Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!
555 444 753(Po-Pá: 7-15h.)
Expedujeme ihneddoprava zdarmasklad v OpavěDokážeme poradit

Chovatel ze Zlinska

V kategorii: Obecně o rostlinách a

Milhausman - 29/12/2013

Najde se prosim nekdo z okoli Zlina nebo Vsetina,kdo by poradil se zacatky ?Jedna se mi o to,ze doposud jsem choval tlamovce v 500 L akvu.Nikdy jsem nemel problem s rasou mozna proto,ze menim pul akva tydne kvuli rybam.Nicmene jsem si zalozil 100 L akvo pro rostlinky a neonky,ale to mi nejak nejde,tak potrebuji vysvetlit par zakladnich rad.Nechci jit do CO2,ale presto mit hezke akvo.Pokud ale mate nekdo s timto zkusenosti a mate cas a chut vysvetlovat,byl bych moc rad.Akvaristice se venuji radu let,ale jak rikam,pouze tlamovci,takze akvo bez rostlin.

Podotykam jeste,ze jsem zde uz snad vse precetl,ale mam v tom vsem gulas.Pokazde ctu protichudny nazor.Treba jako ze nekdo pise ze Eleocharis parvula je nenarocna na svetlo,ale na netu se prodava jako velice narocna na svetlo.

grunda - 29/12/2013

je to jednoduché - světlo se dá lehce odrbat CO2, nic méně je stále třeba do akva svítit, jen přírůstky nebudou takové jako s ideálním světlem. Pokud chceš napiš SZ a přes telefon to pořešíme

Milhausman - 30/12/2013

Jen prikladam foto s Tlamkama a tu malou stovku.U Tlamek v petistovce mam tuhle giganteu a roste jako hloupa,uz ma pres metr delky ale objevuje se mi tam na anubiasech teckovana zelena rasa a na kameni jsem zahledl cernou jednu steticku.Mam strach,ze se rozroste.Vsude pisou,ze je to nedostatkem co2.Bohuzel co2 nemam.Tak co s tim?Rostlina roste,menim kazdy tyden pulku vody.Neni tam tech ras moc.Je to vazne trocha,ale proc?Na 500 litru mam jen 2 trubice.Jedna ma 36 w a 6500 k a druha je 30 W Narva oceanic colour.Takze mam svetla hoooodne malo na tak velike akvo a svitim jen od 14.00 do 22.00.Tak proc rasa?Malo co2?To mam sviceni jeste ubrat?S takovou neuvidim na ryby pul dne.

Milhausman - 30/12/2013

Jeste podotknu,ze to male akvo je pokus pochopit,jak to vse funguje.Nemam tam zadne stare dno,je to holy sterk z akvaristiky.Ale jinak akvo je pul roku zabehle.Nechci tam davat hromadu drahych rostlin dokud to nebude nejak fungovat.Vzadu na skle se mi tvori zelena rasa prachova a napredu zase hneda roducha.Listy mam zase hnede chlupate.Nevim,co delam spatne.Koupit dno,nemenit vodu,nebo menit stale jako drive 30 procent tydne,ubrat svetla,nebo zvysit?Ubrat proud filtru?V te male stovce mam 2 zarivky 18W 6500 k.

grunda - 30/12/2013

jen pro pořádek, ta gigentea není gigantea, ale kryptokoryna kalatkolistá, to že se dělá řasa v malawi je běžné, v tom novém akva máš málo rychle rostoucích kytek - je třeba akva nastartovat, jinak u nově založených akva jsou řasy celkem normální, až se akva usadí a vytvoří se rovnováha sami zmizí. Dno nechej, vodu měnit spíš častěji, světlo ze startu stačí 6 hodin denně. Té kryptošce by prospělo trošku vyhnojit dno - kousek jílu, nebo jílové kuličky.

Milhausman - 30/12/2013

Akva jsou ale zabehle obe.Velike mam 4 roky a za celou dobu tam z rasy nebyla ani trocha.Od te doby,co jsem vysadil kryptokorynu se tam rasa zacala delat.Jinak kryptokoryna roste docela hodne.Ta na sobe rasu nema.Muses mi prosim nejake rychle rostouci kytky poradit?

grunda - 30/12/2013

v tom větším se ti řasy dělat budou, je to malawi. To menší mi připadá docela čerstvé, jinak kytku třeba tuhle - Egeria densa, je to plevel a roste opravdu rychle

Milhausman - 30/12/2013

No ono je to Tanganyika a rasa jak rikam se mi tam nikdy neudelala a urcite delat ani nebude.Mam tam dve malinkate steticky a raz za ctvrt roku setru z predniho skla trochu zelene rasy.Jinak se jen na anubiasech delaji zelene tecky.Proc by se musela delat rasa nechapu.Proto bych rad vedel,kde je chyba,ze se trochu delaji.Prihnojit cele akvo,nebo svitit mene,aby se co2 rychle nevycerpalo?Nevim.

grunda - 30/12/2013

Pro mě jako kytkaře to je celkem jedno - je to akva s tlamovci, jestli jsou z toho nebo toho jezera moc neřeším :o řasy pokud nemají konkurenci v kytkách rostou vždy, když je v akva světlo a živiny, pokud je toho světla hodně málo - standardní malawi :D tak rostou hodně pomalu.

Milhausman - 30/12/2013

No a to prave chci vedet.Tak pridat kytek?Prave ze od te doby co se ji dari a roste jako diva,pribyva i ras,coz by podle vas nemelo kdyz se rostlinam dari ne?

grunda - 30/12/2013

pokud vyčerpají většinu živin, tak nastupuje řasa - vzniká nerovnováha. Ale to by jsi měl vědět, pokud jsi aspoň trošku studoval (mimochodem, jsem Honza a na fóru se tyká)

Pepis - 01/01/2014

Ahoj Grundo, chci se zeptat. Co je to za kameny u těch tvojich nádherných terčovců.

grunda - 01/01/2014

ahoj, něco jsou dolomity (nasbírané v Itálii) a něco snad křemeny

Pepis - 02/01/2014

dík, chtěl bych na jaře předělat nádrž a taky bych tam chtěl dát křemeny.
no uvidím jak to dopadne. Jinak dík za info :)

Pepis - 02/01/2014

jinak jsem koukal na popiš tvé nádrže a nemůžu se zbavit dojmu, že máš slevu u ČEZU a u vodáren :) No platit bych to nechtěl :o ,ale je to supr.

grunda - 04/01/2014

každý koníček něco stojí ;)

Milhausman - 02/02/2014

Takto to Grundo vypada ted.Jsem zvedavy,jestli to rostliny vubec vydrzi.Mam strach,ze mi tisic kaček stejne odumre.Ten jil,je pry jen na tri mesice.Co tam mam dat pak,ale nevim za hnojivo.V Aqua daho mi rekli,ze vubec nedoporucuji pridavat krome jilovych kulicek nejake hnojiva.Mam tam tohlev :

vanicka Riccia Fluitans
3x Ludwigia repens
1x Microsorium pteropus
4 kosiky Lilaeopsis mauritiana
3x Cryptocoryne wendtii red
3x Crypto wendtii green
3x Crypto lucens
1 kosik Lilaeopsis novae zelandia
1 x Sagittaria subulata

grunda - 02/02/2014

vypadá to dobře, ze startu není třeba hnojit, až se kytky rozjedou, tak to na nich uvidíš, jestli bude třeba přihnojovat do vody. Jinak ty jílové kuličky můžeš přidat pod kytky znovu a znovu, ne jen při zakládání akva