojenost. Ty atomizéry mám dva. Jeden používám, druhý zrovna čistím a nechám jej takto namočený aspoň dva dny a myslím, že bude zas jak novej.

Staveniště

hdonoceni
clen makra napsal 84 příspěvků
hodiny 15/12/2014 19:40:53

Díky za tip.
V lékárně se dá objednat 1L 3% peroxidu za cca 100Kč. Objednat proto, že to v 1L běžně nemívají skladem.

hdonoceni
clen Shivator napsal 1 příspěvků
hodiny 08/11/2017 20:05:49

Ahoj,prosím o radu,do atomizeru viz.obrazek se mi nedopatřením dostala (Viskózní, neodpařitelná kapalina do počítadla bublin) od té doby mi hodně špatne tento atomizér funguje.Máte nekdo radu jak jej znovu zprovoznit.Předem díky
https://ae01.alic...40x640.jpg

Přejít na fórum:

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist