Akvarijní rostliny IN-VITRO XXL!
:: Obecně o akvaristice a rostlinách :: Filtrace a pohyb vody
Bílá usazenina na přísavkách   


hdonoceni
clen Prvok248 napsal 1 příspěvků
hodiny 30/07/2017 21:10:35

Ahoj,

zajímalo by mne, zda-li máte někdo zkušenost s bílým filmem, který cca za dva až tři dny po umytí potáhne přísavky ponořené pod hladinou. Jde o bělavou rosolovitou slabou vrstvu, která když se dotekem uvolní, plave pak ve vodním sloupci jako bělavý chomáček, či slabá blanka. Podobná substance se mi co pár dnů usadí na hladině dropcheckeru. (Barva indikační kapaliny pak téměř zežloutne.) Když dropchecker opatrně vyndám, abych ten rosol neuvolnil do akvária, drží se uvnitř jako slabá blanka kompaktní jednolité bubliny v místě, kde byla vnitřní hladina.

Nevíte někdo, co by to mohlo být? Přijde mi podivné, jak to zkreslí žen dropchecker - nemohly by o být kolonie nějakých mikroorganismů, které v malé míře produkují CO2, že tak vytočí tu barvu skoro do žluta?

Další věc je, že to vypadá, jako by se mi tou stejnou vrstvičkou začaly obalovat vnitřní povrchy hadic od vnějšího filtru. Mám nově vnější JBL atomizér a mám obavu, aby se nezalepily póry keramického jádra.

Akvárium 40 l s křemičitým dnem, množství rostlin, CO2, pár neonek, měkká voda, estimative index, LED osvětlení - deset hodin denně (plus dění pokojové světlo, které do toho nepočíám), vnější filtr Tetra Tec EX 600 Plus (pohyb vody solidní) dřevěný kořen.

Díky.


 Prve rastlinne mini

hdonoceni
clen Benkroft napsal 35 příspěvků
hodiny 02/08/2017 00:34:54

Pravdepodobne nedavno zalozene akvarium.Daj tomu cas.Niekedy aj 5-6 mesiacov.S dropcheckeru to odsaj akvarijnou hadickou,prisavky neries,zmizne to samo,chce to cas.Mal som ten isty problem...
hdonoceni
clen Prvok napsal 9 příspěvků
hodiny 12/08/2017 14:31:49

Díky za odpověď. Ano, to akvárium jsem před pár měsíci opravdu zakládal.

Ještě jednou díky.

Přejít na fórum:
 

Máte zájem abychom Vás informovali o nových článcích na webu, nových trendech v akvaristice a slevách? Tak se přihlašte do odběru novinek.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)Table '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't existTable '8038-eshop2.fusion_errors' doesn't exist