🔥Osvětlení Sinkor v akci Více zde 03d 09h 05m 41s

Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

cesta v údolí

V kategorii: Deníky a diskuze našich

LaXo - 15/07/2013

Ale je pomerne hlucny, trosku odflaknuta ta Nano verzia :(


Pepis - 16/07/2013

Souhlasím s Laxou. Je hlučný (chrčí). Očekával jsem lepší. Nakonec jsem udělal rozstřikovací rampu na zadní straně nádrže a je to supr. Tiché a účinné.:)


Sentinel - 16/07/2013

No já s tou nano 1600 nemám problém ani s hlučností (pokud je tedy celý pod vodou) ale tak je to 2 proti 1 takže mám prostě možná jen kliku ;)


nigelxx - 16/07/2013

Díky za odpovědi,rampu už mám,ale není to ono.Asi budu muset risknout koralii,jelikož zatím používám na CO2 kvasnice,tak to bude nejlepší řešení jak CO2 rozmetat po akvarku.Bud to bude 2:2,nebo 3:1:D


Hopeful - 16/07/2013

Taky mám toto čerpadlo, ze začátku bylo hlučné a nelíbilo se mi to. Po nějaké době provozu se to ustálilo a z hlediska hluku nevím že by tam bylo, takže doporučuji.


LaXo - 16/07/2013

Sentinel, já zas smúlu :D
Ale no tak dá sa to zniesť, len občas ma to nas*** a pár krát ho vypem a zapnem, zvyčajne to pomôže. Ale na to aká to je značka a cena, by to mohlo byť aspoň podľa mňa tichšie. Výkon to má slušný, možno tie vyššie verzie sú na tom po technickej stránke dokonalejšie, ale nemal som zatiľ nič viac ako Nano. Ono keď je zanesené tak ide tichučko, ale ako náhle ho poriadne vyčistím, hlavne sedlo rotora, tak nepravidelne chrčí. Asi z toho vyplýva: Nečistiť! :D


Hopeful - 17/07/2013

To bude ono, já ho nečistím, jen občas odstraním pinzetou listy co drží na těle čerpadla.


nigelxx - 17/07/2013

To jsem rád,jdu do něj.Díky moc.


nigelxx - 10/08/2013

Nové přírustky


nigelxx - 08/09/2013

koralia šlape parádně,je tichá a proud super.Díky všem.


grunda - 08/09/2013

vypadá to opravdu dobře, sice máš lehce oholené spodní patra stonkovek, ale jako celek to vypadá opravdu dobře


nigelxx - 09/09/2013

Nejhorší je to v rohu,po stranach to jde,ale mám v plánu ty stonkovky zrušit a vysadit tam Blyxu.teda až jí seženu.:)


Dejvwa - 09/09/2013

Vypadá to krásně ;) jenom mi nejde do hlavy, jaktože ti stačí 1 bub./s při tak poměrně silným osvětlení. Já mám taky 120l AQ, ale dávám 3 bub./s a to mám jenom 0,3 W/l a svítím 8 hodin denně(2x18W zářivky T8). Takže když vezmu, že ty máš T5, který jsou silnější a svítíš ještě k tomu 12 hodin, tak mi to nedává smysl. Kdo umí, umí :D Navíc mám docela dost staghorn na spodních listech a ty nic. Asi zlepším světlo, nějakým způsobem jako ty :) Jen tak dál.


nigelxx - 09/09/2013

no,ono to není ani tak 1bub.za s. je to ruzně,někdy víc,někdy míň:D,jelikož jedu přes kvasnice,ale už se připravuje tlak.láhev.Takže mám spíš štěstí:).Jediná řasa,která se mi dělá je na skle( cca po týdnu)Hnojím obden 5ml PMDD s KNO3.Až dodělám PMDD,tak chci vyzkoušet Ferox.


Dejvwa - 09/09/2013

Tak to máš štěstí :D S kvasnicema už bych si nezahrával. Ale pravděpodobně ti to funguje takhle dobře protože hnojíš PMDD, takže limituješ rostliny PO4 a tím snižuješ poptávku po CO2, takže ve výsledku ti stačí i 1 bub./s. Ale to se jenom domnívám, každopádně mě tvoje AQ zaujalo, protože máš stejně jako já 120l a krásně ti to všechno roste ;) Narozdíl odemě.


nigelxx - 09/09/2013

to že to roste, je nejspíš díky ada substratu


nigelxx - 06/11/2013

Vyskytly se problémy,nejspíš se sinicí.Snažím se jí odstranovat a hned odsát,ale dnes se mi začal nasávat i HC.Přemýšlím o zatemění,ale mám strach,aby to pak nebylo ještě horší.A co ten HC znamená to,že odumírá?Chtěl bych vás poprosit o radu,jak s tím bojovat.Světlo jsem snížil na 10hod.


grunda - 06/11/2013

HC je třeba pravidelně stříhat a na sinici to nevypadá


danyboy77 - 06/11/2013

Normalne to zatemni. Zkus na tri dny a pak velka vymena vody.


nigelxx - 06/11/2013

To jsem stříhal a dost nakrátko.Co by tomohlo být?Je to hlavně při skle.


Předchozí stránka

Další stránka

Získejte výhody

Přidejte se na naši Facebookovou stránku a získejte slevy, informaci o nových článcích a návodech, praktické tipy, inspirace a mnoho dalšího

Přidat se můžete zde

Jsme i na INSTAGRAMU

Na náš Instagram, stejně jako na naši FB stránku, pravidelně každý den přidáváme zajímavý obsah, jako slevy, tipy, videa a mnoho dalšího. Přidejte se i na náš IG a nic Vám neunikne.

Přidat se můžete zde